Godzinę temu zakończyliśmy trzydniowy Ogólnopolski Turniej Kwalifikacyjny Skrzatów (do lat 12). Na nasze korty przybyło 32 młodych adeptów tenisa. Miejski Klub Tenisowy reprezentowało 6 zawodników, 3 chłopców (Oleksak Filip, Karapetyan Alexander, Surowaniec Mikołaj) oraz 3 dziewczynki (Iskra Zuzanna, Dobiecka Natalia, Sybicka Oliwia).

Turniej rozgrywany był systemem grupowo – pucharowym. Każda z kategorii miała po 4 czteroosobowe grupy, z których najlepszy/a wychodził/a do drabinki pucharowej. Niestety żadnemu z naszych chłopców nie udało się wyjść z fazy grupowej. Natomiast dużo lepiej poradziły sobie dziewczynki. Dwie reprezentantki MKT – Oliwia Sybicka oraz Natalia Dobiecka zakwalifikowały się do ćwierćfinałów. Niestety Natalia odpadła w pierwszym meczu przegrywając z późniejszą finalistką Małgorzatą Bajorek 6:2, 6:1. Na szczęście nasze humory zdołała poprawić Oliwia Sybicka wygrywając z łatwością pierwszy mecz Emilią Woźnik 6:1, 6:2 awansując tym samym do półfinałów. Tutaj Oliwia spotkała się z Hanną Kołak gdzie po zaciętym pojedynku (2:6, 6:3, 10:8) awansowała do finału, w którym trafiła na Małgorzatę Bajorek. Pierwszy set nasza reprezentantka rozpoczęła nie najlepiej przegrywając 3:6. Później na szczęście było już tylko lepiej i Oliwia wygrała w kolejnym secie 6:2 oraz 10:4 w super tie-breaku wygrywając tym samym cały turniej.

Jesteśmy bardzo dumni z Oliwii gdyż kolejny raz udowodniła swoje umiejętności wychodząc z najcięższych sytuacji podczas gry obronną ręką.

Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom!