Za nami kolejny tenisowy weekend pełen sportowych emocji. W sobotę 18 lipca odbył się Otwarty Turniej Singlowy GPSWA Dzieci i Młodzieży. Dzień później, w niedzielę 19 lipca został rozegrany Senior Cup (4 ranga).

W Otwartym Turnieju Singlowym GPSWA dzieci i młodzieży wzięło udział 5 zawodników, którzy rozegrali turniej grupowy. Po wielu zaciętych pojedynkach na najwyższym stopniu podium stanął Karol Krawczyk. Drugie miejsce zdobył Aleksander Karapetiana, a trzecie Filip Oleksak.

W równie przyjaznej i sportowej atmosferze został rozegrany niedzielny turniej Senior Cup. Do gry przystąpiło 12 panów, którzy zostali podzieleni na dwie kategorie wiekowe, 50+ i 65+. W kategorii 50+ najlepszy okazał się Jan Próchniewicz, który zapisał na swoim koncie komplet zwycięstw. Tuż za nim, na drugim miejscu, z trzema zwycięstwami uplasował się Mirosław Furman.

W kategorii 65+ wystartowało 7 panów, którzy zostali podzieleni na dwie grupy. Po wielu ciekawych pojedynkach do półfinałów awansowali: Marian Mocoń, Andrzej Zagórowski, Remigiusz Pielacha i Mieczysław Pęzioł. Ostatecznie najlepszy okazał się Marian Mocoń, który w finale pokonał Mieczysława Pęzioła 6/3.

Wszystkim uczestnikom naszych weekendowych turniejów dziękujemy za obecność, zwycięzcom gratulujemy i zapraszamy do uczestnictwa w kolejnych turniejach.

Warto wspomnieć, że zakończył się pierwszy turnus obozu dochodzeniowego (13 -17 lipca), w którym udział wzięło 16 dzieci. Oprócz  treningów, które odbywały się dwa razy dziennie i połączone były z ćwiczeniami stabilizacyjnymi, koordynacyjnymi i wytrzymałościowymi, dzięki współpracy z Podkarpackim Centrum  Piłkarskim Stalowa Wola zostały przeprowadzone testy tenisowe i  sprawnościowe (szybkość oraz skoczność)

Wszystkim naszym podopiecznym gratulujemy postawy podczas treningów i zapraszamy pozostałych do udziału w drugim turnusie, który odbędzie się już w sierpniu.