O nas

O Nas

Dla zawodowców i amatorów, którzy kochają tenisa.

Klub, który powstał z pasji jakim jest tenis ziemny. Przez wiele lat działalności wychowaliśmy wielu medalistów w kategoriach młodzieżowych

Działamy na 2 obiektach zlokalizowanych w Stalowej Woli. Do dyspozycji mamy łącznie 16 kortów tenisowych, dwanaście kortów ziemnych oraz cztery korty z twardą nawierzchnią Alsatan w hali tenisowej. Posiadamy doświadczoną kadrę trenerską, której głównym celem jest propagowanie sportowego, aktywnego stylu życia wśród dzieci i młodzieży.

Klub powstał na bazie klubu tenisowego Stal Stalowa Wola, którego zawodnicy odnosili wiele sukcesów sportowych zarówno w kategoriach młodzieżowych jaki i dorosłych. Przez wiele lat drużyna tenisowa Stali występowała w najwyższej klasie rozgrywkowej tenisa ziemnego.

Jako Miejski Klub Tenisowy w Stalowej Woli podtrzymujemy te tradycje, szkoląc z powodzeniem zawodników, którzy zdobywają medale mistrzostw Polski czy innych rozgrywek organizowanych przez Polski Związek Tenisowy. W tym momencie możemy pochwalić się liczbą ponad 1000 dzieci, młodzieży i dorosłych, którzy aktywnie biorą udział w prowadzonych przez nas zajęciach.

Nasz klub to nie tylko szkolenie zawodników ale także fantastyczne miejsce dla wszystkich, którzy kochają tenisa. Organizowane przez nas zajęcia kierowane są zarówno dla osób młodych ale i dla amatorów każdej płci i w każdym wieku. Każdy może skorzystać z bogatego doświadczenia trenerów prowadzących zajęcia, podnosząc swoje umiejętności tenisowe.

Każda z tych osób ale nie tylko, może potem nabyte umiejętności tenisowe sprawdzić na tle innych graczy podczas wielu turniejów, które są przez nas organizowane. Najbardziej znane to Turniej o Puchar Prezydenta Stalowej Woli czy Memoriał Bogdana Gajewskiego, na które przyjeżdżają wszyscy najlepsi zawodnicy tenisa amatorskiego w Polsce.
Kortów

Członków Klubu

Ilość Turniejów/rocznie

Dzieci trenujących w MKT

Poznaj Nasz Team

Bądź pewien, że jeżeli będziesz miał wystarczająco dużo szczęścia, żeby brać udział w organizowanych przez nas zajęciach, prowadzonych przez jednego z tych trenerów, będziesz mógł naprawdę cieszyć się grą w tenisa.

Włodzimierz Pikulski

Włodzimierz Pikulski

Dyrektor Sportowy
Trener wyczynu w tenisie ( licencja mistrza MASTER COACH). Trener wykładowca PZT na kursach instruktorskich, członek zarządu Polskiego Stowarzyszenia Trenerów Tenisa, członek Tenis Consulting Group, trener kadry woj. podkarpackiego Kadetów i Juniorów. Uczestnik ponad 50 konferencji trenerskich organizowanych przez PZT , PSTT , AWF Poznań , ATT
Tomasz Adamowicz

Tomasz Adamowicz

Trener Koordynator
Instruktor tenisa,  pracujący na wszystkich poziomach zaawansowania tenisowego. Absolwent wydziału wychowania fizycznego Uniwersytetu Rzeszowskiego. Były zawodnik PZT, wielokrotny medalista mistrzostw województwa podkarpackiego, członek kadry WZT podkarpackiego, od 16 roku życia wzbogacający swój staż trenerski, na początku jako sparingpartner później jako instruktor tenisa. Opiekun na obozach
Małgorzata Wittwer

Małgorzata Wittwer

Trener
Instruktor tenisa, wychowanka klubu ZKS Stal Stalowa Wola.   Medalistka Mistrzostw Polski Juniorów w grze podwójnej: - złoto 1984 Wrocław - srebro 1986 Piotrków Trybunalski - brąz 1986 (w hali) Warszawa - dwukrotna półfinalistka Wrocław i Jelenia Góra - wielokrotna zwyciężczyni, finalistka i półfinalistka Ogólnopolskich
Elżbieta Wąsik

Elżbieta Wąsik

Trener
Absolwentka Akademii Wychowania Fizycznego w Krakowie, wieloletnia zawodniczka klubu. Półfinalistka X Ogólnopolskiej Spartakiady Młodzieży  i Mistrzostw Polski Juniorów w grze podwójnej, wielokrotna medalistka mistrzostw okręgu  i makroregionu w grze pojedynczej i podwójnej, instruktor tenisa i tenisa stołowego, nauczyciel dyplomowany wychowania fizycznego.