Podopieczna Włodzimierza Pikulskiego – Oliwia Sybicka ma za sobą kolejną wielką tenisową przygodę. Podczas dwóch ważnych turniejów nasza podopieczna nie tylko zaprezentowała się z bardzo dobrej strony, ale i udało jej się zapisać na swoje konto kolejne ważne zwycięstwo.

W dniach od 4 do 11 lipca zawodniczka reprezentująca MKT Stalowa Wola Oliwa Sybicka wzięła udział w największej letniej imprezie dla 12 latków w MP – Mistrzostwach Polski U12 w Fundacji Szczeciński Klub Tenisowy Promasters. W eliminacjach wzięło udział 30 zawodniczek, z czego do gry w drabince głównej mogło awansować tylko 8. Zajmująca 20 pozycję w rankingu PZT Oliwa zakwalifikowała się do turnieju głównego, w którym rywalizowało 48 dziewcząt. Już pierwszego dnia podopieczna Włodzimierza Pikulskiego odniosła zwycięstwo (6:0 6:0) ze starszą od siebie rywalką, M. Niemcewicz (rocznik 2008), zawodniczką gospodarzy. W kolejnym dniu rozegrała mecz z turniejową 12-tką, tj. B. Kostecką (2009) z UKT Winner Kraków, z którą po bardzo dobrym pojedynku pokonała 6:3  6:3. Mecz ten był szczególny również z innego powodu, obie zawodniczki, nie licząc dwóch towarzyskich sparingów, spotkały się na korcie po raz pierwszy w swej turniejowej historii. Niestety trzeci dzień nie był zbyt łaskawy dla naszej zawodniczki, Oliwia nie udźwignęła agresywnej gry I. Wawrzkiewicz z Sopot Tenis Klub i przegrała 4:6  1:6. Ostatecznie Oliwia grę singlową zakończyła w 1/16.

Oliwia Brała też udział w grze deblowej, do której dopuszczono 16 par. Nasza zawodniczka  zagrała w parze z B. Kostecką. W pierwszym meczu dziewczęta pokonały parę Chylińska /Kliber wynikiem 6:2 6:3. W drugim meczu przegrały w  1:6  7:5 5/10. Zajęły miejsca od 5-8.

W całym turnieju Oliwia zaprezentowała się bardzo dobrze, choć ma dopiero 11 lat, a do rywalizacji przystąpiło większość dziewcząt z rocznika 2008. Warto podkreślić, że jako jedyna z rocznika 2009 przeszła do 3 rundy, a o jej umiejętnościach technicznych, stosowanych rozwiązaniach i taktyce, bardzo pozytywnie wypowiedział się obecny na turnieju trener kadry do lat 12 J. Wołąsewicz.

Prosto ze Szczecina Oliwia udała się do Soboty/Poznania gdzie wzięła udział w Ogólnopolskim Turnieju rangi 3.  Rozstawiona z 2 numerem już pierwszego dnia odniosła zasłużone zwycięstwo 6:0 6:0. Nasza wychowanka wygrała z W. Lorek z UKS „MARIO”-Piła. W ćwierćfinale udało jej się wygrać z D. Dehmel ze Szczecińskiego Centrum Tenisowego Prawobrzeże 6:3 7:5. Pokonując w półfinale K. Dyląg z UKS Winner Kraków 6:1  6:2, wywalczyła sobie udział w finale, gdzie pokonała Z. Janusz z AZS Poznań 6:1  6:2. W wykonaniu Oliwii był to bardzo dobry turniej, tym bardziej, że jest jej to drugie zwycięstwo w turnieju rangi 3 – OTK.

Oliwii gratulujemy zwycięstw i życzymy kolejnych zwycięstw, zaś trenerom Włodzimierzowi Pikulskiemu oraz Bartoszowi Ciakowi dziękujemy za przygotowanie oraz wsparcie mentalne Oliwii.