Aktualności

img

II Rodzinny Piknik z Rakietą pod patronatem Prezydenta Stalowej Woli

18 września 2018

W dniu 16 września w stalowowolskiej hali tenisowej odbył się II Rodzinny Piknik z Rakietą pod Patronatem Prezydenta Stalowej Woli. Piknik tak jak w pierwszej edycji zgromadził bardzo dużą grupę dzieci i młodzieży na które czekało mnóstwo atrakcji tenisowych,  gier i zabaw. Oprócz konkurencji sportowych, darmowych lekcji gry w tenisa była również możliwość skorzystania z dmuchanych zjeżdżalni, trampolin, basenu kulkowego oraz dzięki życzliwości stalowowolskiej Straży Pożarnej jedną z atrakcji było oglądanie wozu strażackiego.  Blisko 100 dzieci w trzech kategoriach wiekowych wzięło udział w talentiadzie tenisowej. Najlepsi zostali wyróżnieni na podium i otrzymali nagrody główne, natomiast pozostali nagrody pocieszenia.  Podczas imprezy wręczone zostały nagrody amatorom za sezon letni 2018. W następnej części Pikniku odbyły się mecze pokazowe z udziałem zawodników MKT Stalowa Wola: Oliwii Sybickiej, Zuzanny Iskry, Juliana Rząsy, Alexa Karapetyana, Miłosza Sroki i Przemysława Siody, którzy prezentowali swoje umiejętności tenisowe. Kolejnym punktem  Pikniku był turniej amatorów o Puchar Dyrektora MKT Stalowa Wola w którym wystartowało 15 uczestników. Zwycięzcą turnieju po zaciętym, stojącym na bardzo wysokim finale został Mateusz Maciej, pokonując w finale Tomasza Zontka 7/5, 7/5. Trzecie miejsce zajęli Maciej Wilczyński i Dariusz Szczuciński.


Wzruszającą chwilą podczas tego wydarzenia było pożegnanie jednej z najbardziej utalentowanych zawodniczek MKT Stalowa Wola w historii - Leny Takmadżan. Lena podziękowała za lata pracy na korcie swoim trenerom: Małgorzacie Wittwer  i Włodzimierzowi Pikulskiemu oraz całemu MKT Stalowa Wola. W imieniu całego Kluby Dyrektor MKT Stalowa Wola - Stanisław Wierzgacz wręczył Lenie pamiątkowy obraz  przedstawiający Lenę na korcie.

 

Zorganizowanie tak dużego wydarzenia nie byłoby możliwe gdyby nie wsparcie firm i podmiotów, którym chcielibyśmy bardzo serdecznie podziękować, a byli to:

 

Prezydent Stalowej Woli - Pan Lucjusz Nadbereżny,

Starosta Powiatu Stalowowolskiego - Pan Janusz Zarzeczny

Dyrektor Społecznej Szkoły Podstawowej nr 1 im. Armii Krajowej - Pani Agnieszka Iwan

Firma MH Motors - Pan Łukasz Koczwara

Firma Novamed - Państwo Agnieszka, Piotr Cisłak,

Firma Maraton - Państwo Dorota, Mieczysław Sowa

Firma Poltra - Państwo Jolanta, Andrzej Urban

Firma Wash Serwis - Państwo Dorota, Artur Szczupak,

Firma Slovrur - Panowie Andrzej Romerowicz, Andrzej Ptak,

Firma Terefere - Panowie Robert Szeliga, Tomasz Tokarz,

Firma Prefbud - Pan Robert Tabor,

Firma Kosta Poligrafia - Pan Marcin Kolasa

Firma Tartacznictwo Danuta Hlawacz

Firma Superior Industries

Firma UP LED


Po Pikniku otrzymaliśmy mnóstwo pozytywnych opinii na temat tej imprezy oraz pytania czy tego typu impreza odbędzie się za rok ? Odpowiadamy NA PEWNO TAK !!!

img

XVI MEMORIAŁ BOGDANA GAJEWSKIEGO POD PATRONATEM PREZYDENTA STALOWEJ WOLI

5 września 2018

W miniony weekend na kortach Miejskiego Klubu Tenisowego w Stalowej Woli rozegrano XVI Memoriał Bogdana Gajewskiego pod patronatem Prezydenta Stalowej Woli. Już po raz czwarty z rzędu turniej otrzymał rangę 2, co oznacza, że wyższą rangę posiadają tylko Mistrzostwa Polski. W tegorocznym turnieju wystartowało w sumie 60-ciu zawodników.


W kategorii Open kobiet najlepsza okazała się Julia Krzysztyńska (Rymanów Zdrój), drugie miejsce zajęła Katarzyna Pabisz (Jasło), a trzecie Natalia Furmanek (Jasło) i Magdalena Bukiewicz (Sędziszów Małopolski).


W finale kategorii Open mężczyzn doszło do pojedynku czołowych polskich amatorów Mariusza Gosika (Warszawa) z Grzegorzem Szczotką W meczu stojącym na bardzo wysokim poziomie lepszy okazał się wielokrotny Mistrz Polski – Mariusz Gosik wygrywając 6-3, 7-5. W półfinale zwycięzca turnieju wygrał z Kamilem Wroną (Starachowice) 6-1, 6-2, a drugi finalista z Tomasz Banasiewiczem (Jędrzejów) 6-4, 7-6.


W meczu finałowym kategorii 45+ mężczyzn bezkonkurencyjny okazał się numer 5 tej kategorii – Józef Krzysztyński (Rymanów Zdrój) wygrywając w finale z Andrzejem Moczkiem (Skarżysko-Kamienna) 6-4, 6-0. Trzecie miejsce zajęli Jarosław Dobosz (Lublin) i Robert Stępień (Stalowa Wola).


W kategorii 60+ mężczyzn wygrał Janusz Cach (Jarosław), pokonując w finale Marka Tylmana (Łaskarzew) 1-6, 7-5, 10-0. Na najniższym stopniu podium stanęli Aleksander Tor (Mielec) i Adam Konefał (Stalowa Wola).

Wśród deblistów najlepsza okazała się para Radosław Pielecha i Robert Rząsa (obaj Leżajsk) pokonując w finale Tomasza Adamowicza i Roberta Szeligę (obaj Stalowa Wola) 6-3, 6-2.


Zorganizowanie tak dużego turnieju nie byłoby możliwe gdyby nie wsparcie firm i podmiotów takich jak Pan Prezydent Stalowej Woli Lucjusz Nadbereżny, Pan Starosta Stalowowolski Janusz Zarzeczny, Katolicki Uniwersytet Lubelski, Fundacja Uniwersytecka oraz firmy: Slovrur, Pacific Polska, Wash Serwis, Poltra, Halmar, Matthias, Prefbud, Maraton, Novamed, Kum mi Mamo, Gentelman.

img

Wyjątkowy czas Oliwii na XV Ogólnopolskich Mistrzostwach Krasnali

4 września 2018

26.08.2018r. Oliwia (2009) rozpoczęła swój udział w największym turnieju do lat 10 w Polsce organizowanym corocznie od kilkunastu lat na kortach TUKS Kozica w Piotrkowie Trybunalskim.


To tutaj od 1997 roku rywalizują ze sobą dziewczęta i chłopcy do lat 10 tzw. Krasnalki i Krasnale. Trener Wiesław Kozica wkłada całe swoje serce by utrzymać wysoki poziom organizacji i czuwa nad sprawnym przebiegiem turnieju. W Piotrkowie to już tradycja, że końcem sierpnia młode tenisistki i tenisiści rozgrywają gry pojedyncze i podwójne przez kilka dni zapisując się na kartach historii w tenisie do lat 10. To tutaj jako 9-10 latki grały min. siostry Radwańskie, I. Świątek, M. Fręch, M. Chwalińska i wiele innych dziewczynek, które nadal rozwijają się jako zawodowe tenisistki.


W tym roku do rozgrywek zgłosiło się ponad 60 dziewcząt i 50 chłopców z całej Polski. Dziewczęta rozpoczęły gry singlowe w poniedziałek z powodu opadów deszczu. Drabinka turniejowa rozlosowana na 64 dziewczęta. Część zgłoszonych zawodniczek było rozstawianych ze względu na ranking w Skrzatkach, czyli w grach PZT do lat 12 „twardą piłką”. Na tym turnieju obowiązywały przepisy PZT dla dzieci do lat 10-ciu. Zawodnicy grają piłką zieloną, 2 sety do czterech gemów, w przypadku 1/1 w setach rozgrywany jest super tiebreak.


Oliwia nie gra jeszcze w kat. do lat 12, więc wystartowała z zerowym bilansem punktów.  Wylosowana z nr 19 znalazła się w pierwszej części drabinki turniejowej z ośmioma rozstawionymi zawodniczkami. Podopieczna Włodzimierza Pikulskiego pierwszy mecz zagrała z Wiktorią Pastuszyńską z PKT Pabianice i wygrała 4/0  4/0. W drugiej rundzie trafiła na rozstawioną z numerem 3, Zofię Biełus z SAT Szczecin pokonując ją 4/1  2/4  10/7. Kolejnego dnia zawodniczka MKT Stalowa Wola rozpoczęła rywalizację od meczu z Konstancją Dyląg z UKT Winner Kraków z rozstawioną z nr 15 i zakończyła mecz zwycięstwem 4/1  4/3(5). Zwycięstwo to zapewniło jej grę w ćwierćfinale turnieju. W 1/8 zagrała z rozstawioną z nr 12 Anielą Odrobiną z MKT Łódź i wygrała mecz 4/2  4/0. W ostatnim dniu turnieju odbywały się półfinały i finały. Oliwia w półfinale przegrała z rozstawioną z nr 6 Mają Wróbel z Tennis Pro Piaseczno 4/3(7) 4/0 po zaciętej walce. To był udany rewanż Mai za przegraną w styczniu w Halowych OMP w Akademii Angi w Puszczykowie 3/6  2/6.


Oliwia zakończyła turniej na bardzo wysokim trzecim miejscu. Zawodniczka MKT Stalowa Wola Oliwia Sybicka była jedyną półfinalistką z rocznika 2009 i musiała podjąć walkę, aż z czterema rozstawionymi, starszymi koleżankami grającymi regularnie w Skrzatach.


Każdego dnia dodatkowo dziewczęta grały jeszcze gry podwójne. Do gier deblowych zgłosiło się 22 pary. Oliwia rozgrywała mecze deblowe w parze ze swoją koleżanką  z Parku Tenisowego Olimpia Anną Skorupską. Dziewczęta po grach singlowych tego samego dnia grały deble. W pierwszym dniu zagrały z Matyldą Kusio i Kornelią Krześniak z AG Tenis Chorzowska Radom i wygrały 4/1  4/1. Drugi mecz tego samego dnia rozpoczęły z parą: Sara Husar UKS Beskidy Ustroń, Hanna Kołak STT Fakro Nowy Sącz i zakończyły mecz zwycięstwem kolejnego dnia 4/2  4/2. W kolejnym meczu para Sybicka- Skorupska pokonały parę Nel Matusik WST Wgrów, Emilię Michtę z KT Błonia Kraków 4/3(2)  4/1. W ostatnim meczu tego dnia para Sybicka – Skorupska przegrały półfinał z parą Pawelska – Wróbel 3/4(3) 2/4.  To kolejny sukces młodej tenisistki Oliwii, która w grze podwójnej z Anną Skorupską zdobyła trzecią pozycję na tak dobrze obsadzonym turnieju.


Dwa brązowe medale, puchary i dyplomy  przywiezione z XV Letnich Ogólnopolskich Mistrzostw Krasnalek w Tenisie w Piotrkowie Trybunalskim to ogromne zwycięstwo 9-letniej tenisistki Oliwii Sybickiej, która w ciągu 3 dni zagrała 9 meczów: 5 singli i 4 deble.

img

Oliwia na Mastersie w I.CLTK Praga

22 sierpnia 2018

18.08.2018r. Oliwia Sybicka(2009), zawodniczka MKT Stalowa Wola, miała możliwość ponownego zagrania w klubie I. CLKT w Pradze. Choć tylko jeden raz Oliwia grała w turnieju, to docierając do ćwierćfinału zakwalifikowała się do czwartego turnieju Masters.


W całym cyklu wzięły udział 34 zawodniczki. Do ostatniego turnieju zaproszono 15 dziewcząt które zdobyły największą ilość punktów. Oliwia była raz i za ćwierćfinał uzyskała 7 pkt. W tej samej sytuacji było łącznie 5 dziewcząt. Pierwsze cztery zawodniczki, które po trzech turniejach uzyskały najwięcej pkt., rozstawiono do czterech grup. Grupy nazwano turniejami wielkiego szlema: Australian Open, Roland Garros, Wimbledon i US Open. Mecze rozpoczynały się od stanu 2/2 do sześciu gemów – jeden set.


Oliwia dolosowana do US Open rozegrała trzy mecze: w pierwszym przegrała z rozstawioną Jećminkovą 2/6, drugi mecz wygrała 6/2 z Nowińską, a w trzecim pokonała Hrdlickovą 6/2. Oliwia wyszła z drugiego miejsca w grupie i tym samym znalazła się w ósemce najlepszych. W ćwierćfinale Oliwia została pokonana przez zwyciężczynię grupy Australian Open, Sekerkovą 6/2.


Ten turniej Masters miał wyjątkową oprawę. Chłopcy i dziewczęta otrzymali koszulki od sponsora, plakaty z tenisistami, różne gadżety związane z tenisem oraz identyfikator tenisisty tak jak to się dzieje przy dużych turniejach. Zwycięzcy dodatkowo puchary i nagrody. Ćwierćfinał Oliwii, w tym turnieju i najstarszym czeskim klubie, wśród tak dobrych młodych tenisistek to duże osiągnięcie podopiecznej trenera Włodzimierz Pikulskiego.


Dzięki tym kilku wakacyjnym wyjazdom do Pragi (4) i całorocznym w różne inne rejony Czech na turnieje, Oliwia poznała czołówkę czeskich zawodniczek w swojej kategorii wiekowej, z którymi mogła powalczyć i nabierać doświadczenia. Poziom zawodniczek w Czechach jest zróżnicowany i choć mnóstwo dziewcząt gra w tenisa to tych najmocniejszych jest niewiele, ale ich poziom gry jest kosmiczny. Oliwia nie tylko jako cudzoziemiec wzbudzała zainteresowanie, ale również jako dobrze przygotowana zawodniczka z potencjałem, co wielokrotnie udowadniała na korcie.

img

Ogólnopolski Turniej Tenis 10

20 sierpnia 2018

W dniach 18-19 sierpnia na kortach Miejskiego Klubu Tenisowego w Stalowej Woli rozegrana Ogólnopolski Turniej Tenis 10. W turnieju udział wzięło 5 chłopców i 10 dziewcząt.


Klasyfikacja końcowa turnieju:

Kategoria czerwona chłopców:
I miejsce: Aleksander Skoczylas (MKT Stalowa Wola)
II miejsce: Aleksander Preisner (Niezrzeszony)
III miejsce: Julian Rząsa (MKT Stalowa Wola)
IV miejsce: Tomasz Faraś (MKT Stalowa Wola)

Kategoria pomarańczowa mieszana:
I miejsce: Miłosz Gałka (UKS Junior Tarnogród)
II miejsce: Zuzanna Bąk (Niezrzeszona)
III miejsce: Nadia Halibart (Niezrzeszona)

Kategoria zielona dziewcząt:
I miejsce: Aleksandra Jopek (Akademia Tenisowa MASTERS Radom)
II miejsce: Kinga Rogala (MKT Stalowa Wola)
III miejsce: Zuzanna Iskra (MKT Stalowa Wola)
IV miejsce: Natalia Dobiecka (UTKS Dzierzkowice)

Serdecznie gratulujemy !

img

PACIFIC Open Summer Cup o Puchar Przewodniczącego Rady Miejskiej

2 sierpnia 2018

W dniach 28-29.07.2018 r. na naszych kortach rozegrano Ogólnopolski Turniej Tenisowy Seniorów i Amatorów PACIFIC Open Summer Cup 2018 o Puchar Przewodniczącego Rady Miejskiej. Na starcie turnieju stanęło ponad 50 uczestników, którzy rywalizowali w pięciu kategoriach: OPEN Kobiet, OPEN Mężczyzn, 40+, 50+ i 60+.

 

KOŃCOWA KLASYFIKACJA TURNIEJU:

 

Kategoria: OPEN Kobiet
1. Marta Jaroszek (Radom)
2. Agnieszka Lucińska-Kozłowska (Starachowice)
3. Julia Krzysztyńska (Rymanów Zdrój)
3. Julia Lubomirska (Skarżysko Kamienna)

 

Kategoria: OPEN Mężczyzn
1. Tomasz Moczek (Skarżysko Kamienna)
2. Łukasz Puk (Kraśnik)
3. Mariusz Gosik (Warszawa)
3. Bartosz Micher (Kraków)

 

Kategoria: 40 +
1. Marcin Krywiak (Wrocław)

2. Józef Krzysztyński (Rymanów Zdrój)

3. Grzegorz Szczotka (Jarosław)

3. Bartłomiej Ptak (Kraków)

 

Kategoria: 50 +
1. Robert Stępień (Stalowa Wola)

2. Andrzej Moczek (Skarżysko Kamienna)

3. Jarosław Starzyk (Kraków)

3. Jan Papierz (Zamosć)

 

Kategoria: 60 +
1. Marek Tylman (Łaskarzew)
2. Janusz Kaliniak (Siedlce)
3. Janusz Cach (Jarosław)

3. Marian Mocoń (Starachowice)

 

Chcielibyśmy szczególnie podziękować Przewodniczącemu Rady Miasta - Panu Stanisławowi Sobieraj oraz firmie Pacific Polska - Panom Paweł Pasieczny i Łukasz Puk za wsparcie w organizacji tak dużego turnieju.

 

Serdecznie gratulujemy zwycięzcom, a uczestnikom dziękujemy za udział w turnieju.

img

Oliwia Sybicka najlepsza w Rożnovie i Ostrawie

26 lipca 2018

22.07.2018r. Oliwia rozegrała turniej Ridera Cup w Ostrawie, w klubie SK Vitkovice 1926-Ridera. Do rozgrywek zgłosiło się 18 dziewcząt i 17 chłopców w roczniku 2009 i młodsi.


Dziewczęta grały oddzielnie, utworzono 5 grup, trzy 4-osobowe i 2 grupy 3-osobowe. Oliwię dolosowano do grupy C, 4-osobowej. Do drabinki głównej mogły wejść zawodniczki z dwóch pierwszych miejsc z każdej grupy. Oliwia wygrała swoje mecze w grupie wynikami: z Odlevakovą 4/0 , z Borovską 4/0 , Prikrylovą 4/0. W ćwierćfinale Oliwia pokonała Vrascovą 4/0, w półfinale wygrała z Havelkovą 4/0. W meczu finałowym pokonała Prikrylovą 4/1.


Podczas trwania turnieju Oliwia rozegrała 6 meczów, przeciwniczki nie były jej wcześniej znane. Mecze dziewcząt i chłopców odbywały się na 8 ceglanych kortach w otoczeniu pięknego kompleksu sportowego. Zawodniczka MKT Stalowa Wola i podopieczna trenera Włodzimierza Pikulskiego zakończyła całodzienne zmagania na I miejscu, wyróżniając się tym samym, w kolejnym dużym czeskim klubie. Otrzymała pamiątkowy puchar i uznanie kibiców.


21.07.2018r. Oliwia wystartowała w turnieju Jokra Cup w klubie TK Radegast w Rożnovie pod Radhostem.


W tym dniu rozgrywali turniej również chłopcy, ale rywalizowali oddzielnie. Dziewcząt przyjechało 11. Gry toczyły się od 8:30 rano, na całym korcie, „zieloną piłką”, jeden set do 4 gemów, przy stanie 3/3 tie/break. Z grup do głównej drabinki przechodziły po 2 zawodniczki, a pozostałe rozgrywały turniej pocieszenia.


Oliwia dolosowana do grupy A miała trzy przeciwniczki i wszystkie pokonała wynikami: z Laurą Indrakovą 4/0, z Veroniką Skacovą 4/0 oraz z Dominiką Piterakovą 4/0. Sześć  dziewcząt z pierwszych i drugich miejsc przeszło do drabinki finałowej. Dwie z trzech zawodniczek z pierwszych miejsc wylosowało wolny los i czekały na gry półfinałowe. Oliwia w półfinale zagrała najtrudniejszy mecz tego dnia z Niną Minarovicovą z Prerova 4/3(8/6). Był to najbardziej zacięty i na wysokim poziomie sportowym pojedynek, w którym emocji było mnóstwo, a Oliwia choć rozpoczęła prowadzeniem po swoim podaniu 1/0, to w gemie decydującym przegrywając 2/3 wyszła z opresji i doprowadziła szybko do tie/breaka. Mając druga piłkę meczową Oliwia zakończyła mecz. W Finale pokonała sprawnie Terezę Pencikovą 4/0. Choć mecz był jednostronny to wymagał skupienia po kilku godzinnej rywalizacji turniejowej w lipcowej temperaturze 32 stopni. Oliwia rozegrała w tym dniu 5 meczów i zakończyła turniej na I miejscu. Po tak upalnym dniu najlepszym relaksem był odpoczynek w kompleksie basenów w innym czeskim mieście.


To niesamowite jak dużo dzieci w Czechach gra w tenisa. W małych miejscowościach są piękne kompleksy sportowe i ludzie profesjonalnie przygotowani do organizacji tych imprez. Poziom wyszkolenia jest wysoki,  a wdrażanie dzieci od najmłodszych lat np. do gry w tenisa i zaangażowanie rodziców w ich staranny sportowy rozwój, jest również niesamowite. Ten sport choć w Polsce jest nazwany „elitarnym” tu jest powszechnym i wszędzie dostępnym. Już śmiało mogę powiedzieć, że kluby i świetni  trenerzy są niemal w każdej wiosce, tak, to nie przesada. Cudownie jest tu być i grać w atmosferze rywalizacji i radości dzieci, to po prostu magia.


Serdecznie gratulujemy !

img

Kolejny sukcesy Oliwii Sybkickiej

20 lipca 2018

2-3.06.2018r. Oliwia wystartowała w Talentiadzie. W tym roku półfinały odbyły się na kortach AZS Poznań. Są to drużynowe zawody dla dzieci do lat 10, które skierowane są na wszechstronny rozwój zawodnika.

W zawodach startują 6 osobowe zespoły – w składzie podstawowym 2 chłopców i 2 dziewczynki oraz rezerwowi, 1 chłopiec i 1 dziewczynka.

Rywalizacja prowadzona jest w czterech konkurencjach:

 • testy sprawnościowe,
 • mini-gry drużynowe,
 • gry para-tenisowe,
 • gry tenisowe.

Za każdą konkurencję otrzymuje się określoną liczbę punktów, w zależności od zajętego miejsca. Suma punktów z czterech konkurencji tworzy klasyfikację końcową zawodów.

Oliwia została zaproszona do udziału pod barwami AZS-u Poznań, tak jak w ubiegłym roku. Do rozgrywek półfinałowych przystąpiło 9 zespołów z klubów polskich.


Zespół AZS Poznań pod nazwą „Błyskawice” (pod opieką trenera AZS Zbigniewa Lubańskiego), który reprezentowała Oliwia, zajęła I miejsce i tym samym zapewniła sobie świetną startową pozycję na finały, które odbędą się w Radomiu.


16-17.06.2018r. Oliwia kontynuowała rozgrywki w finałach Talentiady, które zostały przeprowadzone w Radomiu. To drużynowe zawody dla dzieci do lat 10, które skierowane są na wszechstronny rozwój zawodnika.


Do rozgrywek finałowych przystąpiło 16 zespołów z polskich klubów. W konkurencjach tenisowych zespół AZS zajął I miejsce, w grach para tenisowych II miejsce, w grach drużynowych V miejsce, a w konkurencjach sprawnościowych II miejsce.


Ostatecznie Oliwia wraz z zespołem  AZS Poznań – drużyną ” Błyskawic” pod opieką trenera AZS Zbigniewa Lubańskiego, zajęła  II miejsce.


Rozgrywki talentiady to wspaniała zabawa do lat dziesięciu. Choć dzieciaki w tym wieku grają już „poważne” turnieje, to ten charakter imprezy daje dzieciom ogrom zabawy połączonej z rywalizacją, i świadomość wypracowania najlepszego wyniku dla drużyny. Dzieci lepiej się poznają w swoich grupach i mają możliwość spotkać duże grono młodych tenisistów i tenisistek z całej Polski. Mogą porównać swoje umiejętności i spędzić ze sobą na kortach dwa aktywne sportowo dni. Te dni były upalne i tym samym wymagające od zawodników dużo sił. Nastroje wszystkim dopisywały a organizatorzy dbali o sprawny przebieg imprezy. Do końca ważyły się losy drużyn, kto na którym miejscu zakończy XVI Ogólnopolskie Finały Talentiady 2018.


15.07.2018r. nasza zawodniczka wyjechała na turniej do Pragi. To już drugi jej turniej Sparta Head Babytenis Tour III. – L18  w TK Sparta Praga. W tym dniu do turnieju przystąpiło 19 zawodniczek. Utworzono 4 grupy, trzy 5-cio osobowe i jedna 4-osobowa. Oliwia została dolosowana do grupy B i musiała zmierzyć się z czterema zawodniczkami. Dwie najlepsze zawodniczki z każdej grupy przechodziły do drabinki ćwierćfinałowej. W meczu pierwszym Oliwia zagrała z Czeszką Marianą Jancarovą, z którą wygrała wynikiem 4/0, w drugim meczu pokonała Anetę Vanduchovą 4/0, w trzecim pojedynku uległa Białorusince Marii Kolas 1/4, która wygrała cały turniej, natomiast w ostatnim meczu w grupie Oliwia pokonała Terezie Hrdlickovą 4/0. Tym samym wyszła z drugiego miejsca w grupie do ćwierćfinału. W tej rozgrywce trafiła na zwyciężczynię gr. D  Terezę Hermanovą, którą pokonała 4/0. W półfinale zawodniczka MKT Stalowa Wola uległa Karolinie Jecminkovej 0/4. Mecz ten jednak miał charakter zaciętej rywalizacji. W pierwszym gemie Oliwia prowadziła 40/15, ale nie zdołała utrzymać prowadzenia i gem przegrała. Pozostałe gemy były również interesujące i Oliwia w wielu akcjach wykazała się dobrymi rozwiązaniami, ale nie wystarczyło to na wygranie meczu. Ten półfinał Oliwia zagrała na korcie centralnym co również było nowym przeżyciem ponieważ na tych kortach od kilku lat odbywają się turnieje WTA z mistrzowską obsadą tenisistek światowej czołówki.


Oliwia zakończyła turniej na trzecim miejscu, otrzymała pamiątkowy dyplom i puchar. To kolejne duże osiągnięcie Oliwii w sportowej rywalizacji w jednym z najlepszych klubów w Czechach.

img

Bardzo duży sukces Leny Takmadżan !

12 lipca 2018

W ostatnim tygodniu czerwca w duńskim klubie Hørsholm Rungsted Tennisklub położonym w pobliżu Kopenhagi odbył się turniej tenisowy z cyklu Tennis Europe w kategoriach U14 i U16.

Wśród kadetek startowała Lena Takmadżan, zawodniczka MKT Stalowa Wola osiągnęła swój najlepszy wynik w dotychczasowych startach w międzynarodowych turniejach tego cyklu. W grze pojedynczej zajęła trzecie miejsce pokonując między innymi rozstawioną z numerem 1  Dunkę Charlotte Ellegaard wynikiem 7:5 6:1, w grze o finał uległa późniejszej zwyciężczyni turnieju Divine Nweke w stosunku 4:6 1:6.

Lena doskonale spisała się również w deblu, w którym ze swoją partnerką Olgą Gołaś zwyciężyły cały turniej. Dzięki skutecznej grze "na siatce" dziewczyny pewnie radziły sobie z rywalkami, a finał z najlepszą według rozstawienia parą Jensen-Bomholt z Danii zakończył się ich wygraną 6:2 6:1.

Serdecznie gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów na arenie międzynarodowej !

img

Turniej o Puchar Starosty Stalowowolskiego

11 lipca 2018

20 zawodników wzięło udział w IV Turnieju o Puchar Starosty Stalowowolskiego, który został rozegrany w ubiegły weekend na naszych kortach.

Zwycięzcą turnieju w kategorii Open został Jakub Łuczakowski zwyciężając w meczu finałowym z Dariuszem Szczucińskim 6-3, 6-0. W półfinałach, które stały na wysokim poziomie zwycięzca wygrał z Mirosławem Furmanem 6-4, 6-0, a drugi finalista pokonał Tomasza Zontka 7-5, 3-6, 10-5.

Wśród zawodników startujących w kategorii Open Pro bezkonkurencyjny okazał się Bartosz Ciak, drugie miejsce zajął Maciej Mateusz, a trzecie Artem Takmadżan.

Serdecznie gratulujemy !!!

img

Super Seria Kadetów

8 lipca 2018

W dniach 30.06 - 3.07 na naszych kortach odbył się Ogólnopolski Turniej Klasyfikacyjny Super Seria Kadetów. Był to turniej 2 rangi, czyli szczebel niżej niż Mistrzostwa Polski. W turnieju wystartowało 10 zawodniczek i 21 zawodników z całej Polski, a nasz klub reprezentowali: Milena Rogala, Miłosz Sroka, Przemysław Sioda, Sebastian Sowa i Antoni Mierzwa.

 

Wśród dziewcząt zwyciężczynią turnieju została Natalia Łężniak (Krakowski Klub Sportowy OLSZA), która w meczu finałowym pokonała Ewę Samberger (UKT Akademia Tenisa Pol-Sart Lublin) 6-3, 4-6, 6-1. W półfinale Natalia wygrała z Karoliną Mazurek (BKT Advantage Bielsko-Biała) 7-5, 6-1, a Ewa z Mileną Rogalą (MKT Stalowa Wola) 6-0, 6-2.

 

W finale gry podwójnej dziewcząt zwyciężyła para Karolina Mazurek/Ewa Samberger wygrywając w finale z Natalią Łęźniak/Mileną Rogalą 6-2, 6-2.

 

U chłopców najlepszy okazał się Jerzy Ohme (Klub Miedzeszyn Warszawa), który pokonał w decydującym pojedynku Jakuba Lesmana (Pabianicki Klub Tenisowy) 6-2, 6-3. W półfinale zwycięzca turnieju okazał się lepszy od Aleksa Majewskiego (KP Sokół Rzeszów) pokonując go 6-4, 6-4, a drugi finalista wygrał z Patrykiem Stokowskim (WKT Mera Warszawa) 1-6, 6-3, 6-4.

 

W grze podwójnej chłopców najlepsza okazała się para Jakub Lesman/Patryk Stokowski pokonując w finale Aleksa Majewskiego/Miłosza Srokę 7-5, 7-5.

 

Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy !

img

Medal Leny Takmadżan i Miłosza Sroki na Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży.

26 czerwca 2018

Szamotuły gościły najlepszych polskich tenisistów i tenisistki do lat 16, walczących w finałach Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w tenisie ziemnym.


Drugi rok z rzędu do strefy medalowej OOM w mikście dotarła Lena Takmadżan (MKT Stalowa Wola). W tym roku wraz z kolegą klubowym Miłoszem Sroką zostali rozstawieni z „dwójką”. W ćwierćfinale (pierwszą rundę mieli wolną) w dwóch setach pokonali parę z Puszczykowa Lange/Kończal 7-6 6-4. W półfinale stoczyli dziwny, ale w końcówce bardzo zacięty pojedynek z parą Gołaś/Kułakowski. Pierwszego seta nasz mikst wygrał pewnie 6-1, ale w drugim nie był w stanie zdobyć nawet gema (0-6). O awansie do finału zdecydował super tiebreak, w którym na przewagi lepszymi okazali się rywale (9-11) i tenisiści ze Stalowej Woli zakończyli Olimpiadę z brązowymi medalami.


W turnieju singlowym kadetów wystartowało aż pięciu zawodników z Podkarpacia i wszyscy wygrali swoje pierwsze pojedynki. Miłosz Stroka (MKT Stalowa Wola), Sebastian Sowa (MKT Stalowa Wola) i Aleks Majewski (KP Sokół Rzeszów) pokonali rywali w dwóch setach, a Karol Kandefer (KAT Prince Krosno) i Antoni Mierzwa (MKT Stalowa Wola) potrzebowali trzech setów by awansować. Czterech z nich spotkało się ze sobą w drugiej rundzie. Miłosz Sroka pokonał Karola Kandefera w dwóch krótkich setach 6-0 6-2, a Antoni Mierzwa wygrał z Aleksem Majewski, 6-4 7-6. Na tym etapie odpadł Sebastian Sowa, który przegrał z Jaszą Szajrychem (Grunwald Poznań) 2-6 2-6. Żadnemu z naszych tenisistów nie udało się wejść do ćwierćfinałów. Antoni Mierzwa przegrał w trzecim swoim pojedynku z rozstawionym z „dwójką” Szymonem Kielanem (PKT Pabianice) 1-6 1-6, a Miłosz Sroka uległ turniejowej „trójce” Dawidowi Wiśniewskiemu (Goplania Inowrocław) 2-6 1-6.


Mierzwa i Sowa oraz Kandefer i Majewski stworzyli pary w turnieju deblowym. Niestety pierwszy nasz duet nie wygrał swojego pojedynku, a Kandefer z Majewskim odpadli w drugiej rundzie.

Jedyną naszą reprezentantką w rywalizacji singlistek była Lena Takmadżan. Zawodniczka MKT Stalowa Wola należała do faworytek turnieju i została rozstawiona z numerem 3. W pierwszym pojedynku pokonala kwalifikantkę Wiktorię Czerny (Nadwiślanin Kraków) 6-3 6-4. Niespodziewanie Lena zakończyła swój udział w zawodach już na drugiej rundzie, po porażce z Zuzanną Kubachą (Olimpia Poznań) 4-6 2-6.


Źródło: Podkarpacki Sport

img

Adamczyk najlepszy wśród nauczycieli !!!

21 czerwca 2018

20 czerwca na kortach MKT Stalowa Wola przy ulicy Skoczyńskiego 3 odbyły się I Otwarte Mistrzostwa Nauczycieli i Pracowników Oświaty. w turnieju wystartowało łącznie  14 nauczycieli ze Stalowej Woli i okolic.


Najlepszym zawodnikiem okazał się Pan Marek Adamczyk (Społeczna Szkoła Podstawowa nr 1 im. Armii Krajowej w Stalowej Woli), który w finale pokonał Pana Tomasza Zontka (Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 2 Stalowej Woli. Trzecim miejscem podzielili się Stanisław Wierzgacz (Społeczna Szkoła Podstawowa nr 1 im. Armii Krajowej w Stalowej Woli) oraz Jakub Łuczakowski (Społeczna Szkoła Podstawowa im. Małego Księcia w Tarnobrzegu).


Turniej odbył się w bardzo miłej atmosferze, której towarzyszył również duch sportowej rywalizacji .


Medalistom serdecznie gratulujemy i zapraszamy do udziału za rok !!!

img

Turniej o Puchar Prezydenta Stalowej Woli

19 czerwca 2018

W miniony weekend na kortach Miejskiego Klubu Tenisowego w Stalowej Woli już po raz kolejny rozegrano jeden z naszych największych turniejów amatorskich o Puchar Prezydenta Stalowej Woli. Warto podkreślić, iż po raz kolejny był to turniej 2 rangi, co oznacza, że wyższą rangę posiadają tylko Mistrzostwa Polski. Do walki w łącznie czterech kategoriach wiekowych stanęło blisko 40 zawodników z różnych stron Polski.

 

W turnieju wystartowali czołowi amatorzy naszego kraju w tym:

- Julia Krzysztyńska (Rymanów Zdrój) – numer 5 kategorii Open kobiet,

- Julia Lubomirska (Skarżysko Kamienne) – numer 9 kategorii Open kobiet, medalistka Mistrzostw Polski,

- Łukasz Puk (Kraśnik) - numer 1 kategorii Open i 35+  mężczyzn w Polsce, medalista Mistrzostw Polski,

- Bartosz Kocjan (Olkusz) – numer 5 kategorii Open mężczyzn w Polsce, medalista Mistrzostw Polski (tegoroczny Halowy Wicemistrz Polski w kategorii Open),

- Konrad Maciejewski (Rzeszów) – numer 6 kategorii Open mężczyzn w Polsce (były numer 1), medalista Mistrzostw Polski,

- Mateusz Marzec (Łęczna) – numer 10 kategorii Open mężczyzn,

- Leszek Wrzesień (Warszawa) – wielokrotny medalista Mistrzostw Polski (tegoroczny Halowy Mistrz Polski w kategorii Open),

- Krzysztof Karwański (Rzeszów) – numer 3 kategorii 40+ w Polsce, medalista Mistrzostw Polski,

- Paweł Pomierny (Olkusz) – były numer 1 kategorii Open w Polsce,

- Andrzej Gąsienica-Roj (Zakopane) – numer 2 kategorii 45+ w Polsce, medalista Mistrzostw Polski,

- Józef Krzysztyński (Rymanów Zdrój) – numer 4 kategorii 45+ w Polsce, medalista Mistrzostw Polski,

- Robert Stępień (Stalowa Wola) – numer 2 kategorii 50+ w Polsce (były numer 1), medalista Mistrzostw Polski,

- Andrzej Moczek (Skarżysko Kamienne) – numer 4 kategorii 50+ w Polsce (były numer 1), medalista Mistrzostw Polski,

- Aleksander Tor (Mielec) – numer 4 kategorii 60+ w Polsce (były numer 1), wielokrotny medalista Mistrzostw Polski,

- Jan Papierz (Zamość) – numer 5 kategorii 60+ i 55+ w Polsce, wielokrotny medalista Mistrzostw Polski (tegoroczny Halowy Mistrz Polski kategorii 60+),

- Marek Tylman (Łaskarzew) – numer 8 kategorii 60+ w Polsce,

- Adam Konefał (Stalowa Wola) – numer 9 kategorii 60+ w Polsce,

- Janusz Cach (Jarosław) – medalista Mistrzostw Polski,

- Marian Mocoń (Starachowice) – numer 3 kategorii 65+ w Polsce, medalista Mistrzostw Polski,

- Mieczysław Pęzioł (Stalowa Wola) – numer 4 kategorii 65+ w Polsce,

 

Chcemy bardzo podziękować naszym sponsorom, dzięki którym mogliśmy uatrakcyjnić nasz turniej, a przede wszystkim jesteśmy wdzięczni Prezydentowi Stalowej Woli - Panu Lucjuszowi Nadbereżnemu za wsparcie naszej inicjatywy. Wierzymy, że nasze działania w dużym stopniu wpisują się w strategię rozwoju miasta, jaką niewątpliwie jest popularyzacja sportu.


Serdecznie dziękujemy firmom:

- Pan Robert Tabor firma Prefbud Sp. z o.o.

- Państwo Dorota i Artur Szczupak firma Wash Serwis Sp. j

- Pan Adam Bełzak firma Skarem Sp. z o.o.

- Pan Paweł Pasieczny, Pan Łukasz Puk firma Pacific Polska

- Pani Aleksandrze Stręciwilk, firma Gentleman Moda Męska

 

A oto najlepsi zawodnicy w poszczególnych kategorii:

 • Kobiety Open:
 1. Julia Krzysztyńska (Rymanów Zdrój)
 2. Julia Lubomirska (Skarżysko-Kamienna)
 3. Zuzanna Drela (Radom)
 • Mężczyźni Open:
 1. Bartosz Kocjan (Olkusz)
 2. Konrad Maciejewski (Rzeszów)
 3. Łukasz Puk (Kraśnik)/Leszek Wrzesień (Warszawa)
 • Mężczyźni 45+:
 1. Andrzej Moczek (Skarżysko-Kamienna)
 2. Zbigniew Dąbrowski (Ostrowiec Świętokrzyski)
 3. Andrzej Gąsienica-Roj (Zakopane)/Józef Krzysztyński (Rymanów Zdrój)
 • Mężczyźni 60+:
 1. Jan Papierz (Zamość)
 2. Aleksander Tor (Mielec)
 3. Janusz Cach (Jarosław)/Adam Konefał (Stalowa Wola)

Zapraszamy za rok !

img

GENTLEMAN OPEN

5 czerwca 2018

W dniach 2-3 czerwca na naszych kortach rozegrano II singlowy z cyklu Grand Prix Stalowej Woli Amatorów w sezonie letnim 2018 GENTLEMAN OPEN. W turnieju udział wzięło ponad 20 zawodników.

Kategoria Open:
I miejsce - Robert Stępień
II miejsce - Tomasz Zontek
III miejsce - Sławomir Mazik
III miejsce - Bartosz Krzykwa

Kategoria Open Pro:
I miejsce - Marcin Gancarczyk
II miejsce - Bartosz Ciak
III miejsce - Radosław Pielecha
III miejsce - Bartosz Krzykwa

Chcielibyśmy serdecznie podziękować firmie GENTLEMAN MODA MĘSKA za pomoc w organizacji turnieju.

img

Międzyszkolne Mistrzostwa Dzieci i Młodzieży o Puchar Dyrektora MOSiR

24 maja 2018

W dniach 21-23 maja na kortach Miejskiego Klubu Tenisowego w Stalowej Woli odbyły się Międzyszkolne Mistrzostwa Dzieci i Młodzieży o Puchar Dyrektora Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Stalowej Woli. W turnieju wzięło udział blisko 50 uczestników. Była to pierwsza tego typu impreza na naszych kortach.


Klasy 4-5 dziewczęta:

1 miejsce: Zuzanna Iskra

2 miejsca: Katarzyna Słuchocka

3 miejsce: Amelia Strugalska


Klasy 4-5 chłopcy:

1 miejsce: Dawid Kiełb

2 miejsca: Karol Krawczyk

3 miejsce: Maciej Gancarczyk


Klasy 6-7 dziewczęta:

1 miejsce: Róża Kiełb

2 miejsca: Katarzyna Słuchocka

3 miejsce: Natasza Opalińska


Klasy 6-7 chłopcy:

1 miejsce: Karol Krawczyk

2 miejsca: Dawid Kiełb

3 miejsce: Aleksander Markowski


Gimnazjum:

1 miejsce: Bartosz Dulny

2 miejsca: Filip Słuchocki

3 miejsce: Dawid Kiełb


Miejski Klub Tenisowy składa serdecznie podziękowania Dyrektorowi MOSiR - Panu Robertowi Nowakowi za objęcie patronatu nad turniejem i ufundowanie nagród dla zwycięzców turnieju.

img

Sezon na kortach ziemnych rozpoczęty

4 maja 2018

Zawodnicy MKT Stalowa Wola rozpoczęli sezon na kortach otwartych. Lena Takmadżan na inaugurację wybrała turniej Tennis Europe U16, który odbywał się w dniach 21-27.04 w Budapeszcie. W pierwszych grach nasza tenisistka pokonała kolejno zawodniczki węgierskie Szonie Farkas 6:0 6:3 i Biborke Nagy Bekesi 6:1 6:2, w trzeciej grze uległa turniejowej jedynce i późniejszej zwyciężczyni Alionie Falei z Białorusi 5:7 1:6. W grze podwójnej Lena wraz z inną Polką Zuzanną Kubacha zajęły 3 miejsce. 

Po powrocie do Polski, Lena zdążyła się przepakować i 28.04 rozpoczęła zmagania w Ogólnopolskim Memoriale Józefa Hebdy na kortach KKS Olsza w Krakowie. Turniej okazał się bardzo udany, po pokonaniu Qin Sherry (Teniswil Warszawa), Mileny Rogala (MKT Stalowa Wola), Nicole Carpenter (Sokół Zgierz) oraz Natalii Łężniak (KKS Olsza), nasza zawodniczka sięgnęła po kolejne zwycięstwo turniejowe w tym roku. Dzięki dobrej postawie Lena Takmadżan awansowała na 4 miejsce w Polsce. 

Na kortach w Krakowie z bardzo dobrej strony zaprezentował się również inny wychowanek MKT Stalowa Wola, Przemysław Sioda. Przemek w pierwszej rundzie pokonał Karola Słapińskiego (Sokół Rzeszów) 6:2 6:4, w drugiej rozstawionego z "6" Maksymiliana Kopka (Łódź) 6:0 6:3 i dopiero w ćwierćfinale uległ faworytowi gospodarzy Piotrowi Kusiewiczowi (KKS Olsza) 6:1 6:2.

Dobra postawa naszych zawodników na "mączce" to w dużej mierze zasługa pracowników klubu MKT, którzy sprawnie i szybko przygotowali nasze korty ziemny do gry.

img

Oliwia na turnieju w Brnie

30 kwietnia 2018

28.04.2018r. Oliwia Sybicka (2009) rywalizowała w turnieju  TJ Kravi Hora Open I w Brnie. Był to pierwszy turniej Oliwii na kortach otwartych w tym roku.


Rozgrywki toczyły się na siedmiu kortach z mączki ceglanej. Do turnieju w kategorii zielonej przystąpiło aż 30 zawodniczek z różnych stron Czech w roczniku 2009 i młodsze. Organizator utworzył 10 grup trzyosobowych. Mecze rozgrywano do czterech wygranych gemów, przy stanie 3:3 grano ostatniego czwartego gema. Zdecydowano również, że w przypadku stanu równowagi grano ostatni punkt jako zwycięski (bez przewag w gemach). Było to szczególne utrudnienie, ponieważ przy równowadze ostatnia akcja decydowała o rozstrzygnięciu gema. Do głównych rozgrywek przechodziły zawodniczki które zajęły 1 i 2 miejsce w grupach, pozostałe zawodniczki grały o miejsca 21-30 w tzw. turnieju  pocieszenia.


Oliwia w grupie wygrała obydwa mecze: z Glorią Levinsky 4-2 i z Barborą Smekalovą 4-1. W drabince pierwszy mecz Oliwia rozegrała z Janą Natalią Skacelovą 4-1. Ten mecz doprowadził Oliwię do ćwierćfinału, w którym zagrała z Sofią Barhacovą 4-2. W półfinale Oliwia została pokonana przez Kristinę Dostalovą 4-1. Ostatnim meczem dla Oliwii  tego dnia był mecz o trzecie miejsce. Po 6 godzinnym turnieju w słońcu i przy wietrznej aurze trzeba było siły fizycznej i mentalnej by dokończyć zmagania tego dnia. Oliwia wytrzymała presję i zakończyła mecz zwycięstwem nad Eliską Drevojanovą 4-0. Zdobyła trzecie miejsce po wymagających sześciu pojedynkach na kortach w Brnie.


Był to pierwszy turniej Oliwii, w którym wzięło udział 30 zawodniczek, pierwszy tak odległy od Polskiej granicy i pierwszy, w tym sezonie na kortach zewnętrznych.

img

Oliwia na turnieju Masters w Czeskiej Opavie !

18 kwietnia 2018

14.04.2018r. Oliwia Sybicka (2009) rozegrała turniej w SK JC Sport Opava. Był to Turniej Masters, na który mogło się stawić 9 zawodniczek i jedna z dziką kartą, które zakwalifikowały się po trzech turniejach trwających od grudnia 2017 r.


Oliwia zagrała tylko w jednym lutowym turnieju , który wygrała w kategorii dziewcząt i jako piąta w tabeli została zaproszona na Masters. Utworzono 2 grupy po 5 zawodniczek. Gry toczyły się w kategorii zielonej, na całym korcie od stanu 2-2 do 6 gemów.


Wszystkie mecze w grupie Oliwia wygrała wynikami: z Ploskunakovą Lucią 6-4, Snehotovą Karoliną 6-2, Dihlovą Nelą 6-2, Kubną Lucią 6-2. Do głównej rozgrywki przechodziły 4 zawodniczki, po dwie z każdej grupy.


Oliwia mecz półfinałowy rozegrała z Julią Borowik i wygrała 6-2. W meczu finałowym Oliwia zagrała z zawodniczką gospodarzy Lujzą Zimenovą (Słowaczką), którą pokonała 6-3. Tym samym podopieczna trenera Włodzimierza Pikulskiego zajęła I miejsce.


Był to kolejny emocjonujący dzień na kortach w urokliwym klubie, który dysponuje  5 kortami ceglanymi i trzema w hali.

img

Masters Senior Cup

16 kwietnia 2018

W minioną niedzielę w stalowowolskiej hali tenisowej odbył się turniej Masters Senior Cup dla najlepszych ośmiu zawodników całego cyklu w sezonie halowym 2017/2018. W turnieju udział wzięli:

 • Adam Konefał
 • Mirosław Furman
 • Alfred Micał
 • Sławomir Mazik
 • Mieczysław Pęzioł
 • Andrzej Maczuga
 • Tadeusz Oleszek
 • Antoni Mysior

Zawodnicy zostali podzieleni na dwie grupy, a do półfinałów awansowały po dwie najlepsze osoby z danej grupy. Po rozegraniu pojedynków grupowych w meczach półfinałowych zameldowali się Adam Konefał z Mieczysławem Pęziołem oraz Andrzej Maczuga i Alfred Micał. W pierwszym półfinale nie zawiódł lider klasyfikacji Senior Cup – Adam Konefał, zwyciężając 6-2, natomiast w drugim lepszy okazał się Andrzej Maczuga, wygrywając 6-1.


Ostatecznie najważniejszy turniej w sezonie halowym 2016/2017 wynikiem 6-1 zwyciężył Adam Konefał, który przypieczętował tym samym 1 pozycję w klasyfikacji generalnej całego cyklu.


Wyniki turnieju oraz klasyfikacja generalna dostępne są w zakładce Amatorzy.


Uroczyste wręczenie nagród za sezon halowy 2017/2018 odbędzie się w sobotę 19 maja podczas inauguracji sezonu letniego 2018.


Serdecznie gratulujemy oraz dziękujemy wszystkim zawodnikom, którzy brali udział w turniejach Senior Cup w minionym już sezonie !

img

Masters Grand Prix Stalowej Woli Amatorów

10 kwietnia 2018

W miniony weekend w naszej hali tenisowej został rozegrany turniej Masters Grand Prix Stalowej Woli Amatorów. W najważniejszym turnieju sezonu udział wzięła najlepsza ósemka cyklu w kategorii Open i Open Pro.


Uczestnicy turnieju w kategorii Open:

 • Artem Takmadżan
 • Tomasz Zontek
 • Dariusz Szczuciński
 • Mariusz Dereń
 • Maciej Mateusz
 • Maciej Bordun
 • Mirosław Furman
 • Tomasz Mękal

Uczestnicy turnieju w kategorii Open Pro:

 • Bartosz Ciak
 • Marcin Gancarczyk
 • Maciej Gawlak
 • Maciej Niedźwiedź
 • Przemysław Sioda
 • Radosław Pielecha
 • Lena Takmadżan
 • Marcin Bukiewicz

Zawodnicy w obu kategoriach zostali podzieleni na dwie czteroosobowe grupy, a do półfinałów awansowały po dwie najlepsze osoby z danej grupy.


W kategorii Open w półfinałach znaleźli się Artem Takmadżan i Tomasz Zontek oraz Mariusz Dereń i Maciej Mateusz. W pierwszym pojedynku zwyciężył Artem Takmadżan 7-5, 6-4, natomiast w drugim półfinale po zaciętym, dwugodzinnym pojedynku lepszy okazał się Maciej Mateusz, wygrywając 2-6, 6-4, 10-7. Zwycięzcą kategorii Open wynikiem 6-2, 6-4 został Artem Takmadżan, triumfując tym samym w klasyfikacji generalnej Open Grand Prix Stalowej Woli Amatorów w sezonie halowym 2017/2018.


W kategorii Open Pro w meczach półfinałowych Przemysław Sioda wygrał z Bartoszem Ciakiem 6-0, 6-2, a Maciej Gawlak pokonał po niezwykle wyrównanym pojedynku Marcina Gancarczyka 6-7, 6-3, 11-9. W finale lepszy okazał się Przemysław Sioda, który wygrał 7-5, 6-2. W klasyfikacji generalnej zwyciężył Bartosz Ciak.


Dokładne wyniki turnieju Masters oraz klasyfikacje generalne na zakończenie sezonu znajdują się tutaj: Amatorzy


Uroczyste wręczenie nagród za sezon halowy 2017/2018 odbędzie się w sobotę 19 maja podczas inauguracji sezonu letniego 2018.


Serdecznie gratulujemy oraz dziękujemy wszystkim zawodnikom biorących udział w turniejach w minionym już sezonie oraz zapraszamy do udziału w następnych rozgrywkach Grand Prix Stalowej Woli Amatorów !!!

img

Oliwia w Czeskim Rożnovie pod Radohstem

3 kwietnia 2018

1.04.2018r. nasza zawodniczka Oliwia Sybicka zagrała w jednym z cykli turniejów o Puchar Rożnova w Rożnovskym Tenisowym Klubie (CZE).


Na turniej przyjechało 18 zawodniczek z wielu czeskich klubów, m.in. cztery zawodniczki z dużego klubu z Prostejova. Utworzono 6 grup trzyosobowych. Mecze każdy z każdym w grupie. Organizator zdecydował, że w grupach mecze będą rozgrywane do 6 gemów, a przy stanie 5-5 tiebreak do 7. Dwie najlepsze zawodniczki z grup przechodziły do drabinki głównej, a pozostałe rozgrywały turniej pocieszenia.


Oliwia w pierwszym meczu spotkała się z zawodniczką TK AGRAFERT Prostejov, Samanthą Kohoutkovą i pokonała ją wynikiem 6-2. W drugim meczu uległa kolejnej zawodniczce z tego samego klubu Christine Dostalovej 5-5 w tiebreaku do 2. Oliwia w tym meczu prowadziła 5-3, ale nie utrzymała przewagi po niefortunnym ustawieniu stopy co wywołało uraz lewej nogi i uniemożliwiło dokończenie meczu na wysokim poziomie.


Mimo to wyszła z grupy z drugiego miejsca i po 1,5h rozegrała kolejny mecz, ale już w drabince turniejowej z AdinąPohankovą i wygrała 4-0 (od tego etapu mecze toczyły się do 4 gemów, a przy stanie 3-3 tiebraek do 7). W ćwierćfinale pokonała Dominikę Piterakovą 4-0. Półfinał również należał do Oliwii, w meczu z Nikolą Pospisilovą wygrała 4-1.


W finale ponownie spotkała się z Dostalovą i tym razem Oliwia nie poradziła sobie z przeciwniczką i przegrała 2-4. Mecz był na bardzo wysokim poziomie, Oliwia miała kilka piłek na 3-3. Potwierdziło się po raz kolejny, że Oliwia ma to „coś” i po 5 tygodniach przerwy spowodowanych chorobą i przerwą w treningach potrafiła ponownie nawiązać rywalizację z trudnym czeskim przeciwnikiem. Ostatecznie Oliwia zajęła II miejsce i uznanie kibiców.

img

Mistrzostwa Województwa Podkarpackiego Juniorów

26 marca 2018

W miniony weekend w naszej hali tenisowej rozegrano Halowe Mistrzostwa Województwa Podkarpackiego Juniorów. W turnieju udział wzięło 10 zawodników z Rzeszowa i Stalowej Woli, a nasz Klub reprezentowali: Miłosz Sroka, Maciej Gawlak,  Antoni Mierzwa, Sebastian Sowa, Marcin Gancarczyk, Kacper Michalski i Przemysław Sioda.

Mistrzem Podkarpacia w grze pojedynczej został reprezentant naszego Klubu - Miłosz Sroka, który zwyciężył w finale również z naszym reprezentantem - Sebastianem Sową 6-4, 7-5. W meczach półfinałowych Miłosz wygrał po niezwykle zaciętym, trwającym ponad 3h pojedynku  z Aleksem Majewskim (KP Sokół Rzeszów) 6-7, 6-4, 6-3, a Sebastian pokonał Przemysława Siodę (MKT Stalowa Wola) 7-6, 6-2.

W grze podwójnej najlepsza okazała się para Aleks Majewski/Miłosz Sroka, która w decydującym pojedynku zwyciężyła z parą Przemysław Sioda/Karol Słapiński 6-2, 6-3. Brązowy medal zdobyły pary Marcin Gancarczyk/Maciej Gawlak i Antoni Mierzwa/Sebastian Sowa.

Serdecznie gratulujemy !

img

Lena Takmadżan w dalszym ciągu utrzymuje wysoką formę

9 marca 2018

W dniach 24.01 - 25.02 Lena Takmadżan - obecnie 6 zawodniczka w Polsce do lat 16-tu, brała udział w Ogólnopolskim Turnieju Klasyfikacyjnym Kadetek w Puławach, gdzie zajęła drugie miejsce. Turniej rozgrywany był systemem grupowym i zawodniczki zostały podzielone na trzy trzyosobowe grupy. W pierwszej fazie turnieju Lena pokonała: Karolinę Skowrońską (Krzycki Klub Tenisowy Wrocław) 6-0, 6-1 i Oliwię Syczuk (Niezrzeszona - Busko Zdrój) 6-4, 4-6, 11-9. Następnie w grupie finałowej o miejsca 1-3 nasza zawodniczka wygrała z Julią Daszkiewicz (KT Arka Gdynia) 6-0, 6-0, natomiast w drugim meczu musiała uznać wyższość najlepszej zawodniczki turnieju - Adzie Piestrzyńskiej (Legia Warszawa) przegrywając 1-6, 2-6.


Tydzień później, w dniach 03.03 - 06.03 zawodniczka MKT wystartowała w  Ogólnopolskim Turnieju Kwalifikacyjnym Juniorów w Chorzowie, gdzie okazała się bezkonkurencyjna. W drodze po turniejowe zwycięstwo Lena pokonała odpowiednio: w 1 rundzie Patrycję Niewiadomską (Advantage Bielsko-Biała) 6-4, 6-0, w ćwierćfinale Aleksandrę Nadajewską (Advantage Bielsko-Biała) 6-1, 6-1, w półfinale Annę Lizę Kus (WKT Mera Warszawa) 6-1, 6-1 i w finale Karolinę Mazurek (Advantage Bielsko-Biała) 7-6(7), 2-6, 6-4.


Serdecznie gratulujemy !

img

Oliwia w Czechach na turnieju OC BREDA & WEINSTEIN TOUR II w Opavie

28 lutego 2018

24 lutego Oliwia Sybicka zagrała w bardzo dobrym turnieju w Czechach OC BREDA & WEINSTEIN TOUR II w Opavie.


W turnieju wystartowało 20 zawodników z Czech, Słowacji i Polski z rocznika 2009 i młodsi. Dziewczęta rywalizowały z chłopcami, ale klasyfikacja była prowadzona oddzielnie. Był to drugi tour w sezonie zimowym w Czechach. Kategorię zieloną w Czechach gra się wśród dzieci 9 letnich, ale mecze są jednosetowe do czterech gemów. Utworzono 4 grupy 5-cio osobowe. Do ćwierćfinału mogli dostać się tylko zawodnicy, którzy zdobyli 1 i 2 miejsce w grupach. Oliwia dolosowana do gr D miała w swojej grupie lidera rankingu. Wiedząc o  tym, musiała walczyć w każdym meczu o pozostanie w dalszej grze. Mecze rozpoczynały się od stanu 2/2, zagrała 4 mecze w grupie wygrywając z: Kalavską Karin 6-2, Seduchovą Ninją 6-2, Borowik Julią 6-2, przegrała z liderem Petrasko Matusem Słowakiem 6/7 (8). W tym meczu Oliwia wygrywała 5/2 i miała piłkę meczową, ale Matus ostatecznie zakończył mecz zwycięstwem i tym samym Oliwia wyszła z drugiego miejsca w grupie do głównej rozgrywki z 8 najlepszymi graczami.


W ćwierćfinale zmierzyła się z Martinem Slovacekiem i wygrała 6-2. W półfinale wygrała z Filipem Tichym 6-2, a w finałowym meczu Oliwia ponownie uległa zawodnikowi ze Słowacji, z którym zagrała w grupie tym razem wynikiem 4-6. 


Ostatecznie Oliwia zajęła pierwsze miejsce wśród dziewcząt i drugie ogólnie. W tym dniu Oliwia rozegrała 7 meczy, i były to mecze wymagające. Kolejny duży turniej trwający od godzin porannych do wieczora z profesjonalną organizacją i wysokim poziomem graczy.


Serdecznie gratulujemy !

img

Kolejny międzynarodowy sukces Oliwii Sybickiej oraz trzecie miejsce w kategorii Talent Roku 2017 portalu STW24

26 lutego 2018

18 lutego dziewięcioletnia Oliwia Sybicka wystartowała po raz kolejny w turnieju poza granicami Polski - w Czechach.  Nasza zawodniczka wzięła udział w kategorii zielonej w której łącznie wystartowało 12 zawodniczek. W fazie grupowej wygrała dwa mecze: z Smekslovą 4-1 i z Borowik 4-0. Następnie w  ćwierćfinale pokonała Myslicovą 6-1, w półfinale Piterakovą 6-0, a w finale ponownie okazała  się lepsza od Borowik pokonując ją 6-0. Oliwia zaprezentowała się z bardzo dobrej strony tracąc podczas całego turnieju zaledwie dwa gemy.

 

10 lutego Oliwia wzięła udział w Balu Mistrzów Sportu, który odbył się w Dworze Galicja koło Stalowej Woli. Nasza zawodniczka została zaproszona w związku z zakończonym plebiscytem stalowowolskiego portalu internetowego STW24, w którym w kategorii Talent Roku 2017 zajęła III miejsce zdobywając łącznie 388 głosów. Gośćmi specjalnymi finałowej gali 2 Plebiscytu Sportowego byli medaliści olimpijscy: Anita Włodarczyk oraz Ryszard Szurkowski, którzy wręczali pamiątkowe dyplomy i statuetki wyróżnionym sportowcom.


Oliwia chciałaby bardzo podziękować wszystkich kibicom i sympatykom tenisa, którzy oddali na nią głos podczas plebiscytu sportowego portalu STW24.

img

Kolejne turniejowe zwycięstwa Oliwii Sybickiej

15 lutego 2018

W sobotę 3 lutego Oliwia Sybicka (2009) rozpoczęła nową III edycję cyklu „Tenis 10 Cup o Puchar Agnieszki Radwańskiej”, które naprzemiennie będą się odbywać w Poznaniu oraz w Puszczykowie.


Inauguracja odbyła się w fairPlayce w Poznaniu. Tutaj pierwszego dnia Oliwia zagrała w kategorii zielonej dla dziewcząt z rocznika 2008. Do turnieju zgłosiło się 15 zawodniczek z różnych stron Polski. Utworzono drabinkę turniejową na 16 dziewcząt. Oliwia rozstawiona po poprzednim sezonie z nr 1 w pierwszej rundzie dostała wolny los i w ćwierćfinale trafiła na zawodniczkę z Kalisza Gabrielę Stefaniak, którą pokonała w dwóch setach 4-0, 4-0. Półfinał również należał do Oliwii, w którym pokonała Aleksandrę Janiszewską z Wrocławia 4-1, 4-1. W finale również zakończyła mecz zwycięstwem nad Zuzanną Lesman z Pabianic 4-0,  4-0. Tego dnia turniejowe zmagania trwały od godziny 12-tej do zakończenia meczu finałowego o 21:30. Oliwia otrzymała pierwszy złoty medal w kategorii zielonej w Polsce oraz nagrody od sponsorów turnieju.


W niedzielę 4 lutego Oliwia zagrała turniej w kategorii pomarańczowej dla swojego rocznika 2009. Tym razem przyjechało tylko 5 zawodniczek. Organizator zdecydował o rozgrywkach w grupie „każdy z każdym”.  Oliwia rozegrała 4 mecze i wszystkie wygrała: z Zuzanną Figlak 4-0, z Nadią Ptak 4-0, z Julią Sikorą 4-0 oraz z Julią Gaweł 4-0. Oliwia tym samym zdobyła kolejny złoty medal.


Gratulacje !

img

Tegorocznych sukcesów Leny Takmadżan ciąg dalszy ...

31 stycznia 2018

W dniach 27.01 - 29.01 w naszej hali tenisowej obył się Ogólnopolski Turniej Klasyfikacyjny - Super Seria Kadetów. W turnieju wystartowało 22 zawodniczki i 22 zawodników.


Świetną passę w dalszym ciągu utrzymuje nasza zawodniczka, obecnie 10 zawodniczka w Polsce do lat 16-tu - Lena Takmadżan, która po wygraniu turnieju OTK w Krośnie i dojściu do najlepszej ósemki Mistrzostw Polski Kadetek, sięgnęła po kolejny bardzo duży sukces jakim jest wygrana w swoim rodzinnym Klubie turnieju OTK Super Seria Kadetek. Warto zaznaczyć, że turnieje Super Seria są rangą niżej tylko od Mistrzostw Polski. W swojej zwycięskiej drodze Lena pokonała odpowiednio: w 2 rundzie Nicole Carpenter (TG Sokół Zgierz) 6-2, 7-5, w ćwierćfinale Oliwię Syczuk (NST świętokrzyskie) 6-2, 6-0, w półfinale Wiktorię Marię Paul (Advantage Bielsko-Biała) 6-0, 7-5 i w finale Klarę Maciejewską (PT Olimpia Poznań) 6-2, 5-2 krecz.


Również dobry wynik  w turnieju zanotował Miłosz Sroka, który w pierwszej rundzie wygrał z Filipem Wroną (MUKS Tenis Katowice) 6-1, 6-3, w drugiej rundzie pokonał po raz pierwszy rozstawionego z numerem 5 - Michała Marchewkę (UKT Radość 90 Warszawa) 6-1, 6-4, a w ćwierćfinale musiał uznać  wyższość późniejszego zwycięzcy turnieju - Karola Tomańskiego (KT TENISWIL Warszawa) przegrywając 1-6, 2-6.


Serdeczne gratulacje !

img

Oliwia Sybicka brązową medalistką Halowych Mistrzostw Polski do lat 10 !!!

30 stycznia 2018

W dniach 20-22 stycznia Oliwia Sybicka (2009) po raz pierwszy wystartowała w Halowych Mistrzostwach Polski Krasnali w Puszczykowie. Jak co roku (od 7 lat) przyjeżdżają na tę imprezę najlepsi zawodnicy z całej Polski w kategorii do lat 10. W turnieju wystartowało 29 dziewcząt i 30 chłopców. Uroczyste losowanie odbyło się w piątek wieczorem po którym przedstawiono turniejową drabinkę. Do gry przystąpiło 27 dziewcząt z rocznika 2008 i 2 z rocznika 2009 w tym Oliwia. Mecze były rozgrywane do dwóch pełnych setów, na całym korcie zieloną piłką. To pierwsze w życiu tak duże wyzwanie dla Oliwii. Na turniej przyjechało kilka zawodniczek, które grają regularnie w kategorii do lat 12 i były rozstawiane w zależności od zdobytych punktów rankingowych w Polsce. Pierwszy mecz Oliwia, podopieczna Włodzimierza Pikulskiego rozegrała w sobotę z zawodniczką KKS Włókniarz 1925 Kalisz - Julią Szczerek rozstawioną z nr 6. Po zaciętym meczu trwającym 1h40 Oliwia wygrała 6-2, 3-6  10-6. W niedzielę zagrała w drugiej rundzie z Aleksandra Janiszewską z AWF Wrocław dobrze sobie znaną zawodniczką, z którą  wielokrotnie grała w kategorii pomarańczowej i ponownie Oliwia udźwignęła ciężar meczu i po bardzo nieudanym pierwszym secie zakończyła mecz zwycięstwem 1-6  6-2  10-5, tym samym przechodząc do ćwierćfinału imprezy ogólnopolskiej. Tego samego dnia po regulaminowej 2 godzinnej przerwie, Oliwia musiała rozegrać kolejny mecz z rozstawioną z nr 1 zawodniczką Mają Wróbel z Fundacja Tenis Pro. Zawodniczka ta  w ubiegłym roku zagrała mnóstwo meczów w kategorii do lat 12 i uplasowała się na 45 miejscu w rankingu skrzatek w Polsce. Mecz ten był wyjątkowo ważny, ponieważ turniejowa jedynka zgromadziła na trybunach wielu obserwatorów i to nie Oliwia była faworytką. Warunki fizyczne, pewność siebie i doświadczenie tenisowe Mai robiły wrażenie na innych zawodniczkach, ale można było wyczuć też zainteresowanie grą Oliwii.  Mecz trwał 1h20 i Oliwia zakończyła go zwycięstwem w dwóch setach 6/3 6/2. W spotkaniu tym, Oliwia zagrała 6 prawidłowych skrótów do których przeciwniczka nawet nie wystartowała, dwa kończące woleje i drajwoleja. Wymiany były bardzo regularne, ale to Oliwia dyktowała warunki gry. Dojście do półfinału  w imprezie tej rangi to już bardzo wiele. W półfinale Oliwia zagrała kolejnego dnia z bardzo dobrze sobie znaną Oliwią Kuszel z Kapustka Tenis Klub Toruń, z którą grała wielokrotnie w kategorii pomarańczowej. W tym meczu prowadziła w pierwszym secie 4/1 i zakończyła set zwycięstwem 6/4, jednak nie wytrzymała napięcia towarzyszącego drugiemu setowi gdzie dyskusje trenerki z Torunia z zawodniczką wybiły z rytmu naszą Oliwię i brak doświadczenia w takich sytuacjach spowodował, że te niewłaściwe zachowania młodej nieetycznie postępującej trenerki miały ogromny wpływ na cały drugi set Oliwii, który przegrała 1/6. Tie-break zakończył się na korzyść przeciwniczki i Oliwia ostatecznie przegrała 6-4  1-6  4-10.

Po zakończeniu turnieju wręczenia nagród dokonał Pan Henryk Gawlak doświadczony trener  i nauczyciel oraz Pani Maria Rzeźniczak babcia Andżeliki Kerber, którzy w kilku zdaniach pogratulowali Oliwii i docenili jej umiejętności zapraszając ją na mistrzostwa w 2019 roku. To ogromny sukces, który jest skutkiem talentu, charakteru, właściwego treningu i doświadczenia na kortach od 2015 roku. Trener Włodzimierz Pikulski powiedział, że Oliwia wykonała zadanie na  200%. Poziom turnieju był wysoki, a dla kogoś kto startuje pierwszy raz na imprezie tej rangi, wśród najlepszych ze starszymi zawodnikami  to wydarzenie które dodatkowo wywołuje ogromne emocje.


Był to piękny czas rywalizacji turniejowej w warunkach zupełnie nowych, na 4 kortach o szybkiej nawierzchni na której  trenuje Angelika Kerber gdy przygotowuje się do największych światowych imprez . To pierwszy medal  Oliwii na Mistrzostwach Polski.


Serdecznie gratulujemy !

img

Pracowite rozpoczęcie nowego roku Leny Takmadżan

25 stycznia 2018

W dniach 08.01 - 14.01, Lena brała udział w Halowych Mistrzostwach Polski Kadetów w Toruniu, gdzie dotarła do czołowej ósemki. W turnieju głównym nasza zawodniczka pokonała Julię Daszkiewicz (KT Arka Gdynia) 6:2 6:4, następnie Natalię Michta (małopolskie) 7:6 6:2, a w ćwierćfinale uległa Wiktorii Saska (SK Kryspinów) 2:6 1:6. Mistrzynią Polski została Aleksandra Wierzbowska (KKS Olsza Kraków) po zwycięstwie nad Wiktorią Saska 6:3 6:2.

Po kilku dniach przerwy, 20.01, zawodniczka MKT udała się na Ogólnopolski Turniej Kwalifikacyjny Kadetów do Krosna. W ciągu trzech dni stoczyła pięć pojedynków, w których kolejno pokonała: Julię Chyba (SK Kryspinów) 6:0 6:2, Wiktorię Kuśmierz (Radeco Wrocław) 6:0 6:3, Martynę Zaremba (WTS DeSki Warszawa) 6:2 6:3, Karolinę Mazurek (BKT Advantage Bielsko Biała) 6:2 6:4 i Natalię Łężniak (KKS Olsza Kraków) 6:3 6:1. Dzięki tym zwycięstwom wygrała cały turniej i zdobyła Puchar Prezydenta Miasta Krosna.

Gratulujemy !

img

Końcówka roku Oliwii Sybickiej na turniejach w Czechach

11 stycznia 2018

27.XII.2017r. Oliwia wzięła udział w turnieju DTJ Tenis VresinaCupk/Ostrawy. Był to turniej w kategorii zielonej(wg Czeskich przepisów - 2009 i młodsi) dziewczęta i chłopcy grali razem, na całym korcie,set do czterech gemów, przy stanie 3:3 tie-break do 7 punktów.  Do turnieju przystąpiło 11 zawodników, utworzono 3 grupy: 4,4,3. Do ćwierćfinału przechodzili gracze z I i II miejsca w grupie. Oliwia wylosowana do gr. B rozegrała trzy mecze: wygrała z Davidem Tykvą 4:0, z Karoliną Snehotovą  4:0 i przegrała mecz z rozstawionym zawodnikiem StepanemRobenkiem 3:4(5). Był to wyjątkowo zacięty i wyrównany mecz. Oliwia w tie-breaku prowadziła 4:2, ale chłopiec konsekwentnie grał na linię końcowąco utrudniało Oliwii przebicie kierowane na stronę przeciwnika. Mimo tej porażki wyszła z II miejscaw grupie i mogła rywalizować w ćwierćfinale. Tutaj trafiła na  Vanessę Visnovską i wygrała mecz 4:0. W półfinale ponownie przyszło jej rywalizować z S. Robenkiem, z którym przegrała w grupie. Tym razem Oliwia wygrała 4:3(4). Pierwsze dwa gemy wygrała szybko kończąc akcje, nie pozwalając na długie przetrzymywanie piłki przez przeciwnika. Niestety przy stanie 3:2 dla Oliwii, S.Robenek wyrównał na 3:3. Ponownie powtórzył się wynik 4:2 w tie-breaku, ale tym razem Oliwia wytrzymała napięcie i potrafiła zmieniać rytm po wysokich piłkach przeciwnika na linię końcową. W finale przegrała 2:4 z Jakubem Fedorem zajmując II miejsce w całym turnieju.

To był kolejny udany turniej, w którym Oliwia zagrała 6 trudnych meczy po 25 dniowej przerwie turniejowej. Kolejne doświadczenia na ziemi Czeskiej, inny styl gry dziecięcego tenisa, w którym wymiany wydają się nie mieć końca, a regularne uderzenia pod końcową linię wymagają ogromnego skupienia, by nie przegrać w walce z samym sobą i nie dać się zepchnąć do piątego metra za linię boiska, po starannych wysokich top spinach przeciwnika.

29.XII.2017r. Oliwia rozegrała ostatni turniej w 2017 roku w Czechach INNOGY TOUR - TK Na Doline . Rozgrywki toczyły się wśród dziewcząt w kat. Zielonej(2009 i młodsi). Do turnieju przyjęto 16 zawodniczek, które rywalizowały w czterech grupach po 4 osoby. Losowanie odbyło się poprzedniego dnia wieczorem. Oliwia w grupie A wygrała wszystkie swoje mecze nie tracąc gema. Pokonała Smiskovą 4:0, Micolovą 4:0, Snajdrvą 4:0. Wyszła z pierwszego miejsca w grupie i w ćwierćfinale wygrała 4:0 z Kotovckovą, a w półfinale z Hartingerovą 4:0. Pierwszy mecz Oliwia rozpoczęła o godz.8:05, a ostatni finałowy po 17 tej. W finale pokonała Piterakovą 4:1, otrzymała puchar oraz gratulacje od organizatorów i rodziców.

Były to kolejne sportowe przeżycia i potwierdzenie powszechności tenisa w Czechach z bardzo wyrównanym, bardzo dobrym poziomem tutejszych zawodników startujących „masowo” i rozwijających się tenisowo. Choć mecze Oliwia wysoko wygrała to nie obyło się bez walki. Dojrzałość w grze tak młodej zawodniczki jest zadziwiająca. Jedna z bardzo doświadczonych tenisowo osób mająca codziennie kontakt z jedną z najlepszych akademii tenisa w Europie po kilku minutach obserwacji Oliwii podczas treningu powiedziała: „ Ona urodziła się po to żeby grać, ma to „coś”, a jej myślenie na korcie i uderzenia są tak naturalne jakby to robiła od zawsze.”

Aby się rozwijać nie tylko w tenisie trzeba rywalizować nie widząc granic i wciąż szukać nowych wyzwań. To był piękny sportowo rok 8 letniej Oliwii. 245 rozegranych meczy w trzech kategoriach, w tym 22 przegrane.

Serdecznie zachęcamy do przeczytania artykułu z naszą najmłodszą, a już bardzo utalentowaną zawodniczką: LINK

img

Oliwia Sybicka zakończyła cykl turniejów o Puchar Agnieszki Radwańskiej

6 grudnia 2017

W dniach 2-3 grudnia w Puszczykowie k/Poznania odbył się ostatni turniej II cyklu o Puchar Agnieszki Radwańskiej. Zawodniczka MKT Stalowa Wola, podopieczna trenera Włodzimierza Pikulskiego po 12 turniejach zakończyła cały cykl na podium.


W sobotę Oliwia (2009) rozegrała ostatni turniej w kategorii czerwonej ze swoimi rówieśnikami. Do turnieju przystąpiło 18 zawodników z polskich Klubów. Oliwia w swojej grupie pokonała trzech zawodników:  Mateusza Świtka z AZS Poznań 7-3 7-2, Seweryna Brzostowskiego z Parku Tenisowego Olimpia 7-2 7-2 0raz Filipa Chmiela z fairPlayce 7-3 7-5.W ćwierćfinale pokonała Igę Mazur z Kapustka Tenis Klub z Torunia 10-0, w półfinale wygrała z Olivierem Krupą ze Śląskiego Klubu Tenisowego Pszczyna 10-4. Finał również należał do Oliwii, w którym pokonała najgroźniejszego rywala Igora Piotrowskiego z TT Score Elbląg 10-6. Był to 12 turniej po którym Oliwia zdobyła w sumie 980 punktów. Dziesięć turniejów zakończyła na I miejscu, jeden na drugim i w jednym nie wzięła udziału ze względu na turniej w swoim Klubie MKT Stalowa Wola. W kategorii czerwonej wzięło udział łącznie 53 zawodników i zawodniczek. Tego dnia Oliwia zdobyła I miejsce i w ogólnej klasyfikacji również stanęła na najwyższym stopniu podium. Została wyróżniona pamiątkową statuetką z wizerunkiem Agnieszki Radwańskiej i medalem.


Tego samego dnia Oliwia (2009) zagrała w kategorii zielonej dla rocznika 2007 i młodszych. Do gry przystąpiło 17 zawodniczek. Utworzono drabinkę turniejową. Po losowaniu Oliwia trafiła  na Hannę Giżewską z STK Sopot  i zwyciężyła 4-2  4-2 . W ćwierćfinale przegrała 1-4 1-4   z rozstawioną Melanią Rybarkiewicz (2007) z KT Legia. Oliwia te rozgrywki zakończyła na V miejscu. Były to gry na całym korcie i twardszą piłką.


W niedzielę nasza uzdolniona zawodniczka zagrała w kategorii pomarańczowej, na ¾  kortu i pomarańczową piłką. Tego dnia rywalizowało 14 zawodniczek z rocznika 2008 i młodsze. Oliwia rozstawiona z nr 2 przeszła do ćwierćfinału bez gry (bay).  W pierwszym meczu zagrała z Matyldą Czugalińską z Elite Sport Club ze Szczecina i wygrała 4-1. W półfinale pokonała Aleksandrę Janiszewską 4-1 z AZS AWF Wrocław. W finale po bardzo zaciętym pojedynku, w którym Oliwia prowadziła 3-2 i miała piłki meczowe, przegrała ostatecznie 3-4 (3) z Oliwią Kuszel z Torunia. Ostatecznie zajęła II miejsce. Był to mecz, w którym Oliwia Sybicka zagrała świetny tenis, a o ostatecznym wyniku zdecydowały negatywne emocje, których w końcówce spotkania było mnóstwo. W końcowej klasyfikacji Oliwia również zajęła II miejsce. Otrzymała statuetkę i pamiątkowy medal. Łącznie w kat. pomarańczowej rywalizowało 46 zawodniczek.


Tenis to piękna gra do której nie tylko potrzebny jest talent i wspaniała technika. Aby grać w turniejowych finałach trzeba mieć „mocną głowę” i charakter wojownika. To często rywalizacja z chłopcami i starszymi dziewczętami, które nie oddają meczy bez walki. Trenerzy, którzy wielokrotnie widzieli Oliwię podczas gry wyrażali uznanie dla wszystkich składowych które posiada: technikę, poruszanie się po korcie, stronę mentalną i czytanie gry.


Wielkie gratulacje Oliwka !!!

img

Jedenasty start Oliwii w turnieju o Puchar Agnieszki Radwańskiej !

29 listopada 2017

11 listopada nasza zawodniczka Oliwka Sybicka rozegrała kolejny turniej z cyklu o Puchar Agnieszki Radwańskiej w kategorii czerwonej. W turnieju udział wzięło 22 zawodników z całej Polski. Utworzono cztery grupy, dwie 6 osobowe i dwie 5 osobowe. Oliwia w grupie A zagrała 5 spotkań, które zakończyła zwycięstwem: z Piotrem Michalskim z fairPlayce 10-4, z Wojciechem Łukomskim niezrzeszony z Bydgoszczy 10-1, z Igą Mazur z Kapustka Tenis Klub z Torunia 10-0, z Bruno Dygrasem z  Poznania 10-2, z Nataszą Błuś z  Parku Tenisowy Olimpia 10-0. W ćwierćfinale pokonała Marcina Dzikowskiego z fairPlayce  10-2, w półfinale Oliviera Krupę ze  Śląskiego Centrum Tenisa Pszczynie 12-10, natomiast w finale Igora Piotrowskiego z TT Score Elbląg 10-4.


Tego samego dnia Oliwia po raz pierwszy w Polsce zagrała w kategorii zielonej z zawodniczkami  z roczników 2007 i młodsi. Gry toczą się już na korcie o pełnym wymiarze, zieloną piłką, do dwóch wygranych setów (każdy do czterech gemów). W Czechach, w tej kategorii rywalizują dzieci z rocznika 2008 i młodsi, i rozgrywa się jednego seta do czterech wygranych gemów. W fairPlayce w Poznaniu rywalizowało 16 dziewcząt. Utworzono drabinkę na 16 zawodniczek. Oliwia swój pierwszy mecz zakończyła zwycięstwem 4-1, 4-1 z Magdą Martyniak (2008) z UKS Dwójka Zielona Góra. W ćwierćfinale została pokonana przez liderkę Amelię Paszun (2007) 4-0, 4-1 z KT Skórzewo. Oliwia mimo wysokiej przegranej robiła co mogła by odwrócić losy spotkania. Kończącą piłkę miała jednak rywalka. Oliwia podczas tego debiutu zagrała kilka akcji, które wspaniale rokują na przyszłość.


12 listopada to dla Oliwii ważny dzień rozgrywek w kategorii pomarańczowej (2008 i młodsi). Do rywalizacji przystąpiło 20 dziewcząt. Drabinka na 16 zawodniczek z czterema for rundami. Oliwia rozstawiona z nr 2 zagrała pierwszy mecz z Gabrielą Stefaniak z KKS Włókniarz Kalisz i wygrała 4-0. W ćwierćfinale pokonała bardzo starannie grającą Oliwię Dróżdż z  SKF Szczawno Zdrój 4-2. W półfinale Oliwia pokonała Annę Skorupską z  Parku Tenisowego Olimpia 4-1. W finale zagrała mecz z dobrze sobie znaną Oliwią Kuszel z Kapustka Tenis Klub Toruń, z którą przegrała 1-4.  Oliwia zajęła II miejsce.


Szczególnie miłe było krótkie spotkanie z tenisistką Magdą Linette, z którą Oliwia mogła zrobić pamiątkowe zdjęcie. Oliwia została zaproszona na trening indywidualny z Panem Jakubem Rękosiem, pierwszym  trenerem Magdy Linette. To wydarzenie było wyjątkowym przeżyciem dla  młodej obiecującej tenisistki podczas tego pięknego tenisowego weekendu w fairPlayce w Poznaniu.

img

PACIFIC Open Autumn Cup 2017

10 listopada 2017

W miniony  weekend w  naszej hali tenisowej odbył się ostatni tegoroczny ogólnopolski turniej amatorów: PACIFIC Open  Autumn Cup Cup 2017. Do walki w łącznie czterech kategoriach stanęło ponad 50-ciu zawodników  z różnych stron Polski.


W kategorii  Open kobiet najlepsza okazała się Agnieszka Lucińska-Kozłowska (Starachowice), drugie miejsce zajęła Paula Siwoń-Sekuła (Nowa Słupia), a trzecie Maria Gołda (Kraków).


W finale kategorii  Open mężczyzn doszło do pojedynku czołowych zawodników tej kategorii w Polsce: Łukasza Puka - byłego numeru 1 Open  z  Leszkiem Wrześniem - wielokrotnym medalistą Mistrzostw Polski. W meczu stojącym na bardzo wysokim poziomie, obfitującym w ciekawe zagrania, lepszy okazał się Łukasz Puk wygrywając  3-6, 6-2, 7-5. W półfinale zwycięzca turnieju wygrał z Bartoszem Micherem (Kraków) 6-3, 6-1, a drugi finalista ze stalowowolskim zawodnikiem - Tomaszem Adamowiczem 7-5, 6-2.


W meczu finałowym kategorii 45+ mężczyzn bezkonkurencyjny okazał się Józef Krzysztyński (Rymanów Zdrój), który w finale pokonał Jana Papierza (Zamość) 7-5, 6-3. W półfinale zwycięzca turniej wygrał w faworytem gospodarzy - Robertem Stępniem 6-4, 6-2, a drugi finalista z Piotrem Rogalewiczem (Pabianice) 6-3, 6-2.


W kategorii 60+ mężczyzn triumfatorem został Andrzej Bednarz pokonując w finale Stefana Grzegorka (Bydgoszcz) 5-7, 6-4, 10-5. Trzecie miejsce zajęli nasi tenisiści:  Adam Konefał i Edward Banaś.


Serdecznie gratulujemy i zapraszamy na następne turnieje w przyszłym roku !

img

Wrześniowe sukcesy Sebastiana Sowy

9 października 2017

We wrześniu bardzo dobrą formę zaprezentował reprezentant naszego Klubu - Sebastian Sowa, który wygrał dwa turnieje: w Krośnie i w Puławach.

W dniach 8-10 września nasz zawodnik wystartował w Wojewódzkim Turnieju Klasyfikacyjnym Dioxid Cup w Krośnie. Turniej został rozegrany systemem grupowym. W pierwszej fazie turnieju Sebastian pokonał odpowiednio: Piotra Filipka (RKT ABC Rzeszów) 6-3, 6-3, Wojciecha Malinowskiego (KAT "Prince" Krosno) 6-0, 6-0 i Patryka Podoska (Klub Tenisowa Błonia Kraków)  6-0, 6-1. W meczu o pierwsze miejsca Sebastian zwyciężył z Miłoszem Pańczukiem (KAT "Prince" Krosno) 6-4, 6-0, wygrywając tym samym cały turniej bez straty seta.

Tydzień później w dniach 15-19 września Sebastian wziął udział w Ogólnopolskim Turnieju Klasyfikacyjnym Młodzików w Puławach. W drodze po turniejowe trofeum Sebastian pokonał: w pierwszej rundzie Filipa Sulima (SKT "Smecz" Puławy) 6-0, 6-0, w ćwierćfinale Patryka Pałyszko (MATCHPOINT Żyrardów) 6-2, 6-1,w półfinale Michała Całę (Grzegórzecki Kraków) 6-0, 6-4 i w decydującym pojedynku Jakuba Bojarskiego (ACT Sport Tarnów) 6-4, 6-4.
Sebastian grając w parze z Jakubem Bojarskim wygrali turniej gry podwójnej pokonując w finale parę Michał Cała/Filip Wrona 6-4, 6-3.

Serdecznie gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów !

img

Oliwia trzeci raz na czeskim turnieju

1 października 2017

24.09.2017r. Oliwia Sybicka(2009), podopieczna trenera Włodzimierza Pikulskiego, zawodniczka MKT Stalowa Wola zagrała w turnieju OC BREDA & WEINSTEIN TOUR MASTERS w Czechach.


W niedzielę już o 8 rano rozpoczęła się weryfikacja. Turniej wystartował punktualnie o  9.00 i okazał się międzynarodowym. Przyjechali zawodnicy z Czech, Słowacji, Słowenii i z Polski, łącznie 29 zawodników: dziewcząt i chłopców w roczniku 2008 i młodsi. Turniej w kategorii zielonej, czyli na całym korcie i zieloną piłką. Dla Oliwii to wyzwanie, ponieważ w Polsce to kategoria dla 10-cio latków, ale bardzo chętnie ponownie chciała się zmierzyć z dziećmi z którymi rywalizowała w sierpniu. Oliwia posiadając Czeską licencję mogła wziąć udział w III turnieju-masters, ponieważ już raz wzięła udział w rozgrywkach. Utworzono 7 grup, trzy i czteroosobowych, z których do dalszej gry o wyższą stawkę wychodziło po dwóch zawodników. Rozlosowano grupy, Oliwia znalazła się w grupie D- trzyosobowej z dwoma starszymi chłopcami. Mecze rozpoczynały się od stanu 2:2 w gemach i toczyły się do zdobycia 6 gemów, w przypadku 6:6 rozgrywany był super tie-break. Na pierwszy mecz Oliwia czekała półtorej godziny, a był on szczególnie ważny, ponieważ miała zagrać z S. Strilką, który był wiceliderem rankingu wśród chłopców, a ostatnio Oliwia przegrała z nim cztery gemy po zaciętej walce. Tym razem Oliwia zakończyła mecz wynikiem 6:2, nie dając szansy nawet na jednego gema przeciwnikowi. Zdumienie rodziców i trenera było ogromne widząc determinację i waleczność Oliwii. Po zakończonym meczu Oliwia jak sama mówiła była w szoku, że tego dokonała, a rodzice przeciwnika dopingowali i wspierali syna do końca. Drugi mecz w grupie był niewiadomą, ponieważ zawodnik Kochoutek nie był znany Oliwii. Mecz był ważny gdyż decydował o tym, kto wyjdzie z pierwszego miejsca w grupie, a znany już był wynik pomiędzy Strilka, a Kochoutkiem, na korzyść pierwszego. Oliwia musiała wygrać, chcąc wyjść z pierwszego miejsca do dalszego podziału. I stało się, wygrała cztery gemy kończąc wynikiem 6:2. To był wspaniały początek. Oliwia była już rozstawiona jako zwyciężczyni swojej grupy. W drabince 1/16 Oliwia pokonała kolejnego Czecha o nazwisku F. Tichy 6:3. W ćwierćfinale po zaciętym pojedynku Oliwia przegrała ze Słowakiem Petrasko  4/6. Atmosfera meczu była wysoka, zwroty akcji, prowadzenie Oliwii, interwencja sędziego, emocje kibiców, wszystko to wybiło z rytmu Oliwię. Pozostała jej walka o 5-8 miejsce. W pierwszym meczu spotkała się z zawodniczką T. Mainusową, która grała mocno i odgrywała regularnie kontowo na końcowa linię. Oliwia jednak opanowała ten styl gry przeciwniczki i również wygrała cztery gemy pod rząd, kończąc mecz 6:2. Okazało się, że ostatni mecz ma do rozegrania z liderem wcześniejszych turniejów Czechem A. Migdalem (2008), który również został wyeliminowany w ćwierćfinale. Ze względy na warunki atmosferyczne, zapadający zmierzch (a gry toczyły się na 5 kortach zewnętrznych) organizator zadecydował, że mecz ten ma zakończyć się super tie-breakiem . Oliwia przegrywała 1:4, ale doszła na 3:4 i zaczęła się gra punkt za punkt. Oliwia miała dwie piłki meczowe i dopiero przy trzeciej okazji , przy wyniku 11/10 zakończyła mecz zwycięstwem 12/10. To dało jej V miejsce wśród 29 zawodników i ostatecznie III nagradzane miejsce wśród 15 dziewcząt. To był bajeczny, stojący na bardzo wysokim poziomie sportowym turniej. Czeska perfekcyjna organizacja turniejów i wysoki poziom gry zawodników to doskonałe przetarcie na początek zagranicznych wyjazdów młodziutkiej utalentowanej zawodniczki MKT Stalowa Wola. W Czechach tenis to sport narodowy, wciąż przyciągający ogromną rzeszę dzieci. Tylko się cieszyć, że to tuż obok nas.


Kilka miesięcy temu życzliwe osoby, napotkane na kortach w Polsce, powiedziały rodzicom Oliwii „ Ona jest na takim poziomie, że spokojnie może jechać do Czech i rywalizować z zawodnikami”Teraz wiemy, że to nie było na wyrost.

img

Relacja z Rodzinnego Pikniku z Rakietą pod Patronatem Prezydenta Stalowej Woli

28 września 2017

W dniu 17 września w stalowowolskiej hali tenisowej odbył się I Rodzinny Piknik z Rakietą pod Patronatem Prezydenta Stalowej Woli. Piknik zgromadził sporę grupę dzieci i młodzieży na które czekało wiele atrakcji tenisowych,  gier i zabaw. Oprócz konkurencji sportowych, darmowych lekcji gry w tenisa była również możliwość skorzystania z dmuchanych zjeżdżalni, trampolin, basenu kulkowego oraz dzięki życzliwości stalowowolskiej Straży Pożarnej jedną z atrakcji było oglądanie wozu strażackiego.  Blisko 50 dzieci w trzech kategoriach wiekowych wzięło udział w talentiadzie tenisowej. Najlepsi zostali wyróżnieni na podium i otrzymali nagrody główne, natomiast pozostali nagrody pocieszenia.  W następnej części Pikniku odbył się mecz pokazowy pomiędzy czołowym amatorem Polski, byłym numerem jeden amatorów i medalistą Mistrzostw Polski - Łukaszem Pukiem, a obiecującym stalowowolskim młodym tenisistą - Miłoszem Sroką. W dalszej części, po meczu pokazowym odbył się mecz deblowy z udziałem byłych zawodników MKT Stalowa Wola. Podczas imprezy oprócz umiejętności tenisowych sprawdzana była wiedza teoretyczna nagradzana drobnymi upominkami.

 

Zorganizowanie tak dużego wydarzenia nie byłoby możliwe gdyby nie wsparcie firm i podmiotów, którym chcielibyśmy bardzo serdecznie podziękować, a byli to:

Prezydent Stalowej Woli - Pan Lucjusz Nadbereżny,

Dyrektor Społecznej Szkoły Podstawowej nr 1 im. Armii Krajowej - Pani Ewa Brzozowska,

Firma Iwamet - Państwo Alicja, John Iwasieczko,

Firma Novamed - Państwo Agnieszka, Piotr Cisłak,

Firma Wash Serwis, Państwo Dorota, Artur Szczupak,

Firma Slovrur, Panowie Andrzej Romerowicz, Andrzej Ptak,

Firma Terefere, Panowie Robert Szeliga, Tomasz Tokarz,

Firma Pacific Polska, Panowie Paweł Pasieczny, Łukasz Puk,

Firma Etanex, Pani Danuta Kożuszek,

Firma Prefbud, Pan Robert Tabor,

Firma Halmar, Pan Antoni Mysior,

Firma Kossta Poligrafia, Pan Marcin Kolasa,

Hurtownia Spożywca, Pan Wiesław Walicki,

Firma Uniwheels,

Firma Skarem,

Firma Stawosan,

 

Po Pikniku otrzymaliśmy mnóstwo pozytywnych opinii na temat tej imprezy oraz pytania czy tego typu impreza odbędzie się za rok ? Odpowiadamy NA PEWNO TAK !!!


Zachęcamy do obejrzenia krótkiego filmiku z naszego wydarzenia LINK oraz zdjęć LINK

img

Nasi zawodnicy na Mistrzostwach Podkarpacia Skrzatów w Sanoku

13 września 2017

W miniony weekend na kortach Sanockiego Klubu Tenisowego rozegrano Mistrzostwa Województwa Podkarpackiego Skrzatów. W turnieju wystartowała dwójka reprezentantów naszego Klubu: Róża Kiełb i Dawid Kiełb.

W grze pojedynczej dziewcząt nasza zawodniczka po wygraniu pierwszego meczu z Samantą Kusiak (SKT Sanok) 6-2, 6-0, ulega w półfinale Hannie Szczotce (Czarni Rzeszów) 6-2, 6-4 zdobywając tym samym brązowy medal. W grze podwójnej Róża w parze z Mileną Rogalą (KP Sokół Rzeszów) zdobyły złoty medal wygrywając w decydującym pojedynku z zawodniczkami Czarni Rzeszów: Hanną Szczotką i Mileną Zając 6-3, 5-7, 10-7.

Wśród chłopców Dawid w pierwszej rundzie pokonał Ksawerego Szula (SKT Sanok) 6-2, 6-0, natomiast w ćwierćfinale musiał uznać wyższość Alana Ważnego (Czarni Rzeszów) - tegorocznego wicemistrza Polski Krasnali. W deblu w parze z Alanem Jajko nasz zawodnik zdobył brązowy medal.

Gratulujemy !

img

XV Jubileuszowy Memoriał Bogdana Gajewskiego

7 września 2017

W miniony weekend na kortach Miejskiego Klubu Tenisowego w Stalowej Woli rozegrano XV Jubileuszowy Memoriał Bogdana Gajewskiego. Już po raz trzeci z rzędu turniej otrzymał rangę 2, co oznacza, że wyższą rangę posiadają tylko Mistrzostwa Polski. W tegorocznym turnieju wystartowało 70-ciu zawodników, co stanowi rekord w XV-letniej historii Memoriału.

W turnieju wystartowali najlepsi Polscy tenisiści-amatorzy, a wśród nich: Paula Siwoń-Sekuła (Nowa Słupia) – numer 2 kategorii Open kobiet w Polsce, medalistka Mistrzostw Polski, Krzysztof Sieniawski (Kraków) – numer 1 kategorii 45+ w Polsce, wielokrotny Mistrz Polski, Ignacy Urbański (Zabrze) – numer 1 kategorii 60+ w Polsce, medalista Mistrzostw Polski, Andrzej Moczek (Skarżysko-Kamienna) – numer 1 kategorii 50+ w Polsce, medalista Mistrzostw Polski, Aleksander Tor (Mielec) – numer 2 kategorii 60+ w Polsce, wielokrotny Mistrz Polski, Mariusz Gosik (Warszawa) – numer 6 kategorii 40+ w Polsce, wielokrotny Mistrz Polski, Jan Papierz (Zamość) – numer 5 kategorii 55+ w Polsce, wielokrotny Mistrz Polski, Jacek Kowal (Stalowa Wola) – wielokrotny Mistrz Polski Lekarzy, Łukasz Puk (Kraśnik) – numer 3 kategorii Open i 35+ w Polsce, były numer 1 kategorii Open i 35+ w Polsce, medalista Mistrzostw Polski, Józef Krzysztyński (Rymanów Zdrój) – numer 4 kategorii 40+ i numer 5 kategorii 45+ w Polsce,  medalista Mistrzostw Polski, Grzegorz Szczotka (Jarosław) – numer 3 kategorii 40+ w Polsce, medalista Mistrzostw Polski, Janusz Cach (Jarosław) – numer 4 kategorii 55+ i numer 8 kategorii 50+ w Polsce, medalista Mistrzostw Polski, Robert Stępień (Stalowa Wola) – numer 7 kategorii 50+ w Polsce, medalista Mistrzostw Polski, Marian Mocoń (Starachowice) – numer 6 kategorii 65+ w Polsce, medalista Mistrzostw Polski, Marek Tylman (Łaskarzew) – numer 6 kategorii 60+ w Polsce, Adam Konefał (Stalowa Wola) – numer 7 kategorii 60+ w Polsce, Piotr Rogalewicz (Pabianice) – numer 9 kategorii 45+ w Polsce, Janusz Kaliniak (Siedlce) – numer 9 kategorii 60+ w Polsce, Bartosz Rewucki (Lublin) – medalista Mistrzostw Polski, Aleksander Michałowski (Lublin) – medalista Mistrzostw Polski, Kamil Wrona (Starachowice), Waldemar Świerzbiński (Józefosław), Janusz Błaszczeć (Radomsko), Stefan Grzegorek (Bydgoszcz).


W kategorii Open kobiet najlepsza okazała się Paula Siwoń-Sekuła (Nowa Słupia), drugie miejsce zajęła Julia Krzysztyńska (Rymanów Zdrój), a trzecie Katarzyna Haliniak (Stalowa Wola).


W finale kategorii  Open mężczyzn doszło do pojedynku czołowych polskich amatorów kategorii Open w Polsce Łukasza Puka (Kraśnik) z Mariuszem Gosikiem (Warszawa). W meczu stojącym na bardzo wysokim poziomie lepszy okazał się były numer 1 kategorii Open i 35+ w Polsce – Łukasz Puk wygrywając 6-3, 7-5. W półfinale zwycięzca turnieju wygrał z Karolem Kusiem (Radom) 6-3, 6-0, a drugi finalista z Bartoszem Micherem (Kraków) 6-3, 6-2.


W meczu finałowym kategorii 45+ mężczyzn bezkonkurencyjny okazał się numer 1 tej kategorii – Krzysztof Sieniawski (Kraków) wygrywając w finale z Józefem Krzysztyńskim (Rymanów Zdrój) 6-4, 6-1. Trzecie miejsce zajęli Andrzej Moczek (Skarżysko-Kamienna) i Robert Stępień (Stalowa Wola).


W kategorii 60+ mężczyzn wygrał aktualnie numer 2 tej kategorii, dziesięciokrotny Mistrz Polski –  Aleksander Tor, pokonując w finale Waldemara Świerzbińskiego (Józefosław) 4-3 (krecz z powodu kontuzji). Na najniższym stopniu podium stanęli Adam Konefał (Stalowa Wola) i Stefan Grzegorek (Bydgoszcz).


Wśród deblistów najlepsza okazała się para Filip Sobczyk (Nisko)/Robert Stępień (Stalowa Wola), którzy pokonali w decydującym pojedynku Mariusza Gosika (Warszawa) i Aleksandra Michałowskiego (Lublin) 7-5, 3-6, 10-7. Trzecie miejsce zajęli Krzysztof Sieniawski (Kraków)/Piotr Rogalewicz (Pabianice) i Bartosz Rewucki (Lublin)/Jan Papierz (Zamość).


Wszyscy zawodnicy uznali tegoroczny Memoriał za najlepszy ze wszystkich jak również jako najlepszy turniej 2 rangi w Polsce.

img

PACIFIC Open Summer Cup 2017

25 sierpnia 2017

W miniony weekend na kortach Miejskiego Klubu Tenisowego w Stalowej Woli  odbył się turniej PACIFIC Open Summer Cup 2017. Do walki w łącznie pięciu kategoriach stanęło blisko 50-ciu zawodników z różnych stron Polski.


W turnieju wystartowali czołowi amatorzy naszego kraju w tym:

- Tomasz Moczek (Skarżysko Kamienna) - numer 1 kategorii Open,  numer 2 kategorii Open Pro w Polsce, pięciokrotny Mistrz Polski,

- Aleksander Tor (Mielec) - numer 2 kategorii 60+ w Polsce, dziesięciokrotny Mistrz Polski,

- Andrzej Moczek (Skarżysko-Kamienna) - numer 1 kategorii 50+ w Polsce, medalista Mistrzostw Polski,

- Łukasz Puk (Kraśnik) - numer 3 kategorii Open i 35+ w Polsce, były numer 1 kategorii Open i 35+ w Polsce, medalista Mistrzostw Polski

- Konrad Maciejewski (Rzeszów) - numer 2 kategorii Open w Polsce, były numer 1 kategorii Open w Polsce,  medalista Mistrzostw Polski,

- Agnieszka Lucińska-Kozłowska (Starachowice) - numer 1 kategorii 45+ kobiet i numer 3 kategorii Open kobiet w Polsce, medalistka Mistrzostw Polski

- Klaudia Hordyjewska (Puławy) - numer 4 kategorii Open kobiet w Polsce, była numer 1 kategorii Open kobiet  w Polsce, medalistka Mistrzostw Polski

- Józef Krzysztyński (Rymanów Zdrój) - numer 4 kategorii 40+ i numer 5 kategorii 45+ w Polsce,  medalista Mistrzostw Polski,

- Andrzej Gąsienica-Roj (Zakopane) - numer 2 kategorii 40+ i numer 3 kategorii 45+ w Polsce, medalista Mistrzostw Polski,

- Grzegorz Szczotka (Jarosław) - numer 2 kategorii 40+ w Polsce, medalista Mistrzostw Polski,

- Janusz Cach (Jarosław) - numer 4 kategorii 55+ i numer 8 kategorii 50+ w Polsce, medalista Mistrzostw Polski

- Robert Stępień (Stalowa Wola) - numer 7 kategorii 50+ w Polsce, medalista Mistrzostw Polski,

- Marian Mocoń (Starachowice) - numer 6 kategorii 65+ w Polsce, medalista Mistrzostw Polski,

- Mieczysław Pęzioł (Stalowa Wola) - numer 4 kategorii 65+ w Polsce,

- Piotr Hordyjewski (Puławy) - numer 2 kategorii 50+ w Polsce,

- Marek Tylman (Łaskarzew) - numer 6 kategorii 60+ w Polsce,

- Adam Konefał (Stalowa Wola) - numer 7 kategorii 60+ w Polsce,


W kategorii  Open kobiet najlepsza okazała się Klaudia Hordyjewska (Puławy), która w decydującym pojedynku pokonała Agnieszkę Lucińską - Kozłowską (Starachowice) 6-3, 6-4. Na najniższym stopniu podium uplasowała się Anna Wróbel (Kraków) po wygraniu z Julią Krzysztyńską (Rymanów Zdrój) 7-5, 6-2.


W finale kategorii  Open mężczyzn doszło do pojedynku aktualnego i byłego numeru 1 kategorii Open w Polsce: Tomasza Moczka z Łukaszem Pukiem. W meczu stojącym na bardzo wysokim poziomie lepszy okazał się tegoroczny Mistrz Polski - Tomasz Moczek wygrywając 6-4, 6-4. Kibice jednogłośnie okrzyknęli ten pojedynek  meczem turnieju, a zarazem jednym z najlepszych finałów rozegranych w ostatnich latach na stalowowolskich kortach. W półfinale zwycięzca turnieju wygrał z Bartoszem Micherem (Kraków) 6-1, 6-3, a drugi finalista z Konradem Maciejewskim (Rzeszów) 6-2, 6-3.

W meczu finałowym kategorii 45+ mężczyzn faworyt gospodarzy - Robert Stępień (Stalowa Wola) pokonał lidera kategorii 50+ w Polsce - Andrzeja Moczka 6-0, 6-4. Trzecie miejsce zajęli Andrzej Gąsienica-Roj (Zakopane) i Artem Takmadżan (Stalowa Wola).


W kategorii 60+ mężczyzn żadnych szans swoim rywalom nie dał aktualnie numer 2 tej kategorii, dziesięciokrotny Mistrz Polski -  Aleksander Tor, pokonując w finale Adama Konefała (Stalowa Wola) 6-1, 6-2. Na najniższym stopniu podium stanęli Mieczysław Pęzioł (Stalowa Wola) i Matek Tylman (Łaskarzew).

Wśród deblistów najlepsza okazała się para Filip Sobczyk (Nisko)/Robert Stępień (Stalowa Wola), którzy pokonali w decydującym pojedynku zawodników z Ostrowca Świętokrzyskiego Zbigniewa Dąbrowskiego i Macieja Nowaka 6-3, 6-2. Trzecie miejsce zajęli Maciej Wilczyński (Stalowa Wola) i Tomasz Zontek (Stalowa Wola).


A oto najlepsi zawodnicy z poszczególnych kategorii:

 • Kobiety Open:
 1. Klaudia Hordyjewska (Puławy)
 2. Agnieszka Lucińska-Kozłowska (Starachowice)
 3. Anna Wróbel (Kraków)
 • Mężczyźni Open:
 1. Tomasz Moczek (Skarżysko-Kamienna)
 2. Łukasz Puk (Kraśnik)
 3. Konrad Maciejewski (Rzeszów)/Bartosz Micher (Kraków)
 • Mężczyźni 45+:
 1. Robert Stępień (Stalowa Wola)
 2. Andrzej Moczek (Skarżysko-Kamienna)
 3. Andrzej Gąsienica-Roj (Zakopane)/Artem Takmadżan (Stalowa Wola)
 • Mężczyźni 60+:
 1. Aleksander Tor (Mielec)
 2. Adam Konefał (Stalowa Wola)
 3. Mieczysław Pęzioł (Stalowa Wola)/Marek Tylman (Łaskarzew)
 • Mężczyźni gra podwójna:
 1. Filip Sobczyk (Nisko)/Robert Stępień (Stalowa Wola)
 2. Zbigniew Dąbrowski (Ostrowiec Świętokrzyski)/Maciej Nowak (Ostrowiec Świętokrzyski)
 3. Maciej Wilczyński (Stalowa Wola)/Tomasz Zontek (Stalowa Wola)

Zapraszamy na następny turniej do Stalowej Woli !

img

Pierwszy międzynarodowy sukces Oliwii Sybickiej !!!

16 sierpnia 2017

Nowe przeżycia towarzyszyły Oliwii na pierwszych turniejach tenisa za granicą Polski. W sobotę 5 sierpnia i we wtorek 8 sierpnia wzięła udział w dwóch dużych turniejach w Czeskich miastach. Wyjazd był spontaniczny i może dzięki temu się wydarzył, ponieważ celem były rozgrywki w kategorii pomarańczowej, a okazało się, że według Czeskich przepisów, Oliwia (2009) nie może grać w pomarańczowej tylko w zielonej, czyli twardszą piłką i na całym korcie. Do tej pory nie trenowała piłką zieloną, ponieważ w Polsce grają nią dzieci 10 letnie (2007) i dla Oliwii nawet kategoria pomarańczowa jest wyzwaniem i celem głównym na 2018 rok.


Pierwszy turniej odbył się w Opavie do którego zgłosiło się 18 zawodników. Dziewczęta i chłopcy 8-9 lat rywalizowali razem w kategorii zielonej. Grano jeden set do czterech wygranych gemów od stanu 2:2. Utworzono 6 grup trzyosobowych. Losowanie dało Oliwii jako przeciwników liderów klasyfikacji. Oliwia trafiła do grupy D. Pierwszy mecz przegrała z chłopcem S. Strilka (2008) 3-6, a drugi z dziewczynką K.Ondraskovą (2008) 4-6. Mimo porażki Oliwia zagrała dobre spotkania, po raz pierwszy na całym korcie i szybszą piłką. Te dwa trudne mecze przyzwyczaiły Oliwię do nowych warunków i kolejne dwa pojedynki w turnieju pocieszenia wygrała z chłopcami: w półfinale z T.Benesem (2009) 6-2, i w finale z F. Holusą (2008) 6/2. Oliwia swoją grą wzbudzała duże zainteresowanie, a rodzice często spotykali się z pochwałami ze strony czeskich kibiców. Ostatecznie po dwóch pierwszych porażkach wygrała turniej pocieszenia.


Dwa dni później Oliwia rywalizowała w turnieju Babolat Baby Tour w mieście Valasske Mezirici. Tutaj dziewczęta rywalizowały między sobą. Do turnieju zgłosiło się 20 zawodniczek z różnych stron Czech i Słowacji. Odbyło się losowanie do czterech grup. Oliwia trafiła do grupy A i miała do rozegrania cztery mecze wiedząc, że tylko dwie najlepsze przechodzą do ćwierćfinału. Oliwia rozpoczęła rozgrywki wygranym meczem ze Słowaczką Kalą Supovą 4-0. To było trudne spotkanie, ale Oliwia od pierwszej piłki była bardzo skoncentrowana i pracowała solidnie nad każdym punktem. Drugi mecz wygrała z Adelą Motykovą 4-0, kolejny z Barą Vykopalovą 4-0 i ostatni z Eleną Pavlisovą 4/0. Mimo, że z grupy wyszła z pierwszego miejsca to w ćwierćfinale trafiła na jedną z faworytek tego turnieju Veronikę Eliasovą z Ostrawy i ku zaskoczeniu uczestników Oliwia ponownie zeszła z kortu jako zwyciężczyni wygrywając 4-2. W półfinale sprawnie pokonała Amalię Hanakovą 4-0. Finał dziewcząt był ciekawostką turnieju, ponieważ Oliwia była bacznie obserwowana przez cały dzień i jako obcokrajowiec szczególnie zaciekawiała kibiców. W finale trafiła na najmocniejszą zawodniczkę Viktorię Taxovą (2008) z klubu tenisowego z Ostrawy. Rywalka od początku postawiła wysoko poprzeczkę, narzucała rytm gry, co paraliżowało Oliwię, ale mimo przegrywania 0-2, Oliwia opanowała styl gry rywalki, odrobiła straty na 2-2 i już do końca meczu gra była bardzo wyrównana.  Tiebreak pokazał, że Oliwia gra do końca i wykorzystuje każdą sytuację by zakończyć cały turniej zwycięsko. Ten wyjątkowy mecz Oliwia zakończyła zwycięstwem  4-3(5).


To był piękny, słoneczny dzień na czeskich kortach. Gry rozpoczęły się rano o 8.30, a finał zakończył się po 17-tej. Dziewczęta i chłopcy rywalizowali na 14 kortach w dużym ośrodku tenisowym, przy sporym zainteresowaniu kibiców i rodziców.


Przyjechała mała, niepozorna dziewczynka z Polski, ale techniką i charakterem wielka. Czeski trener Dusan Kresala docenił talent i określił ją mianem wojowniczki, a trener i zawodnik ze Śląska Beniamin Budziak (Mistrz Świata ITF Seniors w kategorii wiekowej 35+, były światowy nr 1 amatorów w kategorii 35+) po krótkim sobotnim treningu z Oliwią w Gliwicach powiedział tylko tyle: jest wybitna.


Gratulujemy i trzymamy kciuki za kolejne międzynarodowe sukcesy !!!

img

Oliwia w turnieju AlgidaCup 2017 dwukrotnie złota!

3 sierpnia 2017

20-24.07.2017r. w Poznaniu na kortach Parku Tenisowego Olimpia odbył się turniej dla dzieci i młodzieży: Tenis 10 w czterech kategoriach wiekowych oraz  Ogólnopolski Turniej Klasyfikacyjny do lat 12 (dziewczęta i chłopcy). Gry toczyły się równolegle z imprezą główną Poznań Open - Międzynarodowy Turniej Tenisowy Challenger  ATP.


Oliwia rozpoczęła w czwartek kategorią czerwoną, w której rywalizowało 13 zawodników z Polski ( 2 dziewczynki i 11 chłopców). Utworzono trzy grupy: 2 czteroosobowe i 1 pięcioosobową. Oliwia po losowaniu trafiła do grupy B – pięcioosobowej. Do ćwierćfinału wychodziły dwa pierwsze miejsca z grup. Oliwia wygrała wszystkie swoje mecze: z Gabrielem Chmielem (FairPlayce Poznań) 7/1, 7/1  z Antoniną Snochowską (Tenis klub Toruń) 7/1,  7/3   z Kamilem Andrzejewskim (AZS Poznań) 7/0,  7/1 oraz z Nikodemem Błaszczykiem (Włókniarz 1925 Kalisz) 7/0, 7/1. W ćwierćfinale miała wolny los, w półfinale wygrała z Emilem Makiełą (PT Olimpia Poznań) 7/4,  7/0, a w finale pokonała Jacka Biernackiego (GKT Smecz Górzyca) 7/3, 7/3. Zdobyła I miejsce, otrzymała piękny puchar i nagrody rzeczowe. 


W piątek rozegrano kategorię pomarańczową z podziałem na dziewczęta i chłopców. Dziewcząt przyjechało 11. Oliwia w grupie wyszła z pierwszego miejsca po wygranych trzech meczach; z Zuzanną Pawłowską (WKS Grunwald Poznań) 4/0, z Michaliną Mrozkowiak (SKS Sporting Leszno) 4/0, z Zofią Dworczak (SKS Sporting Leszno) 4/0. W ćwierćfinale pokonała Nelę Pietrzak (Włókniarz 1925 Kalisz) 4/0, w półfinale wygrała z Mają Graczyk (AZS Poznań) 4/1, a w finale zwyciężyła z Zofią Janusz (PT Olimpia Poznań) 4/0. Oliwia choć była młodsza o rok od pozostałych oraz fizycznie mniejsza pokazała, że potrafi walczyć do końca i to na wysokim poziomie. Gry toczyły się od 14:00 do 19:00. Kolejne zwycięstwo, kolejny puchar i nagrody. Gratulacje od trenerów, rodziców i zawodników.


Pomiędzy rozgrywkami Tenis 10 AlgidaCup, dzieci mogły oglądać mecze i treningi wielu świetnych zawodników z różnych części świata. Pogoda była wspaniała, więc wszystkie korty tętniły życiem i można było nasycić się przez te kilka dni przebywaniem ze sportowcami, porozmawiać, otrzymać autograf czy też zrobić pamiątkowe zdjęcia. Oliwia, tak jak przed rokiem spotkała się z Wojciechem Fibakiem, który był pod wrażeniem kolejnych osiągnięć. Pamiątkowe zdjęcie z uśmiechniętym i bardzo sympatycznym tenisistą Jerzym Janowiczem było szczególnie miłym akcentem podczas tegorocznego wyjazdu na ATP Challenger Poznań Open 2017.


To nie jedyne osiągnięcia naszej zawodniczki w ostatnich tygodniach. Więcej informacji na oficjalnej stronie internetowej Oliwii:


http://sybicka.podkarpackisport.pl/


Gratulujemy !!!

img

Turniej o Puchar Starosty Stalowowolskiego

2 sierpnia 2017

23 zawodników wzięło udział w III Turnieju o Puchar Starosty Stalowowolskiego, który został rozegrany w ubiegły weekend na naszych kortach.

Zwycięzcą turnieju w kategorii Open został Jakub Łuczakowski z Tarnobrzega, zwyciężając w meczu finałowym z Tomaszem Zontkiem 6-4, 6-4. W półfinałach, które stały na niezwykle wysokim poziomie zwycięzca wygrał z Jackiem Kowalem 6-7, 6-4, 10-6, a drugi finalista pokonał Macieja Wilczyńskiego 6-3, 4-6, 11-9.

Wśród zawodników startujących w kategorii Open Pro bezkonkurencyjny okazał się Tomasz Adamowicz, drugie miejsce zajął Bartosz Ciak, a trzecie Marcin Gancarczyk.

Serdecznie gratulujemy !!!

img

Sukces Leny w Brukseli !

4 lipca 2017

W ostatnim tygodniu czerwca Lena Takmadżan startowała w turnieju Tennis Europe do lat 16 w Brukseli.

W rywalizacji deblowej w parze z Magdą Wawrowską z Warszawy w ćwierćfinale pokonały debel z Belgii Lucie Rabiot i Pauline Weijnjes 7-6 6-3, a w półfinale parę rosyjsko-niemiecką, rozstawioną z numerem 1, Veronika Solovyeva i Joelle Steur 6-4 6-4. W finale Lena i Magda uległy innej parze belgijskiej Audrey Liegeois i Mila Zannier w stosunku 7-5 4-6 5-10 i ostatecznie zajęły drugie miejsce.

Lena startowała również w grze pojedynczej, gdzie w II rundzie po bardzo dobrym i wyjątkowo zaciętym pojedynku (4-6 6-3 3-6) musiała uznać wyższość turniejowej dwójki Nanne VAN DE WINKEL z Belgii.

Gratulujemy !

img

Oliwia na kolejnym turnieju o Puchar Agnieszki Radwańskiej w Poznaniu z dwoma medalami

27 czerwca 2017

10.06.2017 r. w sobotę Oliwia zagrała turniej na kortach FairPlayce w Poznaniu w kategorii czerwonej mieszanej. W rywalizacji wzięło udział 12 zawodników (2 dziewczynki  i 10 chłopców). Oliwia wygrała trzy mecze w grupie: z Igą Mazur 10-0, z Marcinem Dzikowskim 10-2 i z Filipem Chmielem 10-2.W ćwierćfinale pokonała Jeremiego Napierałę 10-3, w półfinale zwyciężyła z Jackiem Biernackim 10-6 a w finale pokonała Jerzego Urbana, zawodnika gospodarzy 10-4. Otrzymała zloty medal, nagrody oraz kolejne 100 pkt. do klasyfikacji generalnej.


11.06.2017 r. w niedzielę Oliwia rozegrała mecze w kategorii pomarańczowej, dziewcząt 2008 i młodszych. W meczach rywalizowało 14 zawodniczek z różnych części kraju. W pierwszym meczu Oliwia spotkała się na korcie z mocno uderzającą Aleksandrą Janiszewską z AZS AWF Wrocław. Oliwia zakończyła mecz zwycięstwem 4-0 . Presja meczu była duża ponieważ opanowanie bardzo mocnych uderzeń wymaga stałej kontroli i koncentracji, a punkty uciekają szybko. W takich pojedynkach obciążenie psychiczne i „ciśnienie meczu” jest wyjątkowe. W drugim meczu Oliwia zagrała z Mają Morawską ze Sportoteki Puszczykowo i wygrała 4-1. Najwięcej sił wymagał mecz finałowy z liderką Oliwią Kuszel z Kapustka Tenis Klub z Torunia, który Oliwia przegrała 4-0. Był to 30 minutowy mecz, którego drugi gem trwał 16 min, a Oliwia miała kilkakrotnie szansę na wyrównanie 1-1. Tak się jednak nie stało, ale doświadczenie jakie zdobyła z pewnością będzie procentować w przyszłym roku, gdy będzie rywalizować w pomarańczowej z rówieśniczkami. Ostatecznie zajęła II miejsce i srebrny medal.


Mija pierwsze półrocze udziału Oliwii w turniejach w 2017r. , wydawać by się mogło, że zawodniczka, którą było łatwo pokonać miesiąc, dwa temu jest w kolejnym turnieju do ogrania równie łatwo. Tak jednak nie jest, wszyscy trenują systematycznie i przeskakują na coraz wyższy poziom techniczno-taktyczny, a warunki fizyczne, w tych młodych rocznikach zmieniają się błyskawicznie. Dziewczynki ośmioletnie po dwóch latach zmieniają się w dziesięciolatki i nie przypominają już tych małych ośmiolatek, to dodatkowy urok tenisa dzieci.

img

Turniej o Puchar Prezydenta Stalowej Woli

21 czerwca 2017

W miniony weekend na kortach Miejskiego Klubu Tenisowego w Stalowej Woli już po raz kolejny rozegrano jeden z naszych największych turniejów amatorskich o Puchar Prezydenta Stalowej Woli. Warto podkreślić, iż po raz kolejny był to turniej 2 rangi, co oznacza, że wyższą rangę posiadają tylko Mistrzostwa Polski. Do walki w łącznie sześciu kategoriach wiekowych stanęło blisko 50 zawodników z różnych stron Polski.

 

W turnieju wystartowali czołowi amatorzy naszego kraju w tym:

- Paula Siwoń-Sekuła (Nowa Słupia) - numer 3 kategorii Open kobiet, medalistka Mistrzostw Polski,

- Agnieszka Lucińska-Kozłowska (Starachowice) - numer 7 kategorii kobiet Open, medalistka Mistrzostw Polski,

- Aleksander Tor (Mielec) - numer 1 kategorii 60+ w Polsce, dziesięciokrotny Mistrz Polski,

- Andrzej Moczek (Skarżysko-Kamienna) - numer 1 kategorii 50+ w Polsce, aktualny wicemistrz Halowych Mistrzostw Polski,

- Konrad Maciejewski (Rzeszów) - numer 2 kategorii Open w Polsce, medalista Mistrzostw Polski,

- Andrzej Gąsienica-Roj (Zakopane) - numer 2 kategorii 40+ i numer 3 kategorii 45+ w Polsce, medalista Mistrzostw Polski,

- Leszek Wrzesień (Warszawa) - numer 7 kategorii Open w Polsce, wielokrotny medalista Mistrzostw Polski,

- Mariusz Gosik (Warszawa) - numer 6 kategorii 40+ w Polsce, aktualny Halowy Mistrz Polski w kategorii 40+,

- Józef Krzysztyński (Rymanów Zdrój) - numer 7 kategorii 40+ w Polsce, aktualny brązowy medalista Halowych Mistrzostw Polski w kategorii 40+,

- Janusz Słomiński (Pabianice) - numer 2 kategorii 60+ i numer 8 kategorii 55+ w Polsce, medalista Mistrzostw Polski,

- Janusz Cach (Jarosław) - numer 6 kategorii 55+ w Polsce, aktualny brązowy medalista Halowych Mistrzostw Polski,

- Władysław Baran (Dębica) - medalista Mistrzostw Polski,

- Grzegorz Szczotka (Jarosław) - numer 3 kategorii 40+ w Polsce,

- Piotr Rogalewicz (Pabianice) - numer 7 kategorii 45+ w Polsce,

- Adam Konefał (Stalowa Wola) - numer 7 kategorii 60+ w Polsce,

- Marek Tylman (Łaskarzew) - numer 9 kategorii 60+ w Polsce,

- Mieczysław Pęzioł (Stalowa Wola) - numer 4 kategorii 65+ w Polsce,

- Marian Mocoń (Starachowice) - numer 8 kategorii 65+ w Polsce,


W kategorii kobiety Open najlepsza okazała się Agnieszka Lucińska-Kozłowska (Starachowice), która w decydującym pojedynku pokonała Paulę Siwoń-Sekułę (Nowa Słupia) 6-3, 6-3. Na najniższym stopniu podium uplasowała się Monika Kowska z Tarnobrzega.


Zwycięzcą kategorii mężczyźni Open został aktualny wicelider tej kategorii - Konrad Maciejewski (Rzeszów), który zwyciężył w meczu finałowym z Grzegorzem Szczotką (Jarosław) 6-2, 6-2. W meczach półfinałowych zwycięzca turnieju wygrał po trzy setowym pojedynku z Mariuszem Gosikiem 1-6, 6-1 10-5, a drugi finalista po równie zaciętym meczu pokonał Leszka Września (Warszawa) 6-3, 4-6, 10-5.


W meczu finałowym kategorii mężczyźni 45+ po niezwykle ciekawym pojedynku, faworyt gospodarzy - Robert Stępień (Stalowa Wola), pokonał jednego z czołowych zawodników tej kategorii w Polsce - Józefa Krzystyńskiego (Rymanów Zdrój) 6-7, 6-4 10-4. Trzecie miejsce zajęli Artem Takmadżan (Stalowa Wola) i Piotr Rogalewicz (Pabianice).


Bezkonkurencyjny w kategorii mężczyźni 55+ okazał się 6 zawodnik tej kategorii w Polsce Janusz Cach (Jarosław), który w decydującym pojedynku pokonał Jacka Trybusa (Krosno) 6-3, 7-5. W meczach półfinałowym Cach wygrał ze Stanisławem Zagórskim (Dębica) 6-2, 6-1, a Trybus z Bogusławem Klimkiewicz (Łęczna 6-1, 7-6.


W kategorii mężczyźni 60+ żadnych szans swoim rywalom nie dał aktualnie numer 1 tej kategorii Aleksander Tor, pokonując w finale Marka Tylmana (Łaskarzew) 6-1, 2-0 krecz. Trzecie miejsce zajęli tenisiści gospodarzy Adam Konefał i Mieczysław Pęzioł.


W najstarszej kategorii wiekowej mężczyźni 65+ najlepszy okazał się Mieczysław Pęzioł (Stalowa Wola), która w decydującym pojedynku pokonała Mariana Moconia(Starachowice) 6-4, 6-4.


Chcemy bardzo podziękować naszym sponsorom, dzięki którym mogliśmy uatrakcyjnić nasz turniej, a przede wszystkim jesteśmy wdzięczni Prezydentowi Stalowej Woli - Panu Lucjuszowi Nadbereżnemu za wsparcie naszej inicjatywy. Wierzymy, że nasze działania w dużym stopniu wpisują się w strategię rozwoju miasta, jaką niewątpliwie jest popularyzacja sportu.


Serdecznie dziękujemy firmom:


- Pan John Iwasieczko firma IWAMET Sp. z o.o.

- Pan Robert Tabor firma Prefbud Sp. z o.o.

- Państwo Dorota i Artur Szczupak firma Wash Serwis Sp. j

- Pan Adam Bełzak firma Skarem Sp. z o.o.

- Pan Łukasz Koczwara firma MH Motors - autoryzowany salon Ford

- Pan Paweł Pasieczny, Pan Łukasz Puk firma Pacific Polska


A oto najlepsi zawodnicy z poszczególnych kategorii:

 • Kobiety Open:
 1. Agnieszka Lucińska-Kozłowska (Starachowice)
 2. Paula Siwoń-Sekuła (Nowa Słupia)
 3. Monika Kowska (Tarnobrzeg)
 • Mężczyźni Open:
 1. Konrad Maciejewski (Rzeszów)
 2. Grzegorz Szczotka (Jarosław)
 3. Mariusz Gosik (Warszawa)/Leszek Wrzesień (Warszawa)
 • Mężczyźni 45+:
 1. Robert Stępień (Stalowa Wola)
 2. Jóżef Krzysztyński (Rymanów Zdrój)
 3. Artem Takmadżan (Stalowa Wola/Piotr Rogalewicz (Pabianice)
 • Mężczyźni 55+:
 1. Janusz Cach (Jarosław)
 2. Jacek Trybus (Krosno)
 3. Bogusław Klimkiewicz (Łęczna)/Stanisław Zagórski (Dębica)
 • Mężczyźni 60+:
 1. Aleksander Tor (Mielec)
 2. Marek Tylman (Łaskarzew)
 3. Mieczysław Pęzioł (Stalowa Wola)/Adam Konefał (Stalowa Wola)
 • Mężczyźni 65+:
 1. Mieczysław Pęzioł (Stalowa Wola)
 2. Marian Mocoń (Starachowice)
 3. Krzysztof Michałowski (Lublin)

Zapraszamy za rok !

img

OTK Super Seria Kadetów

15 czerwca 2017

W dniach 10-12.06.2017 roku na naszych kortach odbył się Ogólnopolski Turniej Klasyfikacyjny Super Seria Kadetów. Był to turniej 2 rangi, czyli szczebel niżej niż Mistrzostwa Polski. W turnieju wystartowało 15 zawodniczek i 19 zawodników z całej Polski, a nasz klub reprezentowali: Lena Takmadżan, Wiktoria Bryniak, Róża Kiełb, Marcin Gancarczyk, Maciej Gawlak, Antoni Mierzwa, Przemysław Sioda i Miłosz Sroka.

 

Wśród dziewcząt zwyciężczynią turnieju została Dominika Szczotka (CHTT Chorzów), która w meczu finałowym pokonała Martynę Szynkowską (UKS RP SPORT Olsztyn) 6-3, 6-1. W półfinale Dominika wygrała z Weroniką Ejsmont (KT Jakubowo-Olsztyn) 6-3, 6-3, a Martyna z Ewą Samberger (UKT AT Pol-Sart Lublin) 3-6, 7-6, 6-1.

 

W finale gry podwójnej dziewcząt zwyciężyła para Weronika Ejsmont/Anna Liza Kus wygrywając w finale z Julią Daszkiewicz/Magdą Wawrowską 6-2, 6-2.

 

U chłopców najlepszy okazał się Szymon Kielan (PKT Pabianice), który pokonał w decydującym pojedynku Gabriela Bilińskiego (KP Sokół Rzeszów) 6-3, 6-4. W półfinale zwycięzca turnieju okazał się lepszy od Jakuba Federowicza (KS Górnik Bytom) pokonując go 6-1, 4-6, 6-1, a drugi finalista wygrał z Michałem Marchewką (UKT Radość 90 Warszawa) 6-1, 6-3.

 

W grze podwójnej chłopców najlepsza okazała się para Gabriel Biliński/Aleksander Borzych pokonując w finale Jakuba Federowicza i Szymona Kielana 6-4, 6-0.

 

Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy !

img

Złoto i brąz Oliwii Sybickiej w Puszczykowie

1 czerwca 2017

W dniach 27-28.05.2017  nasza zawodniczka - Oliwia Sybicka po miesięcznej przerwie turniejowej wzięła udział w V edycji turnieju o Puchar Agnieszki Radwańskiej.


W sobotę zagrała w kategorii czerwonej mieszanej, w swoim roczniku 2009 i zakończyła rywalizację na pierwszym miejscu. W grupie Oliwia zagrała cztery mecze zwyciężając: z Igą Mazur 7-4 7-2, z Szymonem Adamczykiem 7-4 7-1, z Oliverem Krupą 7-2 7-1 i z Jeremim Napierałą 7-0 7-1. W półfinale pokonała Igora Piotrowskiego 7-4 7-0, a w finale po zaciętym pojedynku wygrała z Jackiem Biernackim 8-6 8-6. Oliwia w tym wymagającym turnieju pokazała świetny tenis na małym korcie, różnorodność uderzeń i choć wyniki wydają się jednoznaczne, to każdy punkt był mocno wybiegany i pokazujący jak Oliwia potrafi mądrze kończyć wymiany i w pełni panować nad emocjami. Za zwycięstwo otrzymała komplet 100 punktów, i umocniła się na prowadzeniu w kategorii czerwonej mieszanej.


W niedzielę zawodnika MKT Stalowa Wola wystartowała w kategorii pomarańczowej dziewcząt (2008) do której zagłosiło się 16 zawodniczek z różnych stron Polski. W pierwszym meczu wygrała 4-0 z Zofią Dworczak, w ćwierćfinale pokonała po bardzo długim meczu w trudnych upalnych warunkach Anielę Odrobię z MKT Łódź 4-1, a w półfinale uległa Annie Skorupskiej 4-1 (Park Tenisowy Olimpia). Te dwa upalne dni w hali, w której panowały tropikalne warunki dały się we znaki, ale pokazały zawodnikom jak trzeba umieć przystosować się do gry  w warunkach niekomfortowych, w grze, w której czas nie jest przewidywalny. Oliwia zajęła trzecie miejsce i otrzymała 64 punkty do klasyfikacji generalnej kategorii pomarańczowej dziewcząt.


Gratulujemy !

img

Sukcesy Leny Takmadżan !

29 maja 2017

W dniach 13.05-20.05.2017 w Zielonej Górze, ponad 100 zawodników w wieku do lat 16, ze wszystkich województw, rywalizowało w tenisie ziemnym w ramach XXIII Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży.


Para zawodników reprezentująca województwo podkarpackie Lena Takmadżan (MKT Stalowa Wola) i Gabriel Biliński (KP Sokół Rzeszów) zdobyła brązowy medal w grze mieszanej. W meczu o bezpośredni awans do strefy medalowej pokonali oni duet z województwa lubelskiego Ewę Samberger i Kacpra Bartoszka 6-1 6-2, w walce o finał ulegli Zuzannie Szczepańskiej i Dawidowi Wiśniewskiemu z województwa kujawsko-pomorskiego 1-6 3-6. W finale również zwyciężyła para z Kujaw w stosunku 6-1 6-1 nad reprezentantami województwa łódzkiego Ulą Nebelską i Szymonem Kielanem.


Wszyscy medaliści otrzymali od Polskiego Komitetu Olimpijskiego odznaki symbolizujące zdobycie drugiego kółka olimpijskiego. Nasze województwo reprezentowali również Marcin Gancarczyk (MKT Stalowa Wola), Aleks Majewski (KP Sokół Rzeszów) i Karol Kandafer (KAT Prince Krosno).


Serdeczne gratulacje dla naszych reprezentantów i ich trenerów.

 

Z Zielonej Góry, nasza zawodniczka przeniosła się do Radomia na Międzynarodowy Turniej Kadetów Tennis Europe. Tutaj w grze pojedynczej w pierwszej rundzie pokonała Kaję Brunzlow 6-2 6-4, w drugiej grze uległa późniejszej finalistce całego turnieju Laurze Duhl ze Słowacji 4-6 0-6. Lena bardzo dobrze zaprezentowała się w grze podwójnej, gdzie w parze z Kariną Gustowską zajęły III miejsce. W drodze do półfinału dziewczyny pokonały Ulę Nebelską i Olę Nadajewską 6-3 7-6 oraz Fauste Zykate(Litwa) i Annę Lisę Kus 6-3 6-2, dopiero w półfinale uległy Martynie Habrych i Karolinie Cerowskiej 4-6 3-6.

img

CLAY Open 2017

23 maja 2017

W dniach 20-21 maja na naszych kortach został rozegrany ogólnopolski turniej amatorów - CLAY Open. W turnieju wystartowało 40 zawodników, w tym wielu czołowych amatorów naszego kraju.

Klasyfikacja końcowa turnieju:


Gra pojedyncza kobiet Open

1. Paula Siwoń Sekuła (Nowa Słupia)

2. Agnieszka Lucińska Kozłowska (Starachowice)

3. Anna Wróbel (Kraków)

3. Julia Lubomirska (Skarżysko Kamienna)

 

Gra pojedyncza mężczyzn Open

1. Łukasz Puk (Kraśnik)

2. Leszek Wrzesień (Warszawa)

3. Mariusz Gosik (Warszawa)

3. Michał Matachowski (Kielce)

 

Gra pojedyncza mężczyzn 40+

1. Krzysztof Karwański (Rzeszów)

2. Grzegorz Szczotka (Jarosław)

3. Artem Takmadżan (Stalowa Wola)

3. Zbigniew Dąbrowski (Ostrowiec Świętokrzyski)

 

Gra pojedyncza mężczyzn 50+

1. Andrzej Moczek (Skarżysko Kamienna)

2. Robert Stępień (Stalowa Wola)

3. Jacek Kowal (Stalowa Wola)

3. Janusz Cach (Jarosław)

 

Gra pojedyncza mężczyzn 60+

1. Adam Konefał (Stalowa Wola)

2. Mieczysław Pęzioł (Stalowa Wola)

3. Marian Mocoń (Starachowice)


Serdecznie gratulujemy i zapraszamy na następny turniej !

img

Dwa medale Oliwii na turnieju Agnieszki Radwańskiej

13 maja 2017

27.04.2017r. w Poznaniu na kortach FairPlayce rozegrano czwartą edycję cyklu turniejów Tenis 10 o Puchar Agnieszki Radwańskiej w sezonie 2017. Na starcie edycji stanęła najmłodsza reprezentantka Klubu MKT Stalowa Wola – Oliwia Sybicka.


Reprezentantka MKT w sobotę wystartowała w kategorii czerwonej mieszanej do której przystąpiło 17 zawodników. W fazie grupowej wygrała wszystkie swoje mecze wynikami: z Filipem Chmielem 10-2, z Pauliną Michalską 10-4 i z Marcinem Dzikowskim 10-1. W ćwierćfinale pokonała Konstantego Gewerta 10-1, następnie w półfinale wygrała z Igorem Piotrowskim 10-5, a w finale zwyciężyła z  Jerzym Urbanem 10-5. Oliwia zdobyła tym samym pierwsze miejsca, złoty medal, komplet 100 punktów do klasyfikacji generalnej oraz wyszła na prowadzenie w rankingu kategorii czerwonej cyklu.


Na drugi dzień, Oliwia przystąpiła do turnieju w kategorii pomarańczowej dla dziewcząt o rok starszych. Do turnieju zgłosiło się 18 dziewcząt. Oliwia rozstawiona z numerem jeden pierwszy mecz zagrała z Gabrielą Stefaniak wygrywając 4-0, w ćwierćfinale wygrała z Mają Graczyk 4-0, w półfinale pokonała Nelę Pietrzak 4/0, a w finale została pokonana przez starszą rywalkę - Oliwię Kuszel  4-2, zajmując ostatecznie drugie miejsce w turnieju.


Gratulujemy !

img

Zwycięstwo Karola Krawczyka

9 maja 2017

Karol Krawczyk (2007) - zawodnik MKT Stalowa Wola dnia 6.05.2017 wziął udział w Ogólnopolskim Turnieju Tenis 10 w Puławach w kategorii zielonej. W ostatnim turnieju halowym w tym sezonie odniósł swoje kolejne zwycięstwo w karierze.


Karol od samego początku był bardzo pewny swojej siły i na korcie odznaczał się wielką determinacją. Z największym poświęceniem walczył o każdy punkt. Na swoim koncie miał znakomite zagrania w tym fenomenalne winnery i asy. Wygrał wszystkie swoje mecze, mimo że miał bardzo dobrych przeciwników. Jego wyniki to: 4:0: 4:1, 4:0, 4:2 i mecz finałowy 4:3 (7:2). Ostatni pojedynek zaczął bardzo dobrze i szybko wypracował sobie dużą przewagę . Jednak jego rywalka odrobiła straty i doprowadziła do tie-break'a. W tej rozgrywce Karol poradził sobie znakomicie i zamknął mecz wynikiem 4:3, tym samym osiągając zwycięstwo.


Teraz przed Karolem sezon letni. Życzymy powodzenia !

img

Bardzo dobre rozpoczęcie sezonu Leny Takmadżan !

7 maja 2017

Na przełomie kwietnia i maja (28.04 - 02.05) w Krakowie rozegrano Ogólnopolski Turniej Klasyfikacyjny Kadetów - Memoriał Józefa Hebdy. W turnieju bardzo dobrze zaprezentowała się reprezentantka MKT Stalowa Wola - Lena Takmadżan.


W turnieju singlowym dziewcząt, w którym wystartowało 13 zawodniczek, nasza zawodniczka, obecnie 24 kadetka w Polsce uległa dopiero w finale Weronice Ejsmont (KT Jakubowo Olsztyn) 3-6, 2-6. W drodze do finału pokonała w ćwierćfinale - Natalię Łężniak (KKS Olsza) 6-7, 6-1, 6-0, a następnie w półfinale Annę Lizę Kus (WKT Mera Warszawa) 6-1, 6-0.


Lena w parze z Julią Daszkiewicz (KT Arka Gdynia) zajęła również drugie miejsce w turnieju deblowym przegrywając w decydującym pojedynku z parą Weronika Ejsmont (KT Jakubowo Olsztyn) / Barbara Przybylska (TG Sokół Zgierz) 4-6, 6-2, 5-10.


Serdecznie gratulujemy udanego rozpoczęcia sezonu na kortach ziemnych !

img

Znakomite trzy weekendy w wykonaniu Oliwii Sybickiej !

11 kwietnia 2017

Na przełomie marca i kwietnia nasza reprezentantka – Oliwia Sybicka wystartowała w trzech bardzo dobrze obsadzonych turniejach Tenis 10: w Warszawie, Puszczykowie i Poznaniu.

 

Dwa medale w Warszawie

 

W sobotę 8 kwietnia na kortach warszawskiej Legii rozegrano turniej Masters Legia Tenis 10 Cup. Oliwia została zaproszona do udziału jako jedna z ośmiu najlepszych zawodniczek w kategoriach czerwonej i pomarańczowej dziewcząt. W pierwszej kolejności Oliwia wystartowała w swojej kategorii wiekowej (2009), czyli czerwonej. Nasza zawodniczka została rozstawiona w turnieju z numerem 1 i w pierwszej kolejności rozegrała trzy zwycięskie pojedynki grupowe: z Martyną Sikorą (NST) 10-3, Pauliną Piasecką (KT Legia Warszawa) 10-2 i Liwią Matusik (Węgrowskie ST) 10-1. W półfinale wygrała z Pauliną Grechutą (Sopocki KT) 10-2, a w finale pokonała Annę Tunkiewicz (UKS AT SetPoint Olsztyn) 10-5. Reprezentantka MKT zagrała bardzo dobry turniej, w którym pokazała świetną technikę różnorodnych uderzeń, koncentrację w każdym spotkaniu oraz determinację w dążeniu do wygranej tego czteromiesięcznego cyklu, podczas którego wygrywała każdy turniej. Zdobyła złoty medal, puchar kończący cały cykl oraz mnóstwo drobnych upominków Legii Warszawa.

 

Bezpośrednio po wręczeniu nagród w kategorii czerwonej Oliwia przystąpiła do rywalizacji w kategorii pomarańczowej dla rocznika 2008. Utworzono dwie grupy 5 osobowe. Oliwia w grupie zakończyła mecze wynikami: z Nikolą Piasek (RKT Return Radom) 4-0, Inką Wawrzkiewicz (NST Sopot) 3-4(6), Antonią Sójką (Vamos TC Otwock) 4-0, po walkowerze Hanny Kołak (STT Fakro Nowy Sącz) 4-0. Następnie w półfinale spotkała się z Nel Matusik (Węgrowskie ST) wygrywając 4-1, a w finale została pokonana przez starszą od siebie koleżankę Inkę Wawrzkiewicz (2-4) zdobywając ostatecznie drugie miejsce w turnieju Masters i srebrny medal. To był długi, emocjonujący i pełen sukcesów dzień na kortach warszawskiej Legii.


Złoto i srebro w Puszczykowie


W sobotę 1 kwietnia Oliwia zagrała w kategorii czerwonej mieszanej do której przystąpiło 16 zawodników. Oliwia w grupie D rozegrała trzy bardzo dobre mecze, które wygrała: z Sewerynem Brzostowskim 7-2  7-2, Marcinem Dzikowskim 7-2  7-0 i Wiktorem Gawinem 7-1  7-1. Nasza zawodniczka wyszła z grupy z pierwszego miejsca i w ćwierćfinale wygrała z Jeremim Napierałą 7-2  7-3, w półfinale pokonała Jerzego Urbana 7-3  7-2, w finale przegrała po zaciętej walce z Igorem Piotrowskim 5-7  8-10 i ostatecznie zajęła II miejsce.


Na drugi dzień Oliwia wystartowała w kategorii pomarańczowej dla dziewcząt z rocznika 2008. Do turnieju zgłosiło się 20 zawodniczek i utworzono drabinkę turniejową. Oliwia rozstawiona z numerem 1 w pierwszej rundzie miała wolny los, następnie  zagrała z Pauliną Grechutą z Sopotu wygrywając 4-2, kolejną rywalką Oliwii była Aleksandra Janiszewska z Wrocławia, którą pokonała 4-2. W półfinale spotkała się z zawodniczką z Puszczykowa Mają Morawską, z którą wygrała 4/0, a finale pokonała po ciekawym meczu zawodniczkę o rok starszą, Oliwię Kuszel z Torunia 4-3(5), której zrewanżowała się po przegranej sprzed tygodnia.


Oliwii bardzo zależało na wygranej, zagrała długi, ciężki turniej i w każdym kolejnym meczu grała coraz lepiej pokazując cechy waleczności do ostatniej piłki. Zdobyła I miejsce i komplet punktów.


Brąz na turnieju Agnieszki Radwańskiej w Poznaniu


Podopieczna Włodzimierza Pikulskiego po zakończonym turnieju w Stalowej Woli na drugi dzień (26 marca) rozegrała turniej w kategorii pomarańczowej w  Poznaniu. Do turnieju zgłosiło się aż 24 zawodniczki z różnych klubów w Polsce i utworzono drabinkę na 32 osoby. Oliwia rozstawiona z pierwszego miejsca po pierwszym lutowym turnieju, w 1/16 zagrała z Leną Szmyt wygrywając 4-0. W ćwierćfinale spotkała się z Aleksandra Janiszewską, którą pokonała 4-3(2) i tym samym znalazła się w półfinale w którym przegrała mecz z Oliwią Kuszel 0-4. Trudy dnia poprzedniego w turnieju Masters w Stalowej Woli dały o sobie znać, ale wspaniała postawa Oliwii dała jej po walce trzecie miejsce i 64 punkty, które w grudniu mogą mieć duże znaczenie.

Pierwszy trener Magdaleny Linett, Jakub Rękoś pogratulował Oliwii świetnej gry pod presją w drugim meczu, bardzo dobrych rozwiązań pomimo trudów poprzedniego dnia, gry na zmęczeniu pomeczowym i po podróży.


Podczas wręczania medalu Oliwia miała okazję trzymać w dłoniach pamiątkową paterę – nagrodę główną, którą otrzymała Agnieszka Radwańska po w meczu finałowym z Sereną Williams na kortach Wimbledonu w 2012 r.


Gratulacje Oliwia !

img

Sezon halowy 2016/2017 uznajemy za zakończony !!!

10 kwietnia 2017

W miniony weekend w naszej hali tenisowej został rozegrany turniej Masters Grand Prix Stalowej Woli Amatorów. W najważniejszym turnieju sezonu udział wzięła najlepsza ósemka cyklu.


Uczestnicy turnieju:

 • Jacek Kowal
 • Adam Konefał
 • Artem Takmadżan
 • Mirosław Furman
 • Tomasz Zontek
 • Robert Szeliga
 • Jakub Łuczakowski
 • Maciej Wilczyński

Zawodnicy zostali podzieleni na dwie grupy (fioletową i zieloną), a do półfinałów awansowały po dwie najlepsze osoby z danej grupy. I tak w półfinałach znaleźli się Jakub Łuczakowski i Adam Konefał oraz Artem Takmadżan i Jacek Kowal. W pierwszym pojedynku zwyciężył Jakub Łuczakowski 6-2, 6-3, natomiast w drugim półfinale po niezwykle zaciętym, dwugodzinnym pojedynku lepszy okazał się Jacek Kowal, wygrywając 6-4, 6-4.


W trwającym blisko 2,5 godziny finale, który odbył się w niedzielę w sesji wieczornej, obaj zawodnicy zafundowali kibicom niezwykłą dawkę tenisa stojącego na bardzo wysokim poziomie. Śmiało możemy powiedzieć, że zarówno mecz półfinałowy pomiędzy Jackiem Kowalem, a Artemem Takmadżanem jak i mecz finałowy były to jedne  z najlepszych meczów w cyklu Grand Prix Stalowej Woli Amatorów w sezonie halowym 2016/2017. Ostatecznie zwycięzcą turnieju wynikiem 7-5, 3-6, 10-6 został Jacek Kowal, triumfując tym samym w klasyfikacji generalnej Grand Prix Stalowej Woli Amatorów w sezonie halowym 2016/2017.


Dokładne wyniki turnieju MASTERS oraz klasyfikacja generalna na zakończenie sezonu znajdują się tutaj: Amatorzy


Serdecznie gratulujemy oraz dziękujemy wszystkim zawodnikom biorących udział w turniejach w minionym już sezonie oraz zapraszamy do udziału w następnych rozgrywkach Grand Prix Stalowej Woli Amatorów !!!

img

Udany weekend Dawida Kiełba !

9 kwietnia 2017

W miniony weekend nasz reprezentant wystartował w dwóch turniejach Tenis10: w Warszawie i w Krakowie z których przywiózł złoty i brązowy medal.


W sobotę Dawid rywalizował w turnieju kończącym cykl Legia Tenis 10 Cup na warszawskiej Legii. W turnieju udział wzięło 8 najlepszych chłopców wg klasyfikacji kategorii pomarańczowej chłopców cyklu.  Zawodnicy zostali podzieleni na dwie czteroosobowe grupy i Dawid, który był rozstawiony w turnieju z nr 1 wyszedł ze swojej grupy z drugiego miejsca. W najlepszej czwórce turnieju niestety uległ doświadczonemu Antkowi Chrzanowskiego z Warszawy i ostatecznie zdobył brązowy medal w turnieju. W klasyfikacji końcowej cyklu Dawid znalazł się na drugim miejscu.


Na drugi dzień nasz zawodnik zmotywowany trzecim miejscem na warszawskiej Legii powetował sobie na kortach Krak w Krakowie wygrywając cały turniej w kategorii pomarańczowej mieszanej. W finale zwyciężył z rewelacyjnie grającą Magdaleną Kurowską z Nowego Sącza 4-0, natomiast w półfinale pokonał Alana Kluska z Krakowa również 4-0. W pojedynkach grupowych Dawid wygrał swoje mecze odpowiednio: z Frankiem Rams 4-0, z Oliwią Iumumba 4-0 oraz Anią Kmiecik 4-0.


Gratulujemy !

img

Masters Senior Cup

3 kwietnia 2017

W minioną niedzielę w stalowowolskiej hali tenisowej odbył się turniej Masters Senior Cup dla najlepszych siedmiu zawodników całego cyklu w sezonie halowym 2016/2017. W turnieju udział wzięli:

 • Adam Konefał
 • Mieczysław Pęzioł
 • Robert Tabor
 • Mirosław Furman
 • Sławomir Mazik
 • Jerzy Krokos
 • Tomasz Mękal

Zawodnicy zostali podzieleni na dwie grupy (fioletową i zieloną), a do półfinałów awansowały po dwie najlepsze osoby z danej grupy. Po rozegraniu pojedynków grupowych w meczach półfinałowych zameldowali się Adam Konefał z Robertem Taborem oraz Mieczysław Pęzioł i Mirosław Furman. W pierwszym półfinale nie zawiódł lider klasyfikacji Senior Cup – Adam Konefał, zwyciężając 6-0, natomiast w drugim po zaciętym pojedynku lepszy okazał się Mieczysław Pęzioł, wygrywając 7-6.


Ostatecznie najważniejszy turniej w sezonie halowym 2016/2017 wynikiem 6-4 zwyciężył Adam Konefał, który przypieczętował tym samym 1 pozycję w klasyfikacji generalnej całego cyklu.


Wyniki turnieju oraz klasyfikacja generalna dostępne są w zakładce Amatorzy.


Serdecznie gratulujemy oraz dziękujemy wszystkim zawodnikom, którzy brali udział w turniejach Senior Cup w minionym już sezonie !

img

Ostatni turniej Marcos Baghdatis Pacific Kids Cup 2017

30 marca 2017

25 marca w stalowowolskiej hali tenisowej rozegrano ostatni turniej z cyklu "Marcos Baghdatis Pacific Kids Cup 2017. W turnieju uczestniczyło 21 zawodników. Turniej został rozegrany w kategoriach: pomarańczowa chłopców, pomarańczowa dziewcząt i czerwona mieszana systemem "każdy z każdym".

W trzecim turnieju cyklu w kategorii pomarańczowej chłopców zwyciężył Mikołaj Owramko (KT Break Warszawa), który w meczu finałowym mimo wyniku 0-3 zdołał odrobić straty i pokonać naszego zawodnika - Dawida Kiełba 4-3. Trzecie miejsce zajęli Alexander Karapetyan (MKT Stalowa Wola) i Maksymilian Kierstan (Tenis Klub Ósemka).


Najlepsza trójka całego cyklu w kategorii pomarańczowej chłopców:

1 miejsce - Dawid Kiełb (MKT Stalowa Wola) - 280 pkt.

2 miejsce - Mikołaj Owramko (KT Break Warszawa) - 260 pkt.

3 miejsce - Alexander Karapetyan (MKT Stalowa Wola) - 160 pkt.


Zwyciężczynią trzeciego turnieju cyklu w kategorii pomarańczowej dziewcząt została reprezentantka naszego Klubu - Oliwia Sybicka, która w całym cyklu została niepokonana w tej kategorii. W meczu finałowym nasza zawodniczka po niezwykle wyrównanym pojedynku, obfitującym w ciekawe zagrania pokonała Aleksandrę Jopek (NST Ożarów) 4-3. W półfinale zwyciężczyni turnieju wygrała z Natalią Chylińską (Avia Świdnik) 4-2, a druga finalistka z Katarzyną Kliber (Avia Świdnik) również 4-2.


Najlepsza trójka całego cyklu w kategorii pomarańczowej dziewcząt:

1 miejsce - Oliwia Sybicka (MKT Stalowa Wola) - 300 pkt.

2 miejsce - Katarzyna Kliber (Avia Świdnik) - 224 pkt.

3 miejsce - Natalia Chylińska (Avia Świdnik) -192 pkt.


W kategorii czerwonej bezkonkurencyjna okazała się także Oliwia Sybicka. W finale wygrała z Magdaleną Kurowską (STT Fakro Nowy Sącz) 10-8 rewanżując się tym samym za porażkę podczas ostatniego turnieju. Na najniższym stopniu podium stanęli: Miłosz Gałka (UKS Junior Tarnogród) i Wojciech Filat (RKT ABC Rzeszów).


Oliwia po wygranym całym cyklu w dwóch kategoriach podkreśliła, że wygrana w "swoim" Klubie przed miejscowymi znawcami tenisa jest bardzo cenna i smakuje podwójnie.


Najlepsza trójka całego cyklu w kategorii czerwonej mieszanej:

1 miejsce - Oliwia Sybicka (MKT Stalowa Wola) - 264 pkt.

2 miejsce - Magdalena Kurowska (STT Fakro Nowy Sącz) - 260 pkt.

3 miejsce - Miłosz Gałka (UKS Junior Tarnogród) - 208 pkt.


Wyniki turnieju oraz klasyfikacja całego cyklu dostępne są w zakładce: Pacific Kids Cup

Serdecznie gratulujemy !

img

Przetarcie przed Mastersem .....

27 marca 2017

W ostatnim przed Mastersem turnieju Senior Cup, który odbył się w minioną niedzielę w naszej hali tenisowej, 8 zawodników stanęło do walki o punkty do rankingu i ewentualne zakwalifikowanie się do rozgrywek kończących sezon halowy 2016/2017.

Bezkonkurencyjny okazał się ponownie Adam Konefał, który zwyciężył w decydującym pojedynku z Mirosławem Furmanem 6-1. Trzecie miejsce zajęli Robert Tabor i Sławomir Mazik.

Aktualna klasyfikacja oraz drabinka turniejowa dostępne są w zakładce Amatorzy. 

Serdecznie gratulujemy !

img

PACIFIC Open Spring Cup o Puchar Przewodniczącego Rady Miejskiej Miasta Stalowa Wola

20 marca 2017

W dniach 18-19.03.2017 r. w stalowowolskiej hali tenisowej rozegrano Ogólnopolski Turniej Tenisowy Seniorów i Amatorów PACIFIC Open Spring Cup 2017 o Puchar Przewodniczącego Rady Miejskiej MiastaStalowa Wola. Na starcie turnieju stanęło blisko 70 zawodników, którzy rywalizowali w czterech kategoriach: Open, 35+, 50+ i 60+.

KOŃCOWA KLASYFIKACJA TURNIEJU

Kategoria: OPEN
1. Leszek Wrzesień (Warszawa)
2. Wojciech Różyło (Zamość)
3. Konrad Maciejewski (Rzeszów)
3. Filip Sobczyk (Stalowa Wola)


Kategoria: 35 +
1. Łukasz Puk (Kraśnik)

2. Marcin Krywiak (Wrocław)

3. Grzegorz Szczotka (Jarosław)

3. Tomasz Banasiewicz (Jędrzejów)


Kategoria: 50 +
1. Andrzej Moczek (Skarżysko-Kamienna)

2. Piotr Hordyjewski (Puławy)

3. Robert Stępień (Stalowa Wola)

3. Władysław Baran (Dębica)


Kategoria: 60 +
1. Aleksander Tor (Mielec)
2. Adam Konefał (Stalowa Wola)
3. Andrzej Bednarz (Chodzież)

3. Janusz Błaszczeć (Radomsko)


Chcielibyśmy szczególnie podziękować Przewodniczącemu Rady Miasta - Panu Stanisławowi Sobieraj oraz Firmie Pacific Polska - Panom Paweł Pasieczny i Łukasz Puk za wsparcie w organizacji tak dużego turnieju.


Serdecznie gratulujemy zwycięzcom, a uczestnikom dziękujemy za udział w turnieju.

img

Trzecie miejsce Wiktorii na WTK-u w Zamościu

16 marca 2017

W miniony weekend w Zamościu rozegrano Wojewódzki Turniej Klasyfikacyjny Młodzików (do lat 14-tu).

W turnieju bardzo dobrze zaprezentowała się nasza zawodniczka - Wiktoria Bryniak, która zajęła ostatecznie trzecie miejsce w całym turnieju. W turnieju wystartowało 8 zawodniczek, które zostały podzielone na 2 grupy. Nasza zawodniczka zajęła drugie miejsca w grupie B i awansowała do kolejnej fazy turnieju o miejsce 3-4, w której bez problemów pokonała Natalię Kitę (ZTT KT Return Zamość) 6-4, 6-3.

Gratulujemy !

img

XX Jubileuszowe Mistrzostwa Polski Lekarzy przeszły już do historii ....

13 marca 2017

W dniach 10-12.03.2017 r. w naszej hali tenisowej rozegrano XX Jubileuszowe Halowe Mistrzostwa Polski Lekarzy. W turnieju udział wzięło blisko 70 lekarzy z całej Polski, w tym kilku medalistów Mistrzostw Świata i Mistrzostw Polski Lekarzy.

 

Klasyfikacja końcowa turnieju:

 

Gra pojedyncza kobiet do 45 lat:

1) Agata Wojciuk (Łuków)

2) Maria Gołda (Kraków)

3) Katarzyna Kosikowska - Skowron (Tarnobrzeg)


Gra pojedyncza kobiet 45+:

1) Joanna Szafranek (Chełm)

2) Mariola Kąkol - Kaczmarska (Szczecin)

3) Joanna Gałuszka - Garnuszek (Kielce)


Gra pojedyncza kobiet 55+:

1) Bożenna Kędzierska (Pułtusk)

2) Małgorzata Pawelec - Wojtalik (Poznań)

3) Renata Banaś - Samson (Jastrzębie Zdrój)


Gra pojedyncza mężczyzn do 35 lat (Open):

1) Marcin Pokrzywnicki (Zabrze)

2) Remigiusz Stamirowski (Szczecin)

3) Radosław Kwieciński (Leżajsk)


Gra pojedyncza mężczyzn 35+:

1) Bartłomiej Ptak (Będzin)

2) Marcin Krywiak (Przemyśl)

3) Rafał Galik (Sanok)

3) Remigiusz Mazur (Elbląg)


Gra pojedyncza mężczyzn 45+:

1) Michał Jędrzejewski (Warszawa)

2) Zbigniew Żęgota (Ostróda)

3) Robert Telega (Kraków)

3) Mariusz Dereń (Leżajsk)


Gra pojedyncza mężczyzn 50+:

1) Jacek Kowal (Stalowa Wola)

2) Paweł Łysikowski (Krosno)

3) Jarosław Marzec (Mielec)

3) Alfred Micał (Stalowa Wola)


Gra pojedyncza mężczyzn 55+:

1) Wiesław Bąba (Kolbuszowa)

2) Tomasz Maziak (Legnica)

3) Andrzej Bachurski (Konstancin)

3) Jerzy Hakuba (Tarnowskie Góry)


Gra pojedyncza mężczyzn 60+:
1) Zdzisław Hrynkiewicz (Białystok)
2) Marek Kintzi (Kalisz)
3) Adam Jakubowski (Łódź)
3) Jan Józefczuk (Nowa Dęba)

Gra pojedyncza mężczyzn 65+:
1) Roman Pawlas (Katowice)
2) Jerzy Sobel (Wodzisław Śląski)
3) Wojciech Kolanko (Krosno)
3) Daniel Leończyk (Łódź)

Gra pojedyncza mężczyzn 70+:
1) Andrzej Pozowski (Wrocław)
2) Józef Szafranek (Chełm)
3) Andrzej Skręt (Rzeszów)

Gra pojedyncza mężczyzn 75+:
1) Józef Safian (Zielona Góra)
2) Bogdan Solarski (Rzeszów)
3) Zdzisław Plicner (Jarosław)

Gra podwójna kobiet do 45 lat (Open):
1) Joanna Szafranek (Chełm)/Agata Wojciuk (Łuków)
2) Maria Gołda (Kraków)/Katarzyna Kosikowska - Skowron (Tarnobrzeg)
3) Joanna Gałuszka - Garnuszek (Kielce)/Mariola Kąkol - Kaczmarska (Szczecin)

Gra podwójna kobiet 45+:
1) Bożenna Kędzierska (Pułtusk)/Małgorzata Pawelec - Wojtalik (Poznań)
2) Renata Banaś - Samson (Jastrzębie Zdrój)/Bożena Klimczyk (Dąbrowa Górnicza)

Gra podwójna mężczyzn (Open):
1) Michał Jędrzejewski (Warszawa)/Wojciech Pietrzak (Łowicz)
2) Rafał Galik (Sanok)/Marcin Pokrzywnicki (Zabrze)
3) Bartłomiej Ptak (Będzin)/Remigiusz Stamirowski (Szczecin)
3) Artur Florek (Lublin)/Remigiusz Mazur (Elbląg)

Gra podwójna mężczyzn 45+:
1) Robert Kowalczyk (Łódź)/Robert Telega (Kraków)
2) Andrzej Maliszewski (Białystok)/Zbigniew Żęgota (Ostróda)
3) Paweł Łysikowski (Krosno)/Andrzej Semczuk (Lublin)
3) Dariusz Gajecki (Strzegom)/Mariusz Dereń (Leżajsk)

Gra podwójna mężczyzn 55+:
1) Wiesław Bąba (Kolbuszowa)/Jan Józefczuk (Nowa Dęba)
2) Zdzisław Hrynkiewicz (Białystok)/Jerzy Talarczyk (Białystok)
3) Dariusz Dąbek (Stalowa Wola)/Stanisław Woźniak (Budry)
3) Adam Bachurski (Konstancin)/Tomasz Maziak (Legnica)

Gra podwójna mężczyzn 65+:
1) Daniel Leończyk (Łódź)/Roman Pawlas (Katowice)
2) Wojciech Kolanko (Krosno)/Piotr Kołodziej (Siedlce)

Gra podwójna mężczyzn 70+:
1) Andrzej Pozowski (Wrocław)/Józef Safian (Zielona Góra)
2) Bogdan Solarski (Rzeszów)/Józef Szafranek (Chełm)

Gra mieszana:
1) Agata Wojciuk (Łuków)/Robert Telega (Kraków)
2) Maria Gołda (Kraków)/Mariusz Dereń (Leżajsk)
3) Katarzyna Kosikowska - Skowron (Tarnobrzeg)/Bartłomiej Ptak (Będzin)
3) Bożenna Kędzierska (Pułtusk)/Wojciech Pietrzak (Łowicz)

Drabinki turniejowe znajdują się w zakładce: Mistrzostwa Polski Lekarzy

Gratulujemy zwycięzcom i pokonanym dobrej gry oraz ambitnej rywalizacji.

img

Na drugie imię ma Wygrana .... !

6 marca 2017

W miniony weekend nasza najmłodsza zawodniczka – Oliwia Sybicka ponownie dała o sobie znać w dużych ogólnopolskich turniejach Tenis 10.


W sobotę podopieczna trenera Włodzimierza Pikulskiego wystartowała  w III turnieju z cyklu Legia Tennis’10 Cup w Warszawie. W kategorii czerwonej do której zgłosiła się 11 dziewcząt nasza zawodniczka okazała się najlepsza. W początkowej fazie turnieju Oliwia rozegrała swoje pojedynki w grupie czteroosobowej wygrywając wszystkie swoje mecze: z Mają Bieniecką 10-0, z Martyną Sikorą 10-2 oraz z Julią Płocharczyk 10-0. Następnie w półfinale zwyciężyła z Anną Tunkiewicz z Olsztyna 10-6, a w finale pokonała Paulinę Grechutę z Sopotu 10-5. Oliwia zagrała wyjątkowo precyzyjnie i tym samym pokazała wysoki poziom różnych rozwiązań na korcie. Po kategorii czerwonej Oliwia wystartowała w kategorii pomarańczowej (2008). W turnieju udział wzięło 17 dziewcząt z różnych stron Polski. Oliwia w 1/16 zagrała swój pierwszy mecz z rozstawioną Matyldą Kusio z Vamos Tennis Club Otwock wygrywając 4-0. W ćwierćfinale pokonała Paulinę Piasecką z KT Legia Warszawa 4-1,  a w półfinale wygrała z Kornelią Krzesiak z RKT Return Radom 4-3(2). Był to mecz z zaskakującym zwrotem akcji. Oliwia przegrywała 3-0, ale zorientowała się, że nie wygra z mocno uderzającą, bardzo regularnie z głębi kortu zawodniczką i zaczęła urozmaicać grę odważnymi uderzeniami wybijając z rytmu Kornelię i tym samym odwróciła losy całego spotkania. Po kilku minutach przerwy Oliwia stanęła do walki o turniejowe zwycięstwo z dobrze sobie znaną, starszą o rok Inką Wawrzkiewicz z STK Sopot z którą bilans meczy wynosił 1/1. Po dobrej grze z obu stron, reprezentantka MKT Stalowa Wola zakończyła mecz zwycięstwem  4/1 zdobywając tym samym drugi złoty medal tego samego dnia.


W niedzielę Oliwia zagrała dwa turnieje w nowoczesnym obiekcie sportowo-rekreacyjnym Strefa Ruchu w Książenicach o Puchar Burmistrza Grodziska Mazowieckiego. W kategorii czerwonej dziewcząt rozegrano turniej systemem „każdy z każdym” i Oliwia wygrała wszystkie mecze: z Wiktorią Stachurską 10-2, z Weroniką Lipską 10-1, z Leną Stephens 10-0, z Zuzanną Tomaszewską 10-1 i Wiktorią Żabińską 10-1. Zdobyła I miejsce, a w nagrodę otrzymała pokaźny puchar. Po zakończeniu kategorii czerwonej zagrała w kategorii pomarańczowej, gdzie zagrało 6 dziewcząt w dwóch grupach. Oliwia w grupie B wygrała z Kornelią Krzesiak 4-1, z którą dzień wcześniej wygrała na Legii w tie-breaku, w drugim meczu pokonała Igę Piotrowską 4-1, w półfinale spotkała się z Tosią Gawronek, którą ograła 4/0, a w finale ponownie trafiła na Kornelię Krzesiak i po bardzo dobrej grze nie dała sobie odebrać zwycięstwa i zakończyła mecz wynikiem 4/1. Obie zawodniczki prezentowały wysoki poziom gry, a rozgrywane akcje były nagradzane brawami kibiców. To było drugie zwycięstwo tego dnia, a czwarte tego samego weekendu. 

 

Wielkie gratulacje !

img

Udane starty naszych zawodniczek

1 marca 2017

W miniony weekend (25-26.02) bardzo dobre wyniki na wyjazdowych turniejach odnotowały zawodniczki naszego Klubu.


W Puławach w Ogólnopolskim Turnieju Klasyfikacyjnym Kadetek (do lat 16-tu) trzecie miejsce zajęła nasza najlepsza zawodniczka tej kategorii - Lena Takmadżan. W pierwszej rundzie nasza zawodniczka miała wolny los, następnie w ćwierćfinale pokonała Agnieszkę Żukowską (ST MATCHPOINT) 6-2, 6-2, a w półfinale po bardzo dobrej grze przegrała 6-1, 1-6, 1-6 z obecnie czwartą zawodniczką tej kategorii w Polsce - Aleksandrą Jeleń (KT Legia Warszawa). Warto wspomnieć, że to nie pierwszy sukces Leny w drugim miesiącu obecnego roku. Nasza zawodniczka w parze z Martyną Szynkowską (UKS RP SPORT Olsztyn) zajęła drugie miejsce w grze podwójnej w Ogólnopolskim Turnieju Klasyfikacyjnym - Super Seria Kadetek w Warszawie.


W Zamościu w Wojewódzkim Turnieju Klasyfikacyjnym Młodziczek (do lat 14-tu) świetnie zaprezentowała się Wiktoria Bryniak, która zajęła pierwsze miejsce w całym turnieju. Na starcie stanęło 12 zawodniczek, które zostały podzielone na trzy czteroosobowe grupy. Nasza zawodniczka bez straty seta wygrały wszystkie swoje pojedynki grupowe w pierwszej fazie turnieju: z Darią Korkuć (UKS RP SPORT Olsztyn) 6-2, 6-3, z Roksaną Natalią Sachajko (ZTT KT Return Zamość) 7-5, 6-2 i z Klaudią Kuczeruk (ZTT KT Return Zamość) 6-2, 6-2. Następnie w grupie o miejsca 1-3 Wiktoria również okazała się bezkonkurencyjna wygrywając z: Elizą Mucą (ZTT KT Return Zamość) 7-6, 7-5 i z Amelią Bielaszewską (UKT AT Pol-Sart Lublin) 6-2, 6-4.

Wielkie brawa dziewczyny !!!

img

Marcos Baghdatis PACIFIC Kids Cup 2017

28 lutego 2017

W minioną sobotę w naszej hali tenisowej rozegrano drugi turniej Tenis 10 z cyklu Marcos Baghdatis PACIFIC Kids Cup 2017.


W drugim turnieju w kategorii pomarańczowej chłopców zwyciężył Dawid Kiełb (MKT Stalowa Wola). W półfinale pokonał on Maksymiliana Kierstana (Tenis Klub Ósemka) 4-1, a w finale nie dał szans Mikołajowi Owramko wygrywając również 4-1 (KT Break Warszawa). Poza Maksymilianem Kierstanem, trzecie miejsce zajął również Oskar Socha (UKS Junior Tarnogród).


W kategorii pomarańczowej dziewcząt najlepsza okazała się również zawodniczka naszego Klubu - Oliwia Sybicka.  W fazie grupowej Oliwia wygrała z Martyną Olekszyk (UKS Junior Tarnogród) i z Aleksandrą Jopek (NST Ożarów). W ćwierćfinale nasza zawodniczka miała wolny los, następnie w półfinale wygrała z Natalią Chylińską (Avia Świdnik) 4-1, a w finale zwyciężyła z Katarzyną Kliber (Avia Świdnik) takim samym rezultatem co w półfinale zdobywając tym samym pierwsze miejsce.


W kategorii czerwonej bezkonkurencyjna okazała się Magdalena Kurowska (STT Fakro Nowy Sącz). W finale wygrała z Miłoszem Gałką (UKS Junior Tarnogród) 10-5, a w półfinale pokonała po niezwykle zaciętym pojedynku naszą reprezentantkę Oliwię Sybicką 13-11. Na najniższym stopniu podium stanęła również Kinga Rogala (RKT ABC Rzeszów).

Wyniki turnieju oraz aktualna klasyfikacja cyklu dostępne są w zakładce: Pacific Kids Cup

Serdecznie gratulujemy i zapraszamy na następny turniej !

img

V Turniej Senior Cup

27 lutego 2017

10 zawodników z Gorzyc, Jeżowego, Kraśnika, Nowej Dęby i Stalowej Woli stanęło na starcie V turnieju Senior Cup w sezonie halowym 2016/2017, który odbył się w niedzielę 26 lutego w naszej hali tenisowej.


Po raz trzeci w sezonie bezkonkurencyjny okazał się Adam Konefał, który w finale pokonał Waldemara Dyjaka 6-0. W meczach półfinałowych zwycięzca turnieju wygrał z Mirosławem Furmanem 6-2, a drugi finalista z Alfredem Micałem 7-5.

Aktualna klasyfikacja oraz wyniki turnieju dostępne są w zakładce Amatorzy. 

Serdecznie gratulujemy i zapraszamy na następny turniej !

img

Kolejny, obfitujący w sportowe emocje singlowy turniej GPSWA za nami !

23 lutego 2017

W miniony weekend w naszej hali tenisowej odbył się ostatni przed Mastersem turniej singlowy z cyklu Grand Prix Stalowej Woli Amatorów w sezonie halowym 2016/2017. Do walki o punkty i ewentualne zakwalifikowanie się do turnieju kończącego sezon halowy 2016/2017 zgłosiło się rekordowo aż 32 zawodników.


Zwycięzcą turnieju został Jakub Łuczakowski, który w finale pokonał Pawła Kałdana 2-6, 6-2, 10-6. W meczach półfinałowych zwycięzca turnieju wygrał z liderem rozgrywek GPSWA - Jackiem Kowalem 6-2, 6-3, a drugi finalista poradził sobie z debiutującym w półfinale Tomaszem Zontkiem wygrywając 6-1, 6-0.


Aktualna klasyfikacja oraz wyniki turnieju dostępne są w zakładce Amatorzy.

Serdecznie gratulujemy !

img

Kolejne tegoroczne sukcesy Oliwii Sybickiej !

21 lutego 2017

W miniony weekend nasza zawodniczka Oliwia Sybicka wystartowała w pierwszym turnieju II cyklu o Puchar Agnieszki Radwańskiej w Puszczykowie w którym zdobyła dwa złote medale.


W sobotę nasza zawodniczka rozegrała kategorię czerwoną do której zgłosiło się 15 zawodników. W pojedynkach grupowych Oliwia rozegrała trzy zwycięskie spotkaniai: z Leonem Gielniakiem 7-2, 7-2, z Igą Mazur 7-1, 7-3 oraz z Łukaszem Zeidlerem 7-2, 7-0. W ćwierćfinale pokonała Jerzego Urbana 7-1, 7-0, w półfinale wygrała ze świetnie dysponowanym tego dnia Jackiem Biernackim 10-6, a w finale zakończyła mecz zwycięstwem nad Pauliną Grechutą 10-3.


W niedzielę Oliwia wystartowała w kategorii pomarańczowej dla rocznika 2008 i młodszych. Do rywalizacji przystąpiło 19 dziewcząt z różnych części Polski. Oliwia w 1/16 przeszła do ćwierćfinału po walkowerze Natalii Chylińskiej z Ożarowa i tu wygrała z Zuzanną Kalisz-Fedoruk z Sopotu 4-1. W półfinale trafiła na rozstawioną z nr 1 Oliwię Kuszel z Torunia, którą pokonała po zaciętym meczu 4-3. Oliwia przegrywała 3-0 w gemach i wydawało się, że nie wyjdzie z tej wyjątkowo trudnej sytuacji, ale odwróciła losy spotkania, weszła w rytm gry, zapanowała nad uderzeniami i zakończyła mecz zwycięstwem. W finale zagrała z kolejną starszą o rok zawodniczką z Poznania z Anną Skorupską z którą po bardzo wyrównanej walce „gem za gem”, ostatecznie wygrała 4-3. Mecz był bardzo ciekawy i zakończyły go gromkie brawa kibiców z prośbą „dziewczyny zagrajcie jeszcze raz”. To było świetne widowisko z kompletem uderzeń: mocnymi serwisami, skrótami, gra kątową i winnerami z obydwu stron. Oliwia podczas tych dwóch dni zaprezentowała się znakomicie.


Również tydzień wcześniej (11 lutego) podczas drugiego turnieju z cyklu Legia Tennis 10 Cup w Warszawie nasza zawodniczka zaprezentowała się fantastycznie.

Oliwia wystartowała w kategorii czerwonej dziewcząt (rocznik 2009) w której wystartowało 10 zawodniczek. Utworzono dwie grupy 5-cio osobowe. Oliwia zagrała w grupie cztery mecze i wszystkie zakończyła zwycięstwem: 10-7, 10-0, 10-0 i 10-4. Nasza zawodniczka z pierwszego miejsca w grupie zagrała z w półfinale z Pauliną Piasecką z KT Legia i wygrała 10-8, a w finale spotkała się ponownie z koleżanką z grupy z Pauliną Grechutą z SKT Sopot wygrywając 10-3 i zwyciężając tym samym w całym turnieju.


Tego samego dnia wieczorem Oliwia wzięła udział w Balu Mistrzów Sportu, który odbył się w Dworze Galicja koło Stalowej Woli. Oliwia została zaproszona w związku z zakończonym plebiscytem stalowowolskiego portalu internetowego STW24, w kategorii talent roku 2016, w którym zajęła III miejsce. Nagrodę wręczała jej mistrzyni olimpijska Anita Włodarczyk, która była gościem specjalnym tego wieczoru.


Oliwia, chciałaby bardzo podziękować wszystkich kibicom i sympatykom tenisa ziemnego, którzy oddali na nią głos podczas plebiscytu portalu STW24.


Serdecznie gratulujemy Oliwii i trzymamy kciuki za kolejne sukcesy !

img

Udany start naszych zawodników w Puławach !

21 lutego 2017

W dniach 18-19.02 w Puławach rozegrano Ogólnopolski Turniej Klasyfikacyjny PACIFIC KIDS Cup 2017. Klub MKT Stalowa Wola reprezentowali Róża i Dawid Kiełb, którzy odnieśli zwycięstwa w swoich kategoriach.

Róża Kiełb zdobyła pierwsze miejsce w kategorii zielonej dziewcząt (do lat 12), w której udział wzięło 7 zawodniczek. W fazie grupowej nasza zawodniczka wygrała wszystkie trzy pojedynki: z Natalią Kowal 10-7, z Kasią Kliber 10-7 i z Michaliną Sobol 10-0. Następnie w półfinale pokonała Wiktorię Chmielewską 10-1, a w finale ponownie zwyciężyła z Natalią Kowal tym razem 10-5.

Młodszy brat Róży - Dawid okazał się bezkonkurencyjny w kategorii pomarańczowej chłopców (do lat 9), w której udział wzięło 5 zawodników. Nasz zawodnik wygrał wszystkie swoje pojedynki wynikami: z Adamem Sobolem 7-3, z Kacprem Budkowskim 7-1, z Bartkiem Kliberem 7-1 i z Marcelem Słomką 7-2.

Serdecznie gratulujemy !

img

Halowe Mistrzostwa Województwa Podkarpackiego Kadetów

13 lutego 2017

W miniony weekend w naszej hali tenisowej rozegrano Halowe Mistrzostwa Województwa Podkarpackiego Kadetów. W turnieju udział wzięło 11 zawodników z Krosna, Rzeszowa i Stalowej Woli, a nasz Klub reprezentowali: Marcin Gancarczyk, Maciej Gawlak, Antoni Mierzwa, Przemysław Sioda i Miłosz Sroka.

Mistrzem Podkarpacia w grze pojedynczej został aktualnie 4 zawodnik do lat 16 w Polsce - Gabriel Biliński (NST Rzeszów), który zwyciężył w finale z naszym zawodnikiem - Miłoszem Sroką 6-0, 6-2. W meczach półfinałowych Gabriel wygrał z Karolem Kandeferem (KAT Prince Krosno) 6-0, 6-1, a Miłosz pokonał po niezwykle zaciętym, trwającym ponad 2,5 godziny pojedynku - Marcina Gancarczyka 1-6, 6-2, 7-5.

W grze podwójnej najlepsza okazała się para Gabriel Biliński/Antoni Mierzwa, która w decydującym pojedynku zwyciężyła z parą Aleks Majewski/Miłosz Sroka 6-3, 6-0. Brązowy medal zdobyły pary Marcin Gancarczyk/Maciej Gawlak i Karol Kandefer/Przemysław Sioda.

Serdecznie gratulujemy !

img

Świetny początek roku naszych zawodników !!!

7 lutego 2017

W miniony weekend w naszej hali tenisowej rozegrano Ogólnopolski Turniej Klasyfikacyjny Młodzików. W turnieju wystartowało 43 zawodników z całej Polski, a Klub MKT Stalowa Wola z bardzo dobrymi wynikami reprezentowali: Wiktoria Bryniak, Antoni Mierzwa, Sebastian Sowa i Miłosz Sroka.

W turnieju dziewcząt zadowalający wynik zanotowała Wiktoria Bryniak, która w pierwszej rundzie pokonała Elizę Mucę (ZTT KT Return Zamość) 0-6, 6-0, 6-3, natomiast w kolejnym pojedynku po bardzo dobrej grze musiała uznać wyższość dużo wyżej notowanej zawodniczki, rozstawionej z numerem 7 - Zuzannie Frankowskiej (KT Legia Warszawa), przegrywając 1-6, 2-6. Ostatecznie zwyciężczynią turnieju została była liderka klasyfikacji do lat 12 w Polsce - Ada Piestrzyńska (KT Legia Warszawa), pokonując w finale Magdalenę Świerczyńską (UKT Winner Kraków) 6-0, 6-0.

Wśród chłopców świetnie wyniki zanotowało dwójka naszych reprezentantów: Sebastian Sowa i Miłosz Sroka, którzy awansowali do najlepszej czwórki turnieju. W meczach półfinałowych Sebastian z powodu kontuzji musiał oddać mecz walkowerem późniejszemu zwycięzcy turnieju - Maksowi Grygołowiczowi (WKS Flota Gdynia), natomiast Miłosz po bardzo zaciętym, trwającym blisko 3 godzinnym pojedynku przegrał z aktualnie 8 zawodnikiem w kategorii do lat 14 w Polsce - Patrykiem Stokowskim (KT Legia Warszawa) 3-6, 7-6, 3-6. Bardzo dobrze zaprezentował się również kolejny nasz reprezentant - Antoni Mierzwa, który w swoim pierwszym meczu wygrał z Janem Bruczko (NST Warszawa) 6-0, 6-1, a w meczu ćwierćfinałowym został pokonany przez swojego partnera deblowego i kolegę klubowego - Miłosza Srokę 6-3, 6-3.

Kropkę nad "i" w całym turnieju postawili Antoni Mierzwa i Miłosz Sroka, którzy triumfowali w całym turnieju gry podwójnej, pokonując w finale najlepszych zawodników gry pojedynczej chłopców, parę Maks Grygołowicz/Patryk Stokowski 6-4, 7-5.

To nie pierwsze sukcesy zawodników MKT Stalowa Wola na początku tego roku. W miniony weekend świetnie zaprezentowała się także Lena Takmadżan, która zajęła trzecie miejsce w grze pojedynczej w Ogólnopolskim Turnieju Klasyfikacyjnym Juniórów w  Bielsko Białej. W pierwszej rundzie Lena wygrała z Patrycją Niewiadowską (Advantage Bielsko Biała) 6-4, 4-6, 6-3, następnie pokonała rozstawioną z numerem 4 - Klaudię Rduch (beskidy Ustroń) 6-2, 6-1, a w półfinale przegrała z późniejszą zwyciężczynią turnieju - Laurą Duhl (Advantage Bielsko Biała) 2-6, 1-6. Dwa tygodnie wcześniej również w Bielsko Białej w Ogólnopolskich Turnieju Klasyfikacyjnym Młodzików nasze barwy reprezentował Miłosz Sroka, który zajął trzecie miejsce w grze pojedynczej i drugie miejsce w grze podwójnej w parze z Filipem Wroną (MUKS Tenis Katowice).

Serdecznie gratulujemy naszym zawodnikom bardzo udanego początku roku i trzymamy mocno kciuki za kolejne sukcesy !!!

img

Sukcesy naszych najmłodszych zawodników !

1 lutego 2017

W sobotę 28.01.2017 roku w Warszawie odbył się pierwszy z cyklu turniej Tenis 10 - Legia Tennis 10'Cup. W turnieju wystartowała dwójka naszych reprezentantów: Oliwia Sybicka i Dawid Kiełb.


Oliwia rozpoczęła rywalizację w kategorii czerwonej dziewcząt. Do turnieju zgłosiło się 12 zawodniczek z różnych stron Polski. Oliwia zagrała w grupie trzy mecze i zakończyła wygranymi 10-2, 10-2, 10-1. W półfinale wygrała z Julią Płocharczyk z UKS Team Mrągowo 10-3,  a w finale pokonała  Paulinę Grechutę z SKT  Sopot 11-9. Oliwia zdobyła tym samym pierwsze miejsce. Tego samego dnia nasza zawodniczka spróbowała swoich sił w kategorii pomarańczowej dziewcząt (2008). Do turnieju przystąpiło 19 zawodniczek z różnych klubów w Polsce. Utworzono drabinkę turniejową i Oliwia w pierwszym meczu zagrała z Natalią Chylińską z Avia Świdnik i wygrała 4/1, w ćwierćfinale wygrała z Lidią Tempczyk NST  4-0, natomiast w półfinale została pokonana przez Inkę Wawrzkiewicz (2008) z STK Sopot 4/0, która tego dnia wygrała kategorię pomarańczową. Oliwia zakończyła rywalizację na III miejscu.


Dawid Kiełb wystartował w kategorii pomarańczowej chłopców, w której osiągnął bardzo duży sukces wygrywając cały turniej. W pierwszej rundzie zwyciężył w stosunku 4-3 z Igorem Piaskiem z Returnu Radom (w tie breaku 7-0). W następnej rundzie pokonał 4-0 Tymka Mazgajskiego z Klubu Tenis Life Brwinow. W walce o najlepszą czwórkę zwyciężył 4-0 Krzysztofa Starowiejskiego z Tie Break Warszawa, a w półfinale okazał się lepszy od Grzegorza Stysa z TUKS Kozica Piotrków Trybunalski. W finale zwyciężył w stosunku 4-1 z Filipem Kirylo z Legi Warszawa.


W niedzielę 29.01.2017 roku Oliwia zagrała po raz pierwszy w turnieju "Winter Break Cup