Od soboty 18 lipca do poniedziałku 20 lipca nasza wychowanka, Oliwia Sybicka uczestniczyła w Ogólnopolski Turnieju Klasyfikacyjnym Skrzatów w Pobiedziskim Klubie Tenisowym.

Do turnieju zgłosiło się 29 zawodniczek, rozstawiona z numerem drugim Oliwia przystąpiła do gry od 2 rundy. W swoim pierwszym meczu podopieczna Włodzimierza Pikulskiego pokonała Lea Świtalską z Kostrzyńskiego Klubu Tenisowego 6:0 6:1, dzięki czemu uzyskała awans do ćwierćfianłu, w ktorym wygrała z trenującą w Holandii, a grającą dla Park Tenisowy Olimpia, Wiktorią Sienko 6:0 6:3. W meczu półfinałowym zawodniczka MKT Stalowa Wola wygrała z Darią Dehmel ze Szczecińskiego Centrum Tenisowego Prawobrzeże. Spotkanie to stało na bardzo wysokim poziomie, jednak Oliwia od początku rywalizacji była bardzo skupiona i prowadziła grę, dzięki czemu wygrała 6:0 6:2. W spotkaniu finałowym Oliwia zagrała z Anną Skorupską z Parku Tenisowego Olimpia (8 w Polsce). Od samego początku mecz ten był pełen zwrotów akcji, przerwany przez deszcz, wznowiony po pond godzinnej przerwie na hali, okazał się pechowy dla naszej zawodniczki. W trzecim secie Oliwia prowadziła 6:1, ale niestety nie utrzymała przewagi i przegrała go 8:10 (6:4 3:6 8:10).

Równolegle do spotkań singlowych toczyła się rywalizacja deblowa. Oliwia w parze z Darią Dehmel w pierwszym meczu pokonały parę Gnyś/Kostrzewińska 6:0 6:1, w półfinale wygrały z parą Balcerska/Niemcewicz 6:3 6:2, natomiast w finale pokonały parę rozstawioną z numerem 1 Skorupska/Penkevych 6:2 6:4.

To był kolejny świetny turniej w wykonaniu Oliwii (2009), bowiem nasza jedenastoletnia zawodniczka zakończyła go na I miejscu w grze deblowej i II miejscu w grze singlowej. Serdecznie gratulujemy wychowance Włodzimierza Pikulskiego i życzymy jej kolejnych sukcesów.