Oliwia Sybicka to jedna z najbardziej rozpoznawalnych tenisistek młodego pokolenia w Polsce i Europie. Zawodniczka MKT Stalowa Wola w mijającym 2021 roku zdobyła szereg Prestiżowych Nagród w grze pojedynczej, podwójnej oraz w rozgrywkach drużynowych. W tym krótkim podsumowaniu przybliżymy Państwu osiągnięcia Oliwii.

Dwa Złota w Halowych Mistrzostwach Polski u12 w Bielsku-Białej

Oliwia po kilku dniach gry, podczas których zmagała się z problemami zdrowotnymi udowodniła, że w trudnych sytuacjach ma twardy charakter i potrafi grać do końca. Bycie jedynką w klasyfikacjach PZT przez kilka miesięcy to również presja. To pierwszy oficjalny tytuł Oliwii, który przysługuje właśnie od lat 12. Oliwia zdobyła Mistrzostwo Polski w singlu i w deblu!

Dwa Złota w Letnich Mistrzostwach Polski u12 w Bielsku-Białej

Oliwia była pod dużą presją, ponieważ jako turniejowa jedynka w rankingu PZT i ta, która wygrała Halowe Mistrzostwa Polski w grze pojedynczej i podwójnej bardzo chciała utrzymać tytuł mistrzowski i potwierdzić, że jest Najlepsza w swojej kategorii. Dokonała tego i kolejny raz zdobyła Dwa Złote Medale!

Tennis Europe

Oliwia podczas tych rozgrywek zaprezentowała się bardzo dobrze i jako jedyna Polka doszła do finału. Rozgrywki te odbyły się w Sobocie k/Poznania.

Oliwia zagościła na kortach otwartych w chorwackim Cakovcu. To pierwsze zwycięstwo Oliwii w grze deblowej na turnieju europejskim – TE U12.

Zawodniczka MKT Stalowa Wola wzięła udział w turnieju TE U12 kat. I w Koprze na Słowenii. To kolejny sukces w grze deblowej w rozgrywkach europejskich.

Oliwia wyjechała do Niemiec na turniej TE U12,  kat. 1. W turnieju wzięło udział 40 zawodniczek z różnych krajów Europy. To kolejny bardzo owocny wyjazd.

Reprezentacja Polski

Oliwia wraz z Reprezentacją wybrała się na turniej europejski U12 kat. 1 w Czechach. Zawodnicy zagrali w grze pojedyńczej i podwójnej.

Kadra Polski U12  wyjechała na eliminacje DME do Rakovnika. Ostatecznie drużyna dziewcząt zajęła II miejsce i tym samym zakwalifikowała się do finałów Drużynowych Mistrzostw Europy na Korsyce.

Skład zespołu dziewcząt U12: Oliwia Sybicka, Barbara Kostecka, Lena Markowska reprezentujące barwy narodowe wyjechał na ścisły finał DME do Ajaccio. Ostatecznie  zespół polski zajął IV miejsce na DME. Wszystkich drużyn podejmujących rywalizację w DME było 32. Wspaniałe wyniki, nowe doświadczenia i rywalizacja w najlepszej 8 europejskich drużyn z orzełkiem na piersi, to niezapomniany pobyt, w wyjątkowo pięknym miejscu na Korsyce.